Recenze ČSOB drobné – zkušenosti, návody i zrušení

Odkládat si sem tam nějakou korunu do kasičky není vůbec špatný nápad, během roku se nám může nasbírat slušná částka. Jde to ovšem také online, bez starostí a se zhodnocením. Opravdu se ale služba ČSOB drobné vyplatí? Nebo bude lepší házet drobné do prasátka?

Co je služba ČSOB drobné?

Svým klientům nabízí ČSOB spoustu možností investic. Služba ČSOB drobné je jednou z nich a je určená zejména pro ty, kteří s investičními produkty nemají dostatek zkušeností nebo nedisponují dostatečným obnosem k dispozici. Jedná se o malé investice v řádech několika korun, které se automaticky odkládají s každou karetní platbou. 

Jak fungují ČSOB drobné?

Služba ČSOB drobné je vlastně online kasička, která nahradí prasátko. Pokud si ji v bankovnictví aktivujete, při každé platbě kartou zaokrouhlí částku na nejbližších vyšších 20 Kč a rozdíl vám uloží do virtuální kasičky. Jakmile v ní nastřádáte 300 Kč, zainvestuje je za vás ČSOB za účelem dalšího zhodnocení.

Pokud tedy máte u obchodníka zaplatit 145 Kč a rozhodnete se pro platbu kartou, ČSOB drobné platbu zaokrouhlí na 160 Kč. 145 Kč jde obchodníkovi za váš nákup a zbylých 15 Kč putuje do vaší kasičky. Jakmile částka získaná tímto způsobem přesáhne 300 Kč, automaticky budou bez nutnosti vaší asistence zainvestovány do podílových fondů.

Jak si aktivovat ČSOB drobné?

Službu si můžete aktivovat po telefonu nebo na pobočce, nejsnazším a nejrychlejším způsobem je ale aktivace přes vaše bankovnictví. Stačí po přihlášení navštívit sekci E-shop a kliknout na položku Investice. Hned jako první možnost se vám zobrazí ČSOB drobné, které stačí aktivovat dle jednoduchých pokynů.

Jak funguje Turbo u ČSOB drobné?

Spoříte si s ČSOB drobné a zdá se vám měsíční nastřádaná částka příliš nízká? Pokud vám nevadí, že vám při platbách ubyde více drobných, můžete využít funkci Turbo. Celý princip pak zůstává stejný, jen Turbo každou částku (tedy rozdíl vzniklý zaokrouhlením) znásobí

Můžete si nastavit, zda chcete částku do ČSOB drobných vynásobit 2x, 3x nebo dokonce 5x. 

V praxi to pak funguje velmi jednoduše. Při již zmíněné platbě 145 Kč byste běžně do ČSOB drobných přispěli 15 Kč. V případě zapnutého Turba 3x to pak bude trojnásobek – tedy 45 Kč.

Čtěte také: 7 otázek, které byste si měli položit, než si vezmete půjčku

Je investice s ČSOB drobné bezpečná?

Při využívání služby ČSOB drobné řídí vaše investice banka sama. Jedná se tedy o ideální nástroj pro všechny, kteří s investicemi nemají zkušenosti. Banka vaše drobné investuje do podílových fondů. 

Přestože hodnota investic může kolísat a návratnost samozřejmě není zaručena, jedná se o velice bezpečnou investici s minimálním rizikem. Jak je uvedeno na stránkách ČSOB, “můžete investovat do firem jako je Apple, Facebook, L´Oreál, Mastercard, Coca Cola, BMW a další”.

Kde zjistím, jak se daří mým investicím?

O veškerých investicích máte neustálý přehled. Jedná se tak zároveň o skvělý nástroj, jak si investice bez většího rizika vyzkoušet a zjistit, jak svět investic funguje.

Přes své internetové nebo mobilní bankovnictví se snadno dostanete do svého investičního portálu. V něm můžete snadno kontrolovat, kolik za vás již ČSOB drobné zainvestovaly a jak se vašim financím daří

Jak vyberu peníze z ČSOB drobné?

Výhoda ČSOB drobných spočívá také v tom, že své naspořené investice si můžete kdykoliv vybrat. Po požadavku bude vyplacení naspořených financí na váš účet trvat maximálně 5 dnů.

Mohlo by vás zajímat: Jak se stát úspěšným obchodníkem na finančních trzích

Body do Světa odměn s ČSOB drobné

Sbíráte body s ČSOB? Pak vás určitě potěší, že za prvních nastřádaných 300 Kč v rámci služby ČSOB drobné získáte 100 bodů do Světa odměn. Za ty si pak můžete vybírat krásné dárky nebo je třeba investovat do spoření.

Kdo si může založit službu ČSOB drobné?

Jak už jsme naznačili, ČSOB drobné jsou investičním produktem vhodným i pro naprosté investiční nováčky. Samozřejmě ale musíte být klientem ČSOB – resp. mít u této banky veden bankovní účet a aktivní debetní nebo kreditní kartu.

ČSOB drobné jsou určeny pro všechny zletilé a svéprávné klienty, podmínkou je ale také, aby klient neměl exekuci.

Co když je samotná platba zaokrouhlená na 20 Kč?

Pokud platíte částku zaokrouhlenou na celých 20 Kč, nebude vám do ČSOB drobných přidáno nic. Za částek jako 40, 100 nebo 1000 Kč zkrátka do své kasičky neinvestujete a částka odečtená z vašeho účtu nebude navýšena. 

Nepřehlédněte také: Jak ušetřit při výběru cestovního pojištění?

Recenze ČSOB drobné – aneb jak službu vnímají klienti?

Jedná se o jednoduchý investiční produkt, který je vhodný téměř pro každého. Snadno jej sjednáte a můžete si téměř bez povšimnutí odkládat pár korun stranou. Jak ale ČSOB drobné vidí klienti, kteří ji vyzkoušeli? Našli jsme pro vás několik názorů …

“Jak říká pan Paroubek: Halíře dělají talíře. Na druhou stranu: je třeba si uvědomit, že takhle asi člověk nezbohatne. Je to asi dobrá věc pro ty, kdo nemají sebekázeň: utratí všechno co na účtu mají a nejsou schopni si naspořit. Takovým se přeci jen nastřádá něco stranou. Já osobně nerad nechávám podobné věci náhodě a své peníze si spravuju raději sám. Ale je to věc názoru.“

uživatel Coopernick, emimino.cz

“Ahoj, dnes jsem se více zajímala, jak jsem na tom v invest. portálu… no a asi po roce a něco jsme ve výsledku mínus 600,–. Ukazuje mi to, že po roce budu mít mínusová čísla, po 3 letech plusová a po 5ti mínusová… Tak zvažuji, co s tím. Asi zruším, šetřím jinde.”

uživatelka wasabi83, emimino.cz

“Minimální vklad do fondu je 300,- Kč. Je to produkt spíše pro zábavu, protože při běžném provozu a současném nastavení zaokrouhlování se odkládají velice malé částky – trvá relativně dlouho, než se odloží potřebných 300,- Kč. Vždy se odkládá 300,-, ty se zainvestují a tak pořád dokola. Nic moc to nepřinese, ale není špatné to mít. Pro vstup do investování je opravdu velmi mírný start… “

uživatel Delitzsch, forum.finexpert.e15.cz

Jak zrušit ČSOB drobné?

Stejně jako aktivace služby, je i zrušení služby ČSOB drobné velmi jednoduché. Stačí opět ve vašem bankovnictví navštívit sekci E-shop a zde v záložce Investice otevřít ČSOB drobné. Vidíte nejen kompletní přehled vašich investic, ale také zde máte možnost službu zrušit či pozastavit na 30 dní. Kdykoliv ji pak můžete znovu spustit, po 30 dnech se služba spustí automaticky sama. Další možností zrušení ČSOB drobných je pak návštěva pobočky.

Shrnutí závěrem … 

ČSOB drobné jsou zajímavým produktem pro všechny, kteří si chtějí odkládat pár korun stranou. Částky do investic z účtu mizí postupně a klienty “nebolí” tak, jako jednorázová investice. Rizika jsou velmi nízká, nepotřebujete znalosti a ČSOB se o investice stará za vás. 

Na druhou stranu ale nepočítejte s tím, že byste si za rok odkládání mohli dopřát dovolenou u moře. Jen naspoření prvních 300 Kč, které se přesunou do investic, může trvat poměrně dlouho – samozřejmě záleží na tom, jak často platíte kartou. 

Podle informací z webu ČSOB si klienti průměrně měsíčně do ČSOB drobných naspoří 241 Kč. Během pár měsíců si tak můžete bez povšimnutí naspořit milou rezervu na horší časy, se zázračným zhodnocením ale nepočítejte

Výhodou je, že za ČSOB drobné neplatíte další poplatky – například za vedení. A narozdíl od běžných investičních produktů není potřeba řešit ani vstupní poplatky. 

Vyzkoušeli jste ČSOB drobné nebo jste našli výhodnější a přitom bezpečné investice vhodné pro začátečníky? Podělte se o názory s námi i dalšími čtenáři v komentářích níže …

Zdroje: https://www.csob.cz/lide/investicni-produkty/csob-drobne, https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=312&t=1312949 a https://www.emimino.cz/diskuse/csob-drobne-bohatstvi-471906/strankovani/2/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *