Recenze Glamira – kvalita šperků, zkušenosti, ceny

Vybrat dokonalý šperk, který by vyjádřil vaše city, nemusí být vůbec jednoduché. Ať už se jedná o dárek k výročí nebo o snubní prsteny, které vás budou provázet celým společným životem. 

Úžasnou nabídku šperků najdete i na e-shopu Glamira.cz. Bude se ale jednat o šťastnou volbu nebo vás čeká jen veliké zklamání?

Co je Glamira?

Na internetové adrese Glamira.cz najdete poměrně široký výběr šperků. A rozhodně se nejedná o lacinou bižuterii, šperky jsou naopak vyráběny z drahých kovů – převažuje Zlato a stříbro, které doplňuje Platina či Palladium. Samozřejmostí jsou drahé kameny nebo možnost individuálních úprav, jako je například rytí.

Kdo je provozovatelem Glamira?

Provozovatelem e-shopu na doméně www.glamira.cz je nizozemská společnost Glowide B.V. sídlící na adrese Barbara Strozzilaan 201, 1083HN v Amsterdamu. Pokud ovšem chcete svou objednávku vrátit nebo reklamovat, zboží je potřeba zaslat do Bulharska, kde také případné úpravy a reklamace probíhají.

Je nákup na Glamira bezpečný?

Podle většinových názorů zákazníků není Glamira podvodný e-shop a uhrazené zboží skutečně dostanete – a to většinou také v dohodnutém termínu. Přesto je ale na internetu velké množství zklamaných zákazníků, kteří nejsou spokojeni s kvalitou nebo mají problémy s reklamací.

Co najdete na Glamira.cz?

Na e-shopu Glamira.cz najdete šperky z drahých kovů, které jsou často doplněny také o drahokamy. Vybírat můžete náušnice, náramky nebo například náhrdelníky, převážnou část nabídky ale tvoří prsteny – ať už klasické nebo snubní.

Samotný výběr je velice pestrý, jen zásnubních prstenů je v kategorii přes 2 400. Ceny se pohybují poměrně vysoko, pod 7 000 Kč zásnubní prsten na Glamira neseženete. Nejvyšší částky se pak pohybují v řádech milionů korun. 

Z jakých materiálů jsou šperky na Glamira?

Nabídce vévodí 14 a 18 karátové zlato v běžných třech barevných variantách – klasické žluté zlato, bílé zlato a zlato růžové, výjimkou nejsou ani jejich kombinace. Najdete zde ale také šperky z platiny nebo paladia nebo klasického stříbra.

Většina šperků je pak dopolněna také o drahé kameny, mezi které patří přírodní i laboratorně vytvořené diamanty nebo drahokamy jako jsou rubíny, smaragdy nebo různě zbarvené safíry. Šperky ale doplňují také polodrahokamy, synteticky vytvořené moissanity nebo křišťály Swarovski.  

Nepřehlédněte také: Lemon Brand jewels recenze – pozor na velmi podezřelou firmu

Recenze Glamira.cz – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Moderní design stránek doplněný velmi pestrou nabídkou už k nákupu přesvědčil nejednoho zákazníka. A tak se můžeme společně podívat na recenze, které najdete napříč internetovými diskuzemi, srovnávači a fóry.

Většinu zákazníků na e-shop přivedl právě výběr šperků, kterému může konkurovat jen málokteré české zlatnictví. Krásné obrázky produktů si můžete prohlédnout ve 3D modelech opravdu detailně a mnoho zákazníků jako důvod, proč se pro nákup rozhodli, uvádí také originální design šperků – podobné se jim na českých e-shopech najít nepodařilo.

Zmínit musíme také to, že se rozhodně nejedná o podvodný e-shop, který by vám za uhrazenou částku zboží neposlal. Tímto ale i přes hrstku spokojených zákazníků pozitiva bohužel končí. 

Většina zákazníků s objednávkou bohužel spokojeno není. Nejčastěji mají problém s kvalitou šperků. Zlato či jiný drahý kov většinou odpovídá popisu, s kameny už to ovšem bývá horší. Často se jedná o drahé kameny nejnižší kvality, výjimkou není ani jejich mechanické poškození. Kameny se rozhodně netřpytí tak, jako na obrázku, a spíše připomínají umělé napodobeniny.

Šperky z Glami nejsou opatřeny puncem, který by byl v Česku platný. Proto se většina zákazníků s podezřením na nízkou kvalitu vydala do zlatnictví, kde pro ně neměli zrovna dobré zprávy. Jedná se sice o pravé drahokamy, ovšem kvalita rozhodně popisu neodpovídá.

Dalším problémem je vzhledem k nízké kvalitě také vysoká cena šperků. Mnoho zákazníků se tak nechá Glamira šperky pouze inspirovat a jejich výrobu zadají zlatníkovi, který často nabídne mnohem nižší cenu. A to včetně opatření platným puncem nebo dokladu o pravosti kamenů.

Náš tip: Jak vyčistit zlaté šperky?

V několika recenzích jsme se dočetli také o problémech s výměnou, vrácením nebo reklamacemi. Ty bývají zdlouhavé a ne vždy se vše podaří vyřešit. Na zákaznický servis se názory různí.

Abyste si udělali obrázek sami, vybrali jsme několik recenzí, které shrnují většinové názory zákazníků napříč internetem…

“Ahoj, prstýnky má Glamira na webu opravdu nádherné, ale já také NEDOPORUČUJI!!!! Dostala jsem od přítele prstýnek se smaragdem, který koupil od Glamiry. Věděl, že se mi moc líbí smaragdy, a v Čechách není taková nabídka prstýnku s nimi. Prstýnek mi byl ale veliký a navíc nám přišlo, že byl kámen na jedné straně ťuknutý, což nám pak také potvrdili i ve zlatnictví. Poslali jsme ho tedy na zmenšení s tím, že bychom chtěli i výměnu kamene. I když první prstýnek přišel z Německa, na zmenšení se posílá do Bulharska. Bez jediného emailu, zda nám poškozený kámen vymění, mi po měsíci a půl přišel zmenšený prstýnek i s vyměněným, ZMENŠENÝM kamenem ve výrazně horší kvalitě, což bylo vidět už na první pohled. Oba jsme byli neskutečně naštvaní, volali na jejich linku, kde je milá slečna a snaží se vše uklidnit. Tak jsme tedy prstýnek nafotili a znova jim ho poslali na výměnu do Bulharska. Když se po měsíci a půl nic nedělo, a to jsme už mezitím napsali i stížnost na centrálu, požádali jsme v bance o chargeback s tím, že jsme byli podvedeni. Přibližně za týden nám, tentokrát z Německa, přišel opět nový prstýnek, bez jakéhokoliv dopisu či emailu. Kvalita kamene se nám však stále nezdá a necháváme si teď dělat znalecký posudek. Nejprve jsme to chtěli nechat být, pak nám ale většina lidí, která prstýnek viděla, řekla, že ten kámen je nějaký divný  nedá nám to spát, přijdeme si jako hlupáci, kteří naletěli….tenhle příběh se táhne už od srpna loňského roku a přítel asi tisíckrát litoval, že zvolil Glamiru.”

Luciferyna, Beremese.cz

“My jsme si také vybrali snubní prsteny na Glamiře, mají tam opravdu velký výběr a hlavně dámský prsten ze setu, který se mi líbil, jinde prostě ani v nabídce není (místo diamantů/briliantů tam jsou rubíny). Cena se nám přemrštěná nezdála, ale čistě pro porovnání jsme si nechali nacenit u zlatníka ve městě, u kterého už jsem měla dobrou zkušenost, když mi měnil kameny v prstenu za přírodní (měl rozumnou cenu a udělal vše obratem do 2 dnů, oproti větším osloveným firmám, které měly termín měsíc a cenu o několik tisíc vyšší). Čekali jsme, že nám tu cenu dá spíš vyšší, vzhledem k tomu, že kameny od něj jsou s certifikátem a ve velmi dobré kvalitě, zatímco jak jsem četla recenze, Glamira je známá tím, že kameny moc dobré kvality nejsou a punc nemají jejich šperky vůbec. Jaké bylo naše překvapení, když nám zlatník prsteny nacenil o 7 tisíc levnější a vyrobí je úplně stejné, navíc budou mít platný punc a certifikát k drahokamům. Takže doporučuji, pokud si něco na Glamiře vyberete, nechte si to dle fotky nacenit i u menších zlatníků, možná budete překvapeni jako my!”

Rainy20, Modrykonik.cz

“Už nikdy GLAMIRA!!! Moje čerstvá zkušenost z června 2023. Od přítele jsem dostala zásnubní prsten od Glamiry se 4 diamanty. Již při pohledu na diamanty mi bylo divné, že se netřpytí. Dle dodaného certifikátu k prstýnku se mělo jednat o čistotu diamantů „VS“ a barvu „H“. Zašla jsem tedy na Puncovní úřad České republiky v Praze (kde Glamira není mimochodem registrovaná a dobře ví proč) a tam mi v gemologické poradně po prohlídce prstýnku pod mikroskopem sdělili, že diamanty to sice jsou, ale v barvě „K-M“ (nažloutlá – proto se diamanty netřpytí) a v čistotě „13“, tedy té úplně nejhorší a v hodnotě 1/4 oproti čistotě „VS“ čili že nás prý Glamira podvedla. Po přečtení obchodních podmínek Glamiry a recenzí dalším napálených zákazníků jsme zjistili, že reklamace je vlastně nemožná. Jsme s přítelem opravdu naštvaní a velmi zklamaní, protože Glamira se svými podvody dokáže lidem zkazit i tak významný den jako jsou zásnuby či svatba. GLAMIRU po této zkušenosti NEDOPORUČUJI, nikdy u ní nic již nezakoupíme, budu jí všude na internetu psát negativní recenze a zejména předávat info mezi mými přáteli, aby se nikdo nenechal jako my podvést!”

Lucie, Recenziste.cz

Co dělat, když už jste nakoupili?

Jak už jsme zmínili, nejedná se o podvodný e-shop, který by vám zboží nedodal. Proto rozhodně nejprve počkejte, než vám objednávka dorazí. Přeci jen se najde nějaké to procento spokojených zákazníků, mezi které můžete patřit i vy. 

Pokud se vám na první pohled kvalita šperků nepozdává, reklamujte objednávku oficiální cestou – veškerá komunikace bude i v případě špatného pořízení důležitá. 

Zkuste se domluvit na nápravě ze strany e-shopu a postupujte podle pokynů. Pokud vám ale nevyjde Glamira vstříc, můžete využít tzv. chargeback a nechat si bankou nebo společností, přes kterou jste platbu provedli, vyplatit peníze zpět. Zde ale bude nutné doložit zmíněné pokusy o reklamaci, komunikaci s e-shopem a další náležitosti. Spoustě klientům už ale banky nebo PayPal vyšli vstříc.

Může se hodit: Jak darovat peníze na svatbu (originální a vtipné nápady)

Shrnutí závěrem …

Přesto, že i nám se šperky z Glamira.cz velmi líbí, bohužel vám nákup s čistým svědomím doporučit nemůžeme. Napříč internetem je bohužel velké procento zklamaných zákazníků, kteří namísto žádosti o ruku nebo příprav svatby musí řešit reklamace a dohadování s provozovateli e-shopu. 

Máte také zkušenost s nákupem na Glamira.cz? Neváhejte se s námi a dalšími zákazníky podělit o názor v komentářích níže …

Zdroje: https://www.glamira.cz, https://www.beremese.cz/forum/svatebni-prsteny/glamira-mate-zkusenosti/, https://www.modrykonik.cz/forum/mate-zkusenosti-s/obchod-glamira-zkusenosti-s-nakupem-prstenu/, https://recenziste.cz/glamira-cz/

post

2 vašich komentářů a zkušeností: Recenze Glamira – kvalita šperků, zkušenosti, ceny

  1. Prstýnky od Glamiry vyfoceny na jejich web.stránkách jsou sice lákavé a mého přítele také zlákaly a koupil pro mě zásnubní prstýnek .Jelikož si na zlato nepotrpím vůbec, šel jasně do stříbra ale s drahým kamenem. Jaké bylo naše překvapení, když od kamaráda a skvělého zlatníka nám bylo řečeno, že ten prstýnek má o pět tisíc menší hodnotu, než mu Glamira účtovala. Samozřejmě se jej kamarád ptal, proč za ním nepřišel rovnou, že by mu prstýnek milerád vyrobil a stejný a vyšel by daleko levněji. No, nikdo z nás asi nemá rád, když se na něm někdo takto obohacuje, či obere jej o dost větší hodnotu v penězích, než šperk má, tak že ..budu řešit také a GLAMIRU už nikdy. Prosím, podporujte naše české řemeslo..já to odteď budu dělat ve všem!

  2. Glamira je podvod . Prsten od nich meškal, odpisujú im iba roboti ktorí nevedia pomôcť. Kvôli tomu som nestihol 60 dnovu bezolatnú zmenu veľkosti . Čo mi v emaile potvrdili že nevadi a teraz mi znova robot píše že nemám nárok na bezplatnú zmenu veľkosti aj napriek tomu že meškali oni.
    Práve prechádzam týmto procesom a ľutujem že som od nich nakúpil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *