Recenze Ozonee – vyplatí se nákup polské módy?

Lákavé ceny, časté akce a móda, která vypadá skvěle. Alespoň tedy na fotkách. Jak je to ale skutečně s kvalitou Ozonee.cz? Máte se na co těšit, nebo raději rychle zavřít stránky a raději zaběhnout do nejbližšího nákupního centra?

Co je Ozonee? 

Na webové adrese Ozonee.cz najdete e-shop s dámskou a pánskou módou nebo stylovými doplňky. Podle informací na stránkách jsou provozovatelé přímými dovozci vybraných značek, ručí za jejich originalitu a legální původ. 

Ozonee kontakty a provozovatel

Provozovatelem e-shopu, prodejcem a odesílatelem zboží je polská společnost s trošku delším názvem:

ALPHA FASHION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, která sídlí na ul. Naftowa 5, 65-705 Zielona Góra v Polsku.

Pokud potřebujete poradit s nákupem nebo vyřešit problém s objednávkou, můžete kontaktovat zákaznický servis – provozní doba je od pondělí do pátku, a to:

 • pro e-mailovou komunikaci od 12 do 16 hodin na ozonee.cz@gmail.com
 • pro tel. hovory od 14 do 16 hodin na čísle 558 274 808

Výše uvedená adresa společnosti slouží pro písemnou komunikaci, můžete na ni také zaslat vrácené zboží či reklamaci, k těmto účelům ale můžete využít i depo dopravce na adrese: 

Paxy – OZONEE.CZ
ul. Vratimovská 681/80, 71900 Ostrava – Kunčice

O vrácení zboží a reklamacích si ale ještě povíme níže. Nyní se mrkneme, jak jsou s obchodem spokojení nakupující …

Recenze Ozonee – zkušenosti zákazníků

Pokud by nám mělo něco napovědět, zda bude nákup stát za to, jsou to jednoznačně recenze e-shopu. Ozonnee ani provozující firma bohužel nefigurují na Googlu, zde byste tedy hodnocení hledali marně. 

Zamířili jsme tedy na další recenzní weby a srovnávače… Na Modio e-shop Ozonee získal mnoho negativních recenzí a zákazníci jsou z nákupu povětšinou zklamaní. Z možných pěti hvězdiček získal e-shop jen jednu. 

Na webu Recenzer se k nákupu na Ozonee také vyjadřují zákazníci, ale opět většinou negativně. Z 13 hodnocení jsou pozitivní pouze 2, což je bohužel opravdu málo. 

blank
blank

Obecně zákazníkům nejvíce vadí, že …

 • zboží nemá dostatečnou kvalitu – odpovídá kvalitě asijské módy z eBay a podobných tržišť
 • velikosti oblečení nesedí – někdy jsou menší, jindy větší než běžný standard
 • reklamace nebývají uznávány
 • zboží museli vracet na Polskou adresu (drahé poštovné) – dnes už je ale možné zaslat na českou adresu depa dopravce
 • po vrácení zboží byla komunikace nulová
 • částka za vrácené zboží jim nebyla odeslána zpět na účet
 • telefonická komunikace je složitá, dlouho čekáte na lince
 • prodejce nereaguje na zaslané e-maily, příp. reakce trvá příliš dlouho
 • dodání zboží trvalo déle, než je uvedeno

S čím jsou zákazníci naopak spokojení …

 • nabídka produktů je velmi pestrá
 • ceny jsou nízké, případně odpovídají kvalitě
 • komunikace byla bez problémů

Na Heurece je e-shop Ozonee registrován, nevyužívá ale službu Ověřeno zákazníky, recenze tak může přidávat kdokoliv, aniž by musel nakoupit. Recenze se zde na první pohled tváří příjemně. Stačí ale zabruslit na další stránky s hodnocením a možná vás napadne stejná myšlenka… opravdu jsou ty pozitivní recenze, které záhadně přistály v jednom měsíci a jsou podobně stručné, od reálných zákazníků nebo chtěl e-shop při prvním shledání působit spolehlivěji? O tom, že i recenze si můžete “koupit” jsme se zmínili již v článku o rizikovém e-shopu Frilla.cz

Je nákup na Ozonee bezpečný?

O podvodný e-shop se rozhodně nejedná, všechny náležitosti jsou v pořádku, e-shop zboží skutečně odesílá a ani v rizikových e-shopech podle ČOI o něm není zmínka. Na webu Vaše stížnosti od dTestu je k říjnu 2022 pouze jeden záznam, což také není nic zlého. 

blank

Přesto se ale nejedná o naprosto bezpečný nákup. Spousta zákazníků si stěžuje na to, že jim provozovatel nechce uznat odůvodněnou reklamaci nebo po vrácení zboží nedostali zpět své peníze. Také nedostatečná kvalita může být důvodem, proč si nákup na Ozonee raději dvakrát rozmyslet. 

Náš tip: Znáte módu Woox? Prozradíme, jestli stojí za to

Ozonee vrácení zboží

Jak už jsme naznačili, vrácení či reklamace zboží jsou již snazší než před několika málo měsíci. Zboží již můžete vrátit na českou adresu a poštovné tak nebude stát téměř 400 Kč. 

Pokud vám zboží nevyhovuje a chcete jej vrátit, bude potřeba nejprve stáhnout a vyplnit formulář odstoupení od smlouvy, který najdete na stránkách Ozonee (patička webu – sekce Nápověda – Vrácení zboží-Reklamace). 

Podepsaný formulář přiložte do balíčku a ten zašlete buďto na polskou adresu společnosti (garantují tak rychlejší vyřízení, zásilka ale bude dražší) nebo na českou adresu k dopravnímu zprostředkovateli, který následně balíček prodejci předá. 

Čas 14 dnů na vrácení peněz se ale dle informací z webu počítá ode dne přijetí zásilky do skladu prodejce. Za jak dlouho vám tak bude reklamace či vrácení vyřízeno, bohužel nevíme.

Ozonee doprava a platba za zboží

Jako přepravní služba pro e-shop Ozonee funguje Česká pošta. Vybrat si tak můžete z následujících možností dopravy:

 • Balík do ruky
 • Balík na poštu 
 • Balík do Balíkovny

Všechny tři možnosti vás budou stát 89 Kč s DPH, při objednávce nad 1 500 Kč máte poštovné zdarma. Tedy alespoň podle informací v článku Náklady a způsob doručení, vpravo na webu je pak informace o tom, že doprava zdarma je již nad 999 Kč

blank

Zboží bude nejspíše nutné uhradit předem, v informacích o dopravě mají sice uvedeno, že cena dopravy při platbě dobírkou je 119 Kč, v košíku nám ale možnost dobírky nebyla zobrazena. 

K této anomálii jsme našli v sekci FAQ velice zvláštní vyjádření. Jako odpověď na otázku, zda zasílají zákazníků zboží na dobírku uvedli … “Obvykle ano, ale občas také dočasně ne. Pokud možnost nákupu na dobírku není dostupná při vytváření objednávky, tak to znamená, že Vám ji na dobírku nezašleme. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.“.

Náš tip: Budete pořizovat ojetý vůz? Máme pro vás nezávislou recenzi Carvago!

Shrnutí závěrem …

Nákup na Ozonee bychom si nejspíše velice rozmysleli, nejedná se ale o podvod a někteří zákazníci byli s nákupem spokojení nebo dokonce nakoupili opakovaně. 

Co je Ozonee? 

Na webové adrese Ozonee.cz najdete e-shop s dámskou a pánskou módou nebo stylovými doplňky. Podle informací na stránkách jsou provozovatelé přímými dovozci vybraných značek, ručí za jejich originalitu a legální původ. 

Je nákup na Ozonee bezpečný?

O podvodný e-shop se nejedná, náležitosti jsou v pořádku, e-shop zboží skutečně odesílá a ani v rizikových e-shopech ČOI o něm není zmínka. Na webu Vaše stížnosti od dTestu je k říjnu 2022 pouze jeden záznam. Přesto se ale nejedná o naprosto bezpečný nákup.

Ozonee vrácení zboží

Pokud vám zboží nevyhovuje a chcete jej vrátit, bude potřeba nejprve stáhnout a vyplnit formulář odstoupení od smlouvy. Podepsaný formulář přiložte do balíčku a ten zašlete buďto na polskou adresu společnosti (garantují tak rychlejší vyřízení, zásilka ale bude dražší) nebo na českou adresu k dopravnímu zprostředkovateli, který následně balíček prodejci předá. 

Máte také zkušenost s nákupem na Ozonee.cz? Podělte se o ni v komentářích níže, nejen budoucí zákazníci to jistě ocení …

Zdroje: https://ozonee.cz/, https://www.recenzer.cz/obchod/ozonee-cz/comment-page-1/#comments, https://obchody.heureka.cz/ozonee-cz/recenze/ a https://www.modio.cz/recenze/ozonee 

post

Zkušenosti “Recenze Ozonee – vyplatí se nákup polské módy?

 1. Nikdy bych už u této firmy nic nekoupila. Velikostní tabulky absolutně neodpovídají velikosti asi je to schválně, protože když vrátíte zboží peníze již nedostanete zpět a tak se dělají obchody na důvěřivých lidech v reklamách i internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *