Veganské kuchařky – výběr těch nejlepších

Pokud ve svém jídelníčku právě neholdujete masu a živočišným produktům všeobecně pak vám dost možná občas chybí inspirace k tomu, co vařit. A není divu – moderní společnost není na tento způsob stravování úplně připravená. Proto pro vás máme výběr těchto nejlepších veganských kuchařek, které jsou na trhu k dostání.

Jak vybrat veganskou kuchařku

Ale ještě předtím, než se podíváme na seznam vhodných titulů vám poradíme, jak si optimální publikaci vybrat v knihkupectví. Podle čeho se orientovat?

Zaměření kuchařky

Rozhodněte se, jaké druhy jídel vás zajímají. Některé kuchařky se specializují na určité typy veganské kuchyně, jako je italská, asijská, surová strava apod. Pokud máte rádi konkrétní typ kuchyně, vyhledávejte kuchařky, které se tímto zaměřují.

Náročnost receptů

Pouvažujte o svých kuchařských schopnostech a o tom kolik času jste ochotni věnovat vaření. Některé kuchařky nabízejí jednoduché a rychlé recepty, zatímco jiné se zaměřují na složitější a více časově náročné pokrmy. Zvolte kuchařku, která odpovídá vašim schopnostem a časovým možnostem.

TIP: 10 nejlepších knih: Detektivky a thrillery. Vybírali jsme je podle několika kritérií: čtenosti, prodejních čísel v neposlední řadě i podle hodnocení

Recenze a hodnocení

Přečtěte si recenze a hodnocení různých veganských kuchařek. Můžete se podívat na online knihkupectví, webové stránky nebo diskusní fóra zaměřená na veganskou stravu. Zpětná vazba ostatních lidí vám může pomoci posoudit kvalitu a užitečnost kuchařky.

Diverzita receptů

Zvažte rozmanitost receptů v kuchařce. Může být užitečné najít kuchařku, která nabízí širokou škálu jídel, aby se zabránilo opakování stejných pokrmů a umožnilo rozšiřování kulinářských dovedností.

Autorita autora

Vyhledejte kuchařky, které jsou napsány autory s odborným vzděláním nebo zkušenostmi v oblasti veganské kuchyně. Zkontrolujte si informace o autorovi kuchařky a zjistěte, zda mají relevantní zkušenosti v oblasti veganské stravy.

Osobní styl a přístup

Někteří autoři kuchařek mají osobitý styl psaní a přístup k vaření. Pokud preferujete kuchařku s přátelským a osobním přístupem nebo naopak s důrazem na vědecké aspekty stravy, měli byste při výběru zohlednit i tento faktor.

TIP: Zaklínač knihy – správné pořadí i doplňující tituly. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, vyplatí se začít s povídkami a teprve poté přejít na ságu o Geraltovi a Ciri

Seznam nejlepších veganských kuchařek

A po kterých titulech na našem trhu se rozhodně vyplatí sáhnout?

  • Zkuste to doma sami: Veganská kuchařka – 123 veganských alternativ: zdravěji a udržitelněji
  • Veganská kuchařka od českého kuchaře
  • Fitness brokolice v kuchyni – Veganská kuchařka pro sport a hubnutí
  • Zdravě jíst – Veganská, bez pšenice, bez cukru, bez tropických plodin
  • Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů

Recenze knihy Veganská kuchařka – 123 veganských alternativ

Osvojte si umění přípravy domácích rostlinných alternativ a pozvedněte svůj kulinářský repertoár na novou úroveň. Rozlučte se s mléčnými výrobky a zpracovaným masem z obchodu a přivítejte uspokojení z vytváření vlastních zdravých a udržitelných alternativ. Tato kniha vám poskytne návody krok za krokem a kreativní recepty na výrobu rostlinného mléka, sýrů, uzenin a mnoho dalšího, a to přímo v pohodlí vaší vlastní kuchyně.

Ponořte se do okouzlující říše rostlinné gastronomie a prozkoumejte širokou škálu jídel připravených z luštěnin, obilovin, semen a ořechů. S touto veganskou kuchařkou odhalíte pokladnici všestranných receptů, které ukazují neomezené možnosti rostlinných surovin. Od vydatného dušeného masa z čočky po požitkářské dezerty z ořechů – každý pokrm je pečlivě připraven tak, aby uspokojil vaše chuťové pohárky a vyživil vaše tělo.

Kromě podpory zdravějšího životního stylu klade kniha Veganská kuchařka – 123 veganských alternativ důraz také na udržitelnost. Tím, že se spolehnete na domácí alternativy a minimalizujete používání obalů, nejenže snížíte svou ekologickou stopu, ale také si užijete výhod úsporného vaření. Tato kuchařka vám nabízí možnost vytvářet chutná jídla, která jsou šetrná k životnímu prostředí i k rozpočtu.

Veganská kuchařka – 123 veganských alternativ – zkušenosti uživatelů

A jak tuto knihu hodnotí uživatelé?

Spousty a spousty úžasných receptů, které vás lákají k snězení daného jídla už jen z fotografií. Navíc je u každého receptu podrobný postup s mnoha dalšími tipy. Mě osobně zaujaly např. čočkové kuličky, květáková boloňská omáčka a různé druhy pokrmů z tofu, které naprosto zbožňuji. A protože jsou veganské potraviny bohužel stále mnohem dražší než ty běžné, tak si můžete doma vyrobit vlastní sojové mléko či jogurt. Vám, kterým chutná seitan (já osobně jsem si k němu cestu nenašla), tak je zde tip na seitanové závitky s náplní z jedlých kaštanů a kyselých okurek.

Myslím si, že i člověk, který se stravuje masem a živočišnými mléčnými produkty zde najde tipy na skvělé recepty. Místo tofu tak použije třeba kuřecí maso.

Já jsem z knížky nadšená, protože je v ní 123 veganských tipů a hlavně návody k uvaření či výrobě veganského jídla jsou srozumitelné a lehce pochopitelné.“

Čtenář 1202, Databazeknih.cz

TIP: Jak motivovat dítě ke čtení knih? Objevte 10 tipů, jak motivovat dítě ke čtení hravě a efektivně.

Nejsem VEGAN ani VEGETARIÁN, přesto mě v nabídce titulů nakladatelství KAZDA zlákala právě tato veganská kuchařka z řady Zkuste to doma sami. Jak to, proč? Snad za to mohla lákavě udělaná obálka, při pohledu na níž se mi začaly sbíhat sliny nebo možná myšlenka, že by bylo fajn zařadit do jídelníčku něco netradičního, více rostlinného,…Každopádně jsem byla zvědavá , co mi může tato knížka nabídnout.

Knížka není „jenom“ obyčejnou kuchařkou, tedy veganskou kuchařkou. Knížka ukazuje, jak připravovat rostlinnou stravu bez použití průmyslově zpracovaných produktů. Dává jednoduché návody, jak si připravit alternativy masa, mléčných výrobků a vajec doma z regionálních surovin. Zároveň dává inspiraci, jak při přípravě veganských pokrmů nerezignovat na výraznou chuť a vůni.

Pokud si myslíte, že veganská strava je hlavně o sóje a tofu, tak s touto knížkou přijdete na to, že veganská kuchyně může být daleko rozmanitější a zajímavější, přitom výživově dostačující.

A pokud již jste vegani, ale často si povzdechnete, proč jsou v obchodech prodávané výrobky tak drahé, tahle knížka vám nabídne zdravější a chutnější alternativy připravené doma za podstatně méně peněz.

Já tuhle knížku beru jako inspiraci a seznámení se s potravinami, které jsem třeba úplně neznala. Není to z mé strany propagace veganství, ale způsob, jak vést život udržitelnější a „zelenější“ cestou je mi rozhodně sympatický a podpory hodný.“

Jahlina, Databazeknih.cz

TIP: Patrik Hartl seznam knih. Po kterých se v současné době vyplatí sáhnout?

Recenze knihy Veganská kuchařka od českého kuchaře

Potěšte své smysly vynikajícími chutěmi rostlinné kuchyně s „Veganskou kuchařkou od českého kuchaře“ od týmu českých odborníků na veganskou stravu. Tato kniha je pokladnicí úžasných a vizuálně přitažlivých receptů, pečlivě vytvořených tak, aby uspokojily i ty nejnáročnější chuťové buňky. Díky zaměření na lokálně dostupné suroviny snadno najdete vše potřebné v místních obchodech nebo na oblíbených farmářských trzích.
Tato kuchařka napsaná uznávaným českým šéfkuchařem a jeho týmem kulinářských specialistů je kulinářským mistrovským dílem, které představuje umění veganské kuchyně. Každý recept je promyšleně sestaven tak, aby zajistil harmonickou kombinaci chutí a textur a výsledkem byly pokrmy, které jsou stejně příjemné pro oko jako pro chuťové pohárky. Každý recept vás zavede na kulinářské dobrodružství, kterému se nevyrovná žádný jiný – od živých salátů přes vydatné hlavní jídlo až po lahodné dezerty.

„Veganská kuchařka od českého kuchaře“ přináší nejen lákavé recepty, ale slouží také jako komplexní průvodce světem rostlinných surovin. Její součástí je slovníček, který vám pomůže zorientovat se v rozmanité škále exoticky znějících ingrediencí a zajistí, že budete moci bez obav objevovat nové chutě a rozšiřovat své kulinářské obzory.

Co tuto kuchařku odlišuje, je skutečnost, že autor a jeho spolupracovníci provozují veganské bistro v Praze. To znamená, že všechny recepty byly pečlivě „testovány na lidech“, což zaručuje, že jsou nejen chutné, ale také praktické a dosažitelné v domácí kuchyni. Odborné znalosti a reálné zkušenosti šéfkuchaře vyzařují z každého receptu, takže tato kniha je cenným zdrojem informací jak pro zkušené kuchaře, tak pro kuchaře začátečníky.

Veganská kuchařka od českého kuchaře – zkušenosti uživatelů

Ať už jste vegan, zvídavý milovník jídla, nebo jen chcete do svého jídelníčku zařadit více rostlinných jídel, „Veganská kuchařka“ je nezbytným doplňkem vaší kulinářské knihovny. Ať je tato kniha vaším průvodcem při vytváření výjimečných veganských pokrmů, které ohromí vaše přátele a rodinu a zároveň budou pečovat o vaše tělo a planetu.“

Jana Š., Databazeknih.cz

Kuchařka je perfektně a přehledně rozdělená. Obsahuje užité alergeny – ořechy či sóju, dále označení, zda recept napomáhá k udržení zásaditosti v těle.. Recepty jsou doplněny o lákavé fotky pokrmů. Obsahuje rovněž slovníček pojmů. Za mě rozhodně super. Jsem ráda, že ji mám doma! :)) Doporučuji.“

katerina_ce11, Databazeknih.cz

Kuchařku jsem prolistovala, zaujalo mne jen pár receptů (ty snad někdy vyzkouším) a co mi tedy vadilo a vadí je, když se veg. snaží všemožně napodobit maso (a asi se zavděčit masožravcům anebo uspokojit potlačovaného masožravce v sobě:)“

Poetree, Databazeknih.cz

Jak si vybrat ideální bezlepkovou kuchařku?

Zkuste se seznámit s autorem kuchařky. Zjistěte, zda má autor dobrou pověst v oblasti veganského stravování. Pokud je autor známý veganským šéfkuchařem, blogerem nebo aktivistou, je pravděpodobné, že jeho kuchařka bude kvalitní a plná osvědčených receptů. A zkontrolujte, zda kuchařka nabízí různorodé recepty, které vám vyhovují. Vyhledejte kuchařky s různými kategoriemi jídel, jako jsou snídaně, obědy, večeře, dezerty atd. Ujistěte se, že kuchařka obsahuje recepty, které vám chutnají a odpovídají vašim preferencím.

Recenze knihy Fitness brokolice v kuchyni – Veganská kuchařka pro sport a hubnutí

Kniha „Fitness Brokolice v kuchyni – Veganská kuchařka pro sport a hubnutí“ je dokonalým průvodcem snadnými, chutnými a zdravými jídly, která podporují přirozené hubnutí. Tato kniha vám přináší sbírku receptů, které revolučním způsobem změní váš přístup k vaření a umožní vám vytvářet chutné pokrmy rostlinného původu, které podporují zdravý a aktivní životní styl. Objevte vliv veganské kuchyně na vaše zdraví, duševní pohodu a sportovní výkony pod vedením Magdaleny Nácovské, dlouholeté veganky a sportovkyně.

S knihou „Fitness brokolice v kuchyni“ se vydáte na kulinářskou cestu, která spojuje výživu, chuť a pohodlí. Tato kniha vás vybaví znalostmi a dovednostmi, jak vařit z rostlinných surovin, což vám umožní vychutnat si chutná jídla, která vyživí vaše tělo a podpoří vaše cíle v oblasti hubnutí. Každý recept je pečlivě navržen tak, aby dosáhl dokonalé rovnováhy mezi chutí a výživou, což vám umožní vychutnat si každé sousto a zároveň zůstat na cestě za svou kondicí.

Magdalena Nácovská, autorka této obsáhlé kuchařky, přináší své bohaté zkušenosti oddané veganky a sportovkyně. Vychází ze svých osobních znalostí výhod veganství a nároků na sportovní výkony a poskytuje cenné poznatky a praktické tipy, jak optimalizovat své zdraví, duševní pohodu a sportovní úspěchy prostřednictvím rostlinné stravy.

Fitness brokolice v kuchyni – Veganská kuchařka pro sport a hubnutí – zkušenosti uživatelů

Výborná kuchařka, díky ní jsem začala jíst zdravěji, především doporučuji recept na falafel, burrito a cizrnové muffiny.“

Pandaterka, Databazeknih.cz

TIP: Jak jíst granátové jablko? Naučte se vše správně, abyste nepřišli o spoustu šťávy, vitamínů a chuti

„Ať už jste sportovec, který chce maximalizovat svůj tréninkový potenciál, nebo jen někdo, kdo usiluje o zdravější životní styl a přirozené hubnutí, tato veganská kuchařka je vaším dokonalým společníkem. Odborné znalosti Magdaleny Nácovské spolu s její vášní pro fitness a veganství vás budou inspirovat a motivovat k tomu, abyste převzali zodpovědnost za svou pohodu, jedno chutné a výživné jídlo za druhým.“

Jana Š.

Nejlepší veganská kuchařka, a velmi sympatická autorka.“

Taďoch2, Databazeknih.cz

Recenze knihy Zdravě jíst – Veganská, bez pšenice, bez cukru, bez tropických plodin

Jde o skvělé kulinářské dílo, které přináší 70 inspirativních receptů, jež spojuje absence bílé mouky, cukru, palmového oleje a tropických plodin. Tato kniha je důkazem síly vědomého vaření a nabízí 100% rostlinná jídla, která upřednostňují místní zdroje a kladou důraz na ekologickou udržitelnost. Objevte 70 chutných důvodů, proč můžete vařit s důrazem na životní prostředí, ekologii a minimalizaci zbytečného utrpení.

Ať už máte dietní omezení, vyznáváte vegetariánský, veganský nebo reduktariánský životní styl, nebo vás prostě jen baví objevovat nové chutě, kniha Zdravě jíst je kulinářským společníkem, který vyjde vstříc všem. Díky důrazu na rostlinné suroviny a promyšlenému složení jsou pokrmy uvedené v této knize vhodné i pro osoby s dietními omezeními a až na pár pikantnějších výjimek si je mohou vychutnat i děti.

Prostřednictvím knihy „Zdravě jíst“ se vydáte na gastronomické dobrodružství, které harmonizuje chuť, výživu a etické ohledy. Každý recept je pečlivě vytvořen tak, aby představil neuvěřitelnou škálu rostlinných surovin a ukázal, že lze vytvořit chutná a uspokojivá jídla, aniž by byly ohroženy ekologické hodnoty. Od živých salátů po vydatné hlavní jídlo a požitkářské dezerty – každý pokrm je oslavou zdravého, citlivého a udržitelného stravování.

TIP: Jak správně zamrazit vývar (masový, zeleninový, houbový)? Zachovejte jeho unikátní vůni i chuť

Zdravě jíst – Veganská, bez pšenice, bez cukru, bez tropických plodin – zkušenosti uživatelů

Tato kuchařka oslavuje rozmanitost rostlinné kuchyně a ukazuje, jak může být zdravá volba výživná a uspokojující. Přesahuje rámec receptů; slouží jako průvodce vědomým a ohleduplným přístupem k jídlu. Díky knize „Zdravě jíst“ zjistíte, jak do svého vaření vnést záměr, který podpoří nejen fyzickou pohodu, ale také hlubší spojení se světem kolem vás. Ať už se snažíte zlepšit svou vlastní pohodu, nebo pozitivně ovlivnit planetu, kniha „Zdravě jíst“ je vaším společníkem na této cestě. Vyzývá vás, abyste si vychutnali radost z přípravy a vychutnávání jídel, která jsou nejen chutná, ale také šetrná k životnímu prostředí, etická a v souladu s vašimi hodnotami.“

Jana Š.

Nejsem vegan, ale nejsem ani velký příznivec masa, které nejím spíš proto, protože mi nechutná. Tuto knížku jsem vyhrála, ale vím, že udělám radost jedné osůbce, která má názor na zdravou stravu jiný, než mám já, která občas prasím. Ale určitě si nějaké recepty opíšu a zařadím ve svém jídelníčku.“

Jiranamac, Databazeknih.cz

Kuchařka je nádherně zpracovaná, obsahuje spousty fotografií, má zajímavý úvod a informace v předmluvě, ale hlavně – spousta dobrot! Už si moc těším hlavně na ty různé polévky a sladkosti, které podle ní vyzkouším.“

Veronika0382, Databazeknih.cz

TIP: Jak uvařit květák, aby nebyl rozvařený, získal skvělou chuť a zbavil se svého nepříjemného aroma

Recenze knihy Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů

Pronikněte do světa Thug Kitchen, záhadného dua z Los Angeles, s jejich poutavou knihou nazvanou jednoduše „Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů“. Tito kulinářští rebelové si vzali za své nejen dopřát si zdravé stravování, ale také jemně inspirovat své okolí, a dokonce i cizí lidi, aby se připojili k jejich chuťové revoluci. Pevně věří, že zelenina a vše, co zahrnuje oblast „veganské kuchyně“, je nejen fantastické, ale také poskytuje výživnou potravu všem, kromě těch, kteří jsou jednoduše slepí ke svému vlastnímu blahu.

Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů je rebelský kulinářský průvodce, který boří zažité představy o zdravém stravování. S trochou humoru a odvážným přístupem zpochybňuje Thug Kitchen status quo a vyzývá čtenáře, aby přijali dobroty rostlinné stravy. Kniha plná lákavých receptů ukazuje neuvěřitelnou všestrannost a chutě veganské kuchyně a dokazuje, že zdravé stravování může být vzrušující, uspokojující a naprosto drsné.

Kdo je vlastně autor Thug Kitchen?

Za tajemnou přezdívkou Thug Kitchen se skrývá duo, které nasbíralo milion přátel na Facebooku a získalo si pozornost takových osobností, jako je Gwyneth Paltrowová, která upřímně řečeno nestačila jejich inovativním receptům. V knize Thug Kitchen se dělí o svůj jedinečný přístup k vaření a lákají čtenáře, aby se vymanili z kulinářských norem a objevili nový svět lahodných, výživných a neokázale chutných jídel.


Pokud jste tedy připraveni vymanit se z okovů všedního stravování a pustit se do nového kulinářského dobrodružství, tato kniha bude vaším skvělým průvodcem. Připravte se na to, že rozproudíte své chuťové pohárky, vyživíte své tělo a nově definujete své chápání zdravého stravování. Dovolte Thug Kitchen, aby vám umožnila vstoupit do kuchyně s důvěrou a vydat se na cestu plnou chutí, zdraví a spousty přístupu. Je čas uvolnit svou vnitřní kulinářskou rebelii a objevit radost z lahodných rostlinných jídel, po kterých budete chtít ještě víc.

TIP: Recept na pravé italské gnocchi. Stačí tyto 4 základní suroviny a vše zvládnete hravě i doma

Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů – zkušenosti uživatelů

Graficky veľmi nádherná kniha. Okrem receptov obsahuje aj množstvo informácii o potravinách, o základných surovinách, ktoré by ste mali mať v špajzi, o náhradách ingrediencií v receptoch, množstvo užitočných rád a tipov… Jediné, čo mi chýbalo, sú fotky ku každému receptu. Inak je to jedna z najlepších vegánskych kuchárskych kníh, ktoré doma mám, ak nie najlepšia.“

iweth_za, Databazeknih.cz

Tato kniha je víc než jen kuchařka – je to výzva k revoluci ve vztahu k jídlu a k přijetí zdravějšího a energičtějšího životního stylu. Thug Kitchen vás svým vtipným žertováním a nesmlouvavým přístupem vyzve, abyste převzali zodpovědnost za svou pohodu a proměnili svá jídla v odvážné, lahodné výtvory. Od vydatných hlavních jídel až po lákavé dezerty – každý recept je pečlivě připraven tak, aby dokázal, že veganská kuchyně je všechno, jen ne nudná.“

Jana Š.

Dala bych 5 hvězd, ale to bych musela kuchařku číst v originále. Překlad je totiž naprosto katastrofální (ale nechci se rozohňovat). Oceňuji výkladovou + praktickou část, dokonce jsem se i po 10 letech veg stravování dozvěděla nějaké novinky. 🙂 Recepty naprosto super! Cokoli jsem dle kuchařky uvařila, mělo kladný ohlas. Mám hodně ráda asijskou, indickou a mexickou kuchyni, takže pro mě ideální. Nutno ale dodat, že si vždy vystačíte s pár základními ingrediencemi a nemusíte shánět věci záhadných názvů (a chutí) po všech možných čertech. Nikdy předtím jsem veg kuchařku nevlastnila, protože mi žádná nevyhovovala… Tuhle jsem dostala jako dárek a jsem za ni fakt vděčná! (A to jsem si nemyslela, že to kdy o jaké kuchařce řeknu… :D)“

Re@ding_9-wine, Databazeknih.cz

Zdroj: https://www.luxor.cz/v/1507766/zkuste-to-doma-sami-veganska-kucharka-123-veganskych-alternativ-zdraveji-a-udrzitelneji-bez-prumyslove-zpracovanych-vyrobku, https://www.databazeknih.cz/knihy/veganska-kucharka-od-ceskeho-kuchare-249122, https://www.luxor.cz/v/1657635/fitness-brokolice-v-kuchyni-veganska-kucharka-pro-sport-a-hubnuti, https://www.luxor.cz/v/1501791/rychla-veganska-kucharka-zdrava-domaci-jidla-behem-30-minut, https://www.databazeknih.cz/knihy/zdrave-jist-411694, https://www.databazeknih.cz/knihy/fuck-t-drsna-veganska-kucharka-115-receptu-343622

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *