Tipy na dárky pro roční dítě (kluky i holky)

Chystáte se na dětskou oslavu, ale netušíte, jaký dárek je vhodný pro roční dítě? Pokud sami děti nemáte, je pochopitelné, že výběr může být obtížný. I jako rodič staršího dítěte ale nemusíte vědět o nej trendech nebo už jste jednoduše mohli zapomenout na to, s čím si tak malý oslavenec rád hraje.

My pro vás dnes máme 5 tipů na dárek pro ročního chlapce nebo slečnu, se kterým rozhodně nic nezkazíte …

1. Knížky pro nejmenší

Už ve věku okolo 12 měsíců většinu dětí zaujme jednoduchá a pestře ilustrovaná dětská knížka. Vsadit můžete na pěnové knížky se zvířátky nebo oblíbená textilní leporela s veselými obrázky.

Můžete vybírat také interaktivní knihy, které vydávají zvuky nebo dětem samy přečtou krátkou pohádku. Velmi odolné jsou také dřevěné knihy, nic ale nezkazíte ani klasickou pevnou knížkou pro děti, díky které se třeba naučí svá první slovíčka. 

2. Interaktivní hračky pro rozvoj smyslů i motoriky

Každý rodič jistě ocení, pokud k 1. narozeninám dítěte vyberete hračku, která pomáhá s rozvojem smyslů nebo motoriky. 

My si možná ze svého mládí pamatujeme skládací věž, na kterou se navlékaly kroužky podle velikosti. Dnes je ale nabídka mnohem širší a můžete vybírat vkládací hračky nebo populární dřevěná bludiště a motorické kostky, na kterých se děti naučí celou řadu nových dovedností a potrénují také svou trpělivost. 

Skvělou volbou jsou také látkové motorické pomůcky, na kterých se děti učí zapínat knoflíčky, přilepovat obrázky na suchý zip a později třeba také zavazovat tkaničky. A pokud patříte k těm zručnějším, můžete se tak pochlubit i doma vyrobeným dárkem. 

Kam pro dárky nechodit? Recenze rizikového e-shopu Booho.cz

3. Hračky do vody

Ať už ve vaně plné pěny nebo v létě v bazénku se děti rády zabaví originální hračkou. A na výběr máte tolik možností! Ideální je opět volit hračky s edukačním přesahem, tedy motorické hračky do vody

Určitě ale více než kde jinde dbejte na kvalitu a vybírejte hračky top značek, které mají ověřené složení a nejsou pro děti nebezpečné. Spousta levných napodobenin mívá ostré spoje nebo hrany, se kterými si dítě při hře snadno ublíží.

Jak se vyznat v nákupech? Tabulka dětských velikostí přehledně.

4. Dárek pro roční holčičku 

Přestože se v posledních letech objevuje stále více názorů o tom, že by si děti měly svou příslušnost k určitému pohlaví vybrat samy, většina rodičů malých princezen se právě ve věku jednoho roku začíná přiklánět k méně univerzálním hračkám. 

Na řadu tak přicházejí zejména panenky, které by ale samozřejmě měly být vhodné pro dítě ve věku 1 roku. Ideálním dárkem jsou tak látkové panenky, mnoho značek jako je Lamaze nebo Fischer Price nabízí také interaktivní panenky, které podporují rozvoj několika smyslů najednou.

Tip na dárek aneb co je bílý šum pro miminka?

5. Dárek pro ročního chlapce

Stejně jako mají malé slečny v oblibě své panenky, jako skvělý dárek na 1. narozeniny pro chlapce se hodí autíčko. Respektive tedy cokoliv, co má kola. Pro malé chlapce můžete s přihlédnutím k věku vybírat gumová či plastová autíčka, motorky nebo třeba první vláčky

Motorika ročních dětí ještě ale není příliš rozvinutá, vybírejte tedy taková vozidla, které dítě nepoškodí nebo si s nimi neublíží. Ideální možností je pak samozřejmě takové auto či vláček, které dokážou dětské smysly rozvíjet a hrou s nimi se naučí něco nového.

Nevíte si s výběrem rady? Zeptejte se rodičů!

Zejména pokud s malým oslavencem nebýváte příliš často, je ideální dárek konzultovat přímo s jeho rodiči. Nestane se vám tak, že koupíte hračku, kterou už doma má, nebo dárek, který rodiče příliš neschvalují. 

Tip: Dárky pro holku do 3 let , Dárky pro kluka do 3 let

Právě rodiče dětí vám nejlépe poradí, co dětem mezi hračkami chybí, nebo vám rovnou pošlou odkaz na to, co by si malý oslavenec přál.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *