Woltair fotovoltaika recenze (dříve Topite.cz) – zkušenosti a diskuze 

Fotovoltaika eON recenze

8 komentářů a zkušeností: Woltair fotovoltaika recenze (dříve Topite.cz) – zkušenosti a diskuze 

Společnost Woltair s.r.o. dříve působil pod názvem Topite.cz nabízí komplexní řešení realizace fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Mají více než 1000 realizací po celé ČR převážně pak z oblasti instalací tepelných čerpadel. Jako jediná společnost v ČR působí jako nezávislý srovnávač různých dodavatelů komponent. Woltair spolupracuje se všemi předními výrobci a tím pádem nepodléhají pouze jedné značce, ale vybírají z toho co je aktuálně na trhu pro zákazníka nejvýhodnější.

Woltair má velmi přehledný web s online kalkulací zdarma, výhodou je brzké kontaktování zákaznickou podporou a jednoduché plánování montáží a servisů. Na rozdíl od některých velkých konkurentů nabízí také vlastní servisní tým. Vyřízení dotace na v rámci programu Nová zelená úsporám je samozřejmostí.

TIP: Fotovoltaika recenze firem

Fotovoltaika Woltair na klíč

Zdroj: Woltair.cz

Woltair pro vás postaví fotovoltaickou elektrárnu na míru přesně podle vašich požadavků. Nejdříve zadáte údaje do online kalkulačky následně bude vám vygenerována nabídka a zaslána na váš email. Nabídka obsahuje vždy 2 varianty optimum (maximalizace zužitkování elektrické energie = levnější varianta) a soběstačnost (prodloužení pokrytí spotřeby elektrické energie o jaro a podzim = dražší varianta).

Tip: EnergoSolar recenze – zkušenosti a diskuze

Rok 2021 byl pro naši firmu klíčový v mnoha ohledech. Kromě obrovského nárůstu provedených montáží, kterých bylo téměř tisíc po celé republice, se nám podařilo do nabídky zahrnout také fotovoltaiku. Netrvalo to ani půl roku a už stojí za polovinou našich příjmů. Zároveň se můžeme pyšnit 95% spokojeností dotazovaných zákazníků, čehož si velice vážíme a chceme v nastoleném trendu pokračovat i nadále,“

spoluzakladatel a ředitel firmy Daniel Helcl

Fotovoltaika Woltair zkušenosti

Na Facebooku má společnost Woltair vypnuté hodnocení a recenze. V diskuzních skupinách se ale dají najít recenze, které jsou spíše pozitivní.

Jestli je to aktualni tema tak z hlediska montaze a zpracovani dotaci je Woltair ok. Na druhou stranu po instalaci a cele uhrade veskera komunikace konci. Na servis se nedovolate a na email reaguje pouze automat. Strida se u nich mnoho montaznich firem a proto je problem se dovolat servisu i klukum, kteri to montovali. Nemluve o tom, ze do Brna prijela parta z Liberce…..

Tomáš N.

Když to vezmu suma sumárum, tak za mě super. Dobrá domluva před realizací, komunikace s pracovníky, kalkulace, vše dodržely bez dalších věcí které jsme měly domluvené, nic meněnily, takže v tomto super. Realizace přesně podle domluvy, byly dokonce rychlejší než se čekalo, dělali za špatného počasí takže super. Jediné co malinko pokulhává jsou požadavky a kalkulace dalších věcí po dokončení, tam vše řeším s človíčkem, co je sef te pracovní party a přijde mi, že to řeší v rámci dobrých vztahů se zákazníky, měly\ by to asi řešit holky z kanclu – kalkulace a pod věci, což je ale neděje, tak to řeší on. (řešíém spíše ty technické věci jako proč to nabíjí takto když tady vidím tohle… a pod, ale řešil jsem i kalkulaci na rozšíření baterií a tam komunikace vázne. takže abych to shrnul. Realizace 100%, fakt spokojenost, přístup v rámci práce, poznámky umístění panelů od klienta 100%, support po dokončení 70% a to jen díky tomu človíčkovi, jinak bych jim dal tak 40%

Zdeněk P.

Na Firmy.cz má firma hodnocení 3 hvězdičky z 5 a celkem 29 referencí. Negativní recenze mají společný prvek a to že firma nestíhá z důvodu obrovského přetlaku zakázek. To je ale dnes problém většiny firem montujících fotovoltaiku.

Dobrý den, dnes 1.2.2022 nám byla namontována dvě tepelná čerpadla Vaillant Split 55/5 . Měl jsem velké pochybnosti o výběru firmy, ze sedmi nabídek jsme na konec vybrali firmu Woltair . Poté k nám přijel pán Svárovský na konzultaci ohledně tepelného čerpadla a tak pohodového a příjemného technika jsem dlouho neměl možnost potkat, vždy při mém telefonickém dotazu byl velmi ochotný a vstřícný. Děkuji paní Turečkové co nám pomohla vyřídit dotaci zelená úsporám . A též velká poklona dvěma technikům při montáži tepelného čerpadla, pracují celé hodiny bez jakýchkoliv přestávek na svačinu atd. Nehledě na počasí. Všem Vám moc od srdíčka Děkuji !!!!

Tvrdoňovi

Velká nespokojenost. Firmu nedoporučuji. Naplánovaná instalace květen 2022. Byly problémy s měničem. Nový termín byl stanoven na červen. V červnu mi nainstalovali panely. Za 14 dní – 29.6. elektrikář dokončil instalaci. Teprve 3.8. je naplánovaný revizák. Mají rozděláno hodně zakázek a nestíhají. Rozdělají a jdou dělat jinam. Vlastní lidi nemají, najímají různé podnikatele.

Pavel F.

Na Google.com má firma 4 hvězdičky z 5ti a celkem 91 recenzí. Bohužel zde jsou pouze komentáře ohledně tepelných čerpadel a žádná zkušenost s fotovoltaickou elektrárnou.

Často kladené dotazy

Jaké elektrárny na klíč má Woltair k dispozici?

Woltair pro vás postaví fotovoltaickou elektrárnu na míru přesně podle vašich požadavků.

Jaká je vztah Woltair a Topite?

Woltair je nový název pro dřívější projekt Topite.cz.

Tip: Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

2/5 - (4)

8 vašich komentářů a zkušeností: Woltair fotovoltaika recenze (dříve Topite.cz) – zkušenosti a diskuze 

 1. hrozná firma nedoporučuji dělají si z vás blázny, instalaci TČ nemám do dnes a je to skoro rok po zaplacení zálohy skoro půl milionu a FVE mám jenom část ,ale ta je mě k ničemu, protože nejsou schopni vás připojit do sítě a slíbějí vám připojení do 2 týdnu a je 6 týdnu a nejsou schopni se s vámi spojit na tož se omluvit .Instalaci jsem měl mít do konce března podle smlouvy a dotace je v nedohlednu .V žádném případě jim neplaťte předem zálohu .Přestanou se s vámi bavit a neodpovídají na e-mail a píšou vám akorát jak se těšíte na instalaci a mají vás akorát na háku.

 2. Mám velmi smíšené zkušenosti. Objednával jsme a platil zálohu na tč v únoru 2022. Začali po urgencích s montáží v červenci. Netrvalo to 3 dny, ale zprovoznili až 1.9. Celkem tu byli 16x když po sobě opravovali chyby a nedostatky. Lidsky byli příjemní, ale kompetence problematická. TČ musí finálně doladit výrobce (Innotec) a ti to nebyli schopni udělat ani do měsíce. Když jsme je žádal o pomoc s finálním zprovozněním, dozvěděl jsem v podstatě – co bych jako nechtěl, že mají moc práce. Podruhé už bych je nechtěl

 3. Dobrý den,

  se společností Woltair mám naprosto tragické zkušenosti. Po roce mi byla konečně zprovozněna FVE.
  Prvotní komunikace a nabídka velice vstřícná. Dále už samé problémy neustále vázla zpětná vazba.
  Pokud jsem se neustále nepřipomínal tak takřka žádné nové informace o postupu realizace.
  Poslední ranou bylo, že tato firma nedokázala zajistit na několikrát odkládanou finální montáž dostatečný počet zkušených pracovníků. Nakonec jsem byl nucen některé montážní práce, včetně části materiálu dokončit sám ( mám ŽL elektro ). Pokud jde o nějakou finanční kompenzaci, tak možná ,,diplom a knížku“ popř. nákupní poukaz do nejmenovaného e-shopu… Pokud jde o nějakou podporu přes ,,dohledové centrum“, tak se také nikomu nedovoláte. Prostě jeden velký omyl když jsem hloupě vsadil web PR. Rozhodně nedoporučuji!!!

 4. Dobrý den, rozhodli jsme se pro montáž tepelného čerpadla a z množství nabídek jsme bohužel vybrali tu nejhorší – Woltair. Pana Čanika, co by obchodního zástupce, by firma měla nosit na rukou. Zastupovat a prodávat pro tak nespolehlivou firmu, to chce opravdu odvahu. Že se opozdil termín dodávky, to by se dalo v současnosti pochopit, ale že si firma najímá na práci, jak topenařskou tak elektrikářskou, začátečníky, kteří si neví rady, to už je smutné. Více jak dva měsíce není zakázka dokončena, nejdřív bylo velkým problémem zprovoznit čerpadlo se zásobníkem na vodu, kterou ohřívájí solární panely, nevěděli co s tím, elektrikáře jsme si museli dovést na své náklady svého vlastního, aby to vůbec fungovalo, nádrž neustále ve šroubení protékala, poškodili obaly na trubkach, ale opravit už je zase nestihli, atd., tři servisaci doposud nezprovoznili co je potřeba, pořád nemají lidi, na vše mají čas, takže za mě velká nespokojenost a kdyby to šlo vrátit zpět, tak tuto firmu bych nikdy nechtěla, ve snaze získat zakázku „zapomněli“, že je potřeba vyměnit zásobník na vodu, takže se dodatečně dokupoval za novou cenu, atd. Absolutně neprofesionální jednání a nedoporučuji!!!

 5. Firmu Woltair nedoporučuji. Smlouva na dodávku FVE byla podepsána začátkem února 2022. K samotné mechanické montáži došlo v červenci 2022 s tím, že elektro část byla dodělána finálně až v září. Už po mechanické montáži jsem se zeptal, proč nebyly panely namontovány na nějakou konstrukci aby byly pod úhlem (teď je mám na rovné střeše na plocho) ale na to nikdo nereagoval. Kabeláž byla nicméně natažena na konci července a montážní parta mi po natažení kabeláže sdělila, že elektrárna nebude moci být dodána tak, jak jak mám uvedeno ve smlouvě a jak jsem si zaplatil. Okamžitě jsem kontaktoval firmu Woltair s žádostí o informace, co s tím. A tím to vše začalo. I přes ubezpečení, že vyřešení dostane maximální prioritu, do dnešního dne se nic nestalo, nikdo se mnou nekomunikuje a na linku už radši nevolám, protože tam jsem se za půl roku volání také nic nového nedozvěděl. Revize proběhla 10.10.2022, předávací protokol jsem firmě Woltair podepsal 16.10.2022 s tím, že jsem tam uvedl vady (FVE nedodána dle smlouby, dokumentace neodpovídá stavu, chybí návody) a odkázal se na vyřešní vad do 30 dní dle jejich všeobecných obchodních podmínek. Do dnešního dne nemám od nich předávací protokol podepsaný a to i přes téměř dvou měsíční urgence, že chybí podepsaný předávací protokol. Od října jsou navíc mé emaily směřovány i na vedení firmy Woltair pány Jana Hanuše a Daniela Helcla, bohužel ani to k vyřešení situace nepomohlo, nikdo z firmy Woltair nekomunikuje resp. někdo ano, 28.11. 2022 mi přišla faktura na zaplacení zbytku částky za FVE a tento týden mi někdo z firmy Woltair volal, abych ohodnotil jejich služby. No, úsměvné. Ať už to dopadne jakkoli, už nyní se děsím, jestli budu od firmy Woltair v budoucnu potřebovat nějaký servisní zásah…Na základě mé zkušenosti s firmou Woltair, doporučuji si raději vybrat někoho jiného.

 6. Dobrý den,
  připojuji se k mnoha dalším zákazníkům firmy Woltair a potvrzuji, že komunikace a snaha něco řešit s firmou je naprosto tragická. Vždy něco slíbí a potom už se nic neděje. A je jasné, že firmě je to jedno, protože zakázek má dost, tak ani nereaguje na recenze, popř. snahu o jakékoliv informace. Dodnes nemám FVE převzatou, nevím, jak ji obsluhovat, jaké jsou možnosti atd. Smutné je, že když už jsem se dovolala a mluvila s „odborníkem“, tak mně nedokázal ani naprosto triviální dotazy odpovědět. Jedna odpověď dokonce zněla, „ono to je v angličtině a je toho moc stránek. Ale možná je to toto nebo toto?“
  Vzhledem k tomu, že firma nereagovala na moji reklamaci ve lhůtě dle zákona, budu požadovat odstoupení od smlouvy a uvedení do původního stavu. Klidně se budu soudit.
  Takže znovu – Woltair nikdy více…

 7. Dobrý den,

  potvrzuji výše uvedené, FVE prezentují zavádějícím způsobem kdy slibují výkon, který není možné dosáhnout, např. naplánují instalaci na zastíněnou část střechy. Úsporu na energiích rovněž prezentují v rozporu s realitou, maximální úspora pokud nebydlíte v jednopodlažní dřevostavbě bude kolem 40%.

  Nejsou schopní správně vyplnit ani žádost distributorovi pro připojení FVE k síti a když od smlouvy odstoupíte strhnou si padesát tisíc korun ze zálohy, protože podmínky smlouvy jsou nerovně nastavené. Dle smluvních podmínek vám prakticky za nic neručí a smlouva jim umožňuje i jen částečné plnění.

  Upřímně, 50 tis je stále přijatelná cena za to, že můj dům po zpackané práci Woltair nevyhoří. Lituji všechny, kdo si od nich nechali fotovoltaiku skutečně naistalovat a doporučuji jim revizi woltairem odvedené práce.

 8. Potřeboval jsem opravit na dálku TČ. Perfektní spolupráce. Zpětné volání a e-mailová komunikace.
  Děkuji p. Majherové a p. Váchovi za aktivní přístup a zprovoznění TČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *