Golden Tree recenze – prostředek pro zdraví nebo podvod?

Golden Tree Liver Complex je přírodní doplněk stravy, který podporuje zdraví jater a stimuluje spalování přebytečného tuku. Zatímco tvrzení výrobku zní slibně, naše vyšetřování (jak výrobku a společnosti za ním) odhalilo nedostatek snadno dostupných informací, což vyvolává obavy pro potenciální kupující.

Golden Tree – výhody a nevýhody

Pro začátek se podívejme na výhody a nevýhody tohoto produktu.

Produkt Golden Tree Liver Complex

Výhody

 • Podpora zdraví jater
 • Stimulace spalování tuku
 • Přírodní doplněk stravy
 • Možnost nákupu on-line
 • Mnoho recenzí na webu prodejce

Nevýhody

 • Omezené informace o složení a účinnosti produktu
 • Absence recenzí na běžných stránkách
 • A vyplatí se vzít si na paškál i samotnou firmu.

Firma Golden Tree

Výhody

 • Dostupnost online nákupu
 • Dlouhý seznam recenzí na webu
 • Zkušenosti uživatelů
 • Facebook stránky pro diskuse
 • Možnost kontaktu přes e-mail

Nevýhody

 • Nedostatečné informace o firmě
 • Pouze e-mailový kontakt
 • Nepřítomnost faktury a příbalového letáku u produktu
 • Podprůměrné hodnocení na Facebooku
 • Manipulativní a nátlakové marketingové techniky

Tato tabulka shrnuje klíčové výhody a nevýhody produktu Golden Tree Liver Complex a jeho prodejce.

TIP: Nezávislá recenze Hairburst – skutečně vám pomůže? Zjistěte, zda skutečně funguje, nebo se jedná o další reklamní tahák

Nepolapitelná společnost

Golden Tree Liver Complex je spojena se společností se sídlem ve Slovinsku, a jeho přítomnost na internetu je zcela minimální. Jediné kontaktní informace uvedené na svých internetových stránkách je e-mailová adresa, která okamžitě vyvolává otázky o transparentnosti a dostupnosti společnosti. Tento nedostatek podstatných informací o společnosti může potenciální zákazníky zneklidnit, protože může naznačovat nedostatek odpovědnosti.

Pochybné recenze

Jedním z hlavních zdrojů informací pro spotřebitele, kteří zkoumají produkty, jsou recenze online. V případě Golden Tree Liver Complex je však nalezení spolehlivých recenzí náročným úkolem. Na populárních platformách, jako je Google, Zboží.cz nebo Heureka.cz, recenze nápadně chybí, což potenciálním kupujícím ztěžuje informované rozhodování o nákupu výrobku. Spotřebitelé jsou tak nuceni spoléhat se na internetové diskuse neověřených kupujících, kteří nemusí vždy poskytovat objektivní názory.

Je důležité si uvědomit, že provedení důkladného výzkumu je při zvažování jakéhokoli doplňku zásadní. Spotřebitelům doporučujeme, aby si vyhledali další informace a kriticky zhodnotili veškeré placené propagační články poskytnuté prodávajícím.

TIP: Jak najít zubaře? Rady, zkušenosti a diskuze. Skutečně vám najde zubaře pojišťovna?

Smíšené signály z recenzí na Facebooku

Na oficiální Facebook stránce Golden Tree, hodnocení zákazníků se zdají být průměrné v nejlepším případě, s průměrným hodnocením 1,9 z 5 hvězdiček. Podezřelé je zejména používání potenciálně manipulativních a nátlakových marketingových technik, které mohou narušit důvěru ve značku. Takové praktiky mohou u potenciálních zákazníků vyvolat váhání, zda do produktu investovat.

Naproti tomu webové stránky společnosti Golden Tree se mohou pochlubit značným počtem recenzí výrobku, celkem 1941, s průměrným hodnocením 4,9 hvězdičky. K těmto recenzím však není možné přistupovat přímo ze stránky výrobku, což vyvolává pochybnosti o jejich pravosti. Varovná zpráva „Riziko vyčerpání zásob: vysoké“ na webových stránkách může být pravá, ale mnohem spíše se zdá, že jde o strategickou nátlakovou taktiku na potenciální kupující. Tyto faktory společně zpochybňují legitimitu recenzí a důvěryhodnost hodnocení výrobku.

Zkusili jsme zapátrat mimo ně a našli jsme tohle:

Koupil jsem 6 baleni Golden Tree Liver Complex ( vic jak 4000 Kc ) . Zbozi dorazilo , vcetne slibu vraceni penez , kdyz nebudu spokojen. Po spotrebovani vsech capsuli Liver complex jsem nezaznamenal zadny ze slibenych ucinku. Proste vyhozene penize. Zacal jsem se snazit komunikovat s Golden Tree . Vsechny e-maily co jsem nasel , bez jedine reakce.“

Pavel Keist, Poradte.cz

TIP: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla? Nebo jde jen o další vějičku na důvěřivce?

Bylo by ovšem fér uvést i některé další okolnosti.

I kdyby e-shop skutečně vracel peníze z důvodu nespokojenosti na Vaší straně, tak otázkou je, jak dlouho máte u sebe tento doplněk stravy. U tohoto zboží se píše, že záruka vrácení peněz z důvodu nespokojenosti je do 60 dní od obdržení přípravku. Píšete, že jste si objednal 6 balení. Jedno balení je na měsíc a vy píšete, že se spotřebovala všechna, čili to vychází na 180 dní. Samozřejmě jste mohl některá balení rozdat, ale z Vašeho textu spíše vyplívá, že jste je sezobal vy sám a pokud jste je baštil opravdu půl roku, tak by Vám nárok na vrácení peněz nevznikl. V opačném případě se obraťte na ČOI, popřípadě zašlete firmě předžalobní výzvu k plnění svých závazků. Předžalobní výzva Vás nezavazuje podat žalobu, ale může sloužit k zastrašení neplatičů.“

Seraphico, Poradte.cz

Pochybná reklama

Společnost Golden Tree Liver Complex se také věnuje placené reklamě, která není ze své podstaty problematická. Způsob, jakým společnost tyto reklamy zpracovává, je však poněkud pochybný. Ačkoli je to legitimní marketingová strategie sdílet názory a zkušenosti uživatelů, určitě by neměla být postavena formou samostatného článku, který se navíc tváří značně odborně. Příklad takového článku lze najít zde: https://styl.instory.cz/6702-golden-tree-liver-complex-nazory-a-zkusenosti-uzivatelu.html

TIP: Venira recenze – čeští gumoví medvídci pro vlasy, nehty a pleť. U značky Venira najdete specialisty na výrobu a prodej kolagenu a kolagenových produktů

Složení produktu Golden Tree Liver Complex

Na druhou stranu samotné složení výrobku vypadá poměrně zajímavě (ovšem příbalový leták k němu nedostanete a tištěnou fakturu také ne).


2 tobolky% RHP (Referenční hodnota příjmu)

Siliphos® – Silybin Phytosome®200 mgnestanoveno
L-arginin200 mgnestanoveno
L-cholin bitartrát200 mgnestanoveno
Extrakt z kořene smetanky/pampelišky lékařské (Taraxacum officinale)100 mgnestanoveno
Extrakt z artyčoku (Cynara scolymus): min. 2,5 % cynarinu100 mgnestanoveno
Extrakt z kurkumy (Curcuma longa)100 mgnestanoveno
Acetyl L-karnitin60 mgnestanoveno
Kyselina alfa-lipoová10 mgnestanoveno
BioPerine® – extrakt z černého pepře10 mgnestanoveno
Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)2 µg143,00%
Vitamín B12 (kyanokobalamin)2,5 µg100,00%
Vitamín D3 (cholekalciferol) z lišejníku/dutohlávky sobí5 µg100,00%
Co je Silybin Phytosome?

ostropestřce mariánského, který je známý pro své potenciální zdravotní výhody. Tento komplex je vytvořen spojením silybinu, aktivní látky z ostropestřce mariánského, s fosfolipidy, což pomáhá zlepšit jeho biodostupnost a vstřebatelnost v těle. Silybin phytosome je často využíván pro podporu zdraví jater a má antioxidantní vlastnosti.

TIP: Provexin A100HF recenze – funguje proti vypadávání vlasů? Zjistěte, zda se vyplatí do něj investovat, nebo se jedná o další reklamní tahák

Co je L-arginin?

L-arginin je aminokyselina, která má v těle několik důležitých funkcí. Může pomoci s různými zdravotními problémy a je také oblíbeným doplňkem pro sportovce a ty, kteří se zajímají o zlepšení svého sexuálního zdraví. Základní Funkce: L-arginin je prekurzorem dusíkatých oxidů (NO), což jsou látky, které rozšiřují cévy a zvyšují průtok krve. To může být užitečné při léčbě hypertenze a podpůrné pro sportovce zlepšující výkon. Podpora Kardiovaskulárního Zdraví: L-arginin může pomoci snižovat krevní tlak a riziko srdečních onemocnění tím, že zlepšuje průtok krve a udržuje cévy pružné.

Co je L-cholin bitartrát?

L-cholin bitartrát je chemická sloučenina, která je také známá jako levokarnitin bitartrát. Jedná se o sloučeninu, která má význam v těle jako koenzym, který pomáhá při přeměně tuků na energii. L-cholin bitartrát je často používán jako doplněk stravy a je známý pro svou potenciální podporu metabolismu a energetického výkonu.

Co je Acetyl L-karnitin?

Acetyl L-karnitin, také známý jako acetylkarnitin nebo ALCAR, je chemická sloučenina a forma aminokyseliny L-karnitin. Je to látka přirozeně se vyskytující v těle a má několik funkcí. Hlavní funkcí acetyl L-karnitinu je podílení se na metabolismu tuků a energie. Pomáhá přenášet mastné kyseliny do buněk, kde mohou být spalovány pro energii. To může být užitečné při hubnutí a zlepšování energetického metabolismu. Kromě toho se acetyl L-karnitin také zkoumá pro své potenciální výhody pro mozkovou funkci a kognitivní zdraví. Některé studie naznačují, že by mohl mít pozitivní vliv na paměť.

TIP: Premium Collagen Complex recenze – může vám tato kloubní výživa přinést opravdu všechno, co potřebujete?

Závěr aneb pořídit či nepořídit Golden Tree Liver Complex?

Závěrem lze říci, že Golden Tree Liver Complex je doplněk stravy, který tvrdí, že podporuje zdraví jater a podporuje spalování tuků. Zatímco výrobek sám o sobě může mít určité zásluhy, naše vyšetřování jak výrobku a postupy společnosti vyvolává obavy o transparentnosti a důvěryhodnosti. Je tedy jen na vás, jak se rozhodnete.

Zdroj: https://recenziste.cz/golden-tree-liver-complex/, https://www.gogoldentree.cz/tipy/liver-complex-recenze/, https://www.poradte.cz/spolecnost/78068-golden-tree-nereaguje-na-moji-zadost-o-refundd.html

5/5 - (1)

2 vašich komentářů a zkušeností: Golden Tree recenze – prostředek pro zdraví nebo podvod?

 1. Děkuji, a to velmi, za seriozně zpracované posouzení.
  Informační video je (bohužel) standardní marketingový „výplach hlavy“, který má vést ke kliknutí KOUPIT
  Takovým jsem už potkal mnoho, z různých oblastí.
  Skoro jsem blízko pohledu: je-li tímto způsobem přezentován výrobek, je téměř jisté, že nanaplní očekávání vytvářená během prezentace.
  Zeťovi jsem např.koupil zázračný přípravek na lupenku, složení z léčivých bylinek, ba i krásně voněl, měl však jediný nedostatek. Nefungoval. Byť měl i standardní cenu těchto výrobků (780,- Kč) :-).
  Teď „frčí“ další „standardní“ cena – 1490,- Kč.
  Zkuste si (až nebudete vědět, co s časem) Dr. Majiče ze Slovinska…

 2. Na margo MUDr. Tina Fabian
  Hodinova reklama – stale o tom istom – ma nepresvedcila o Vasom produkte, je to len zavadzanie ludi a tahanie penazi od chorych, ktori naivne veria, ze im pomozete. Opak je pravdou!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *