Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru?

Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru? Jde to – i když aplikace tvrdí opak. Někdy se však pořádně zapotíte.

Pokud jste někdy smazali konverzaci v aplikaci Messenger, pravděpodobně víte, že vás oblíbená aplikace pro zasílání zpráv upozorňuje na nevratnost této akce. Jakmile smazání potvrdíte, zdá se, že už není cesty zpět. V tomto článku však prozkoumáme, zda je obnovení smazané konverzace skutečně nemožné, jak aplikace tvrdí. Překvapivě existuje několik metod, které vám mohou pomoci tyto zdánlivě ztracené zprávy obnovit. Pojďme se na ně podívat blíže.

Je vůbec možné obnovit zprávy na Facebooku?

Odpověď zní ano! I ty zdánlivě neřešitelné problémy mají řešení a totéž platí i pro obnovu smazaných zpráv v aplikaci Facebook Messenger. Existuje více metod, které můžete vyzkoušet, abyste tyto ztracené konverzace získali zpět. Pojďme je prozkoumat jednu po druhé.

TIP: Jak se efektivně učit: Plánování je klíčové pro efektivní učení. Rozdělte si učivo na menší části a stanovte si časové termíny, ve kterých se budete učit každou část.

Vyžádání kopie od příjemce chatu

První přístup k obnovení smazaných zpráv v aplikaci Messenger zahrnuje vyžádání kopie od druhé osoby v chatu. Pokud konverzace na její straně stále existuje, může se o ni s vámi podělit. Tato metoda však s sebou nese řadu problémů. Možná jste konverzaci smazali, protože s danou osobou již nechcete komunikovat, nebo vám může být nepříjemné žádat ji o zprávy. Nicméně pokud jste s danou osobou v dobrých vztazích a cítíte se pohodlně, když ji o to požádáte, stojí za to to zkusit. Někdy mohou být jednodušší řešení účinnější než ta složitá.

Co je to Messenger?

Messenger je komunikační aplikace vyvinutá společností Facebook. Jedná se o samostatnou aplikaci, která umožňuje uživatelům komunikovat s ostatními uživateli Facebooku prostřednictvím textových zpráv, hlasových hovorů, videokamerových hovorů a sdílením různých souborů, obrázků a videí.

Jaké funkce nabízí Messenger?

Dostupné jsou například skupinové konverzace, hlasové a videohovory, sdílení obrázků a videí, GIFy, stikery, možnost posílání peněz a mnoho dalších. Kromě toho podporuje také různé doplňkové aplikace (tzv. boty), které umožňují uživatelům získávat informace, provádět rezervace, hrát hry a provádět další činnosti přímo ve výpomocných oknech.

TIP: Kde prodat oblečení na internetu. Existuje několik populárních platforem a webových stránek, na kterých můžete prodávat oblečení online. Seznamte se s nimi.


Zkontrolujte si e-mailová oznámení na Facebooku

Dalším možným řešením, jak obnovit smazané zprávy na Facebooku, je zkontrolovat e-mail spojený s vaším účtem na Facebooku. Pokud máte povolena e-mailová oznámení, můžete ve své schránce najít kopie smazaných zpráv. Mnoho uživatelů však tato oznámení vypíná kvůli ohromnému množství e-mailů přijatých ze sítě Facebook. Pokud je však máte povolená, možná by stálo za to zkontrolovat, zda se tam vaše smazané zprávy nacházejí.

Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru?

Zadejte jméno nebo klíčové slovo do vyhledávacího pole na Messengeru. Možná najdete smazanou konverzaci, pokud jste ji jenom ztratili ze zorného pole, ale není skutečně smazána.

Přístup k vašim údajům na Facebooku

Chcete-li použít přímější přístup, můžete zkusit stáhnout všechna svá data z Facebooku. Chcete-li to provést, vstupte do „Nastavení“ svého účtu na Facebooku prostřednictvím webového prohlížeče. Tam přejděte na „Vaše informace na Facebooku“ na levé straně obrazovky a vyberte možnost „Stáhnout vaše informace“. Ve vyskakovacím okně vyberte, zda chcete stáhnout pouze své zprávy.

Facebook sestaví všechny vaše zprávy do souboru .zip, který pak můžete rozbalit. Varujeme vás však: výsledná složka nemusí být uživatelsky příliš přívětivá. Zprávy jsou uloženy jako dokumenty HTML, očíslované podle pořadí konverzací. Prohledávání složky plné očíslovaných odkazů, které neposkytují příliš souvislostí, může chvíli trvat. Tato metoda je však jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak získat zpět smazané zprávy na Facebooku.

TIP: Plot twist – co to je? Plot twist může odkrýt novou informaci, která převrací všechny dosavadní představy o ději, odhalit skryté záměry postav nebo odhalit, že hlavní postava nebo vypravěč nebyla spolehlivým průvodcem příběhu – zjistěte více.

Další tip pro obnovení

Pokud jste před smazáním konverzace prováděli zálohu vašich dat, mohli byste být schopni obnovit zprávy ze zálohy. Ujistěte se, že máte zálohování Messengeru zapnuté ve svých nastaveních a můžete se pokusit obnovit telefon z poslední dostupné zálohy (pro Android nebo iPhone).

Existují aplikace na obnovení smazaných zpráv na Messengeru?

Určitě ano. Mezi ty nejznámější patří například DataKit iPhone Recovery Recovery. Její používání se snadné a poradí si s ním i začátečník.


Přestože aplikace Facebook Messenger varuje uživatele před trvalostí smazaných konverzací, skutečně existují způsoby, jak tyto zprávy obnovit. Ačkoli to není vždy jednoduché, výše uvedené metody nabízejí jiskřičku naděje pro ty, kteří chtějí získat zpět cenné konverzace, o nichž si mysleli, že jsou navždy ztracené. Ať už se jedná o jednoduchou žádost adresovanou příjemci chatu, kontrolu e-mailových oznámení nebo stažení dat z Facebooku, máte možnosti, které můžete prozkoumat. Nezapomeňte zvolit metodu, která odpovídá vašim okolnostem a vztahu s partnerem chatu. Nemějte tedy strach, protože pokud jde o obnovení smazaných konverzací v aplikaci Messenger, nemusíte mít úplně smůlu!

Zdroj: https://www.mekan0.com/cs/how-to-recover-deleted-messenger-messages/, https://cs.fonelab.com/resource/retrieve-deleted-facebook-messages-on-android.html, https://www.evisions.cz/faq/k-cemu-se-pouziva-facebook-messenger/, https://www.shean.cz/messenger/

post

Zkušenosti “Jak obnovit smazanou konverzaci na Messengeru?

  1. Hezký den, postupoval jsem podle návodu (přes Facebook) – kontakt z příjemcem chatu nebyl možný. Bohužel se mi smazaná konverzace, kterou jsem chtěl získat zpět, nezobrazila. Vše ostatní ale ano. Co dělám špatně?
    Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *