Jak vyčistit sklokeramickou desku?

Sklokeramická deska je už dnes součástí většiny moderních domácností a zejména pro její praktičnost, estetickou stránku, ale také rychlost vaření. Aby však byla stále pěkná a funkční, je potřeba se o ni starat, jako o každou jinou varnou desku.

Pravidelná péče

Pravidelná péče je základ. Bez ní by deska rychle zašla. Péče není nijak složitá, postačí běžně dostupný odmašťovací prostředek, který pořídíte v každé drogerii, nebo supermarketu a utěrka z mikrovlákna, která je k povrchu desky dostatečně šetrná. I obyčejná houbička na nádobí a jar poslouží dobře ke každodenní údržbě. Zejména pak díky hrubšímu povrchu houbičky, který si poradí i s většími nečistotami.

TIP: Jak vyčistit pračku?

Desku se doporučuje umývat nejlépe po každém vaření. Předejde se tak zbytečnému zasychání mastnoty a skvrn, které je pak mnohem těžší z povrchu odstranit, jelikož se připékají víc a víc s každým dalším použitím desky. Počkejte však, než deska naprosto vychladne, jinak by se mohlo stát, že se k ní připeče i hadr.

TIP: Jak odstranit škrábance na laku auta?

Jak na odstranění duhových skvrn

Mastnotu se vám podařilo vyčistit, z různých úhlů však stále vidíte takové, jakoby duhové skvrny? Na to existuje jednoduchý trik. Po vyčištění desky ji ještě přeleštěte prostředkem na bázi alkoholu, nebo čistícím prostředkem s obsahem octa. Skvrny by měly zmizet.

TIP: Jak vyčistit stříbro?

Jak odstranit silné připáleniny

Pokud už k připečení přece jen dojde, s utěrkou ani houbičkou už nejspíš nepochodíte. Na seškrábání těchto usazenin se vyrábí speciální škrabky na sklokeramické desky, které jsou uzpůsobené k tomu, aby seškrábaly spáleniny bez vytvoření nežádoucích rýh, které by desku zničili. Rozhodně nikdy nepoužívejte obyčejný nůž nebo škrabku, a už vůbec ne drátěnku. To byste se s krásou svojí desky mohli nenávratně rozloučit.

Zdroj: https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-vycistit-sklokeramickou-varnou-desku

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *