Jak zužitkovat zbylou bramborovou kaši?

Zdroj: Pixabay

Máme pro vás hned několik receptů, které napoví, jak upravit bramborovou kaši na druhý den nebo na večeři.

Smažená kaše

Stejně jako můžete kaši ohřívat na pánvi s jejím postupným „ředěním“, můžete zkusit i pravý opak, který chutná báječně. Kaši zkrátka osmažte na pánvi a nechte ji místy pěkně zezlátnout, utvoří se v ní příjemné křupavé kousky.

Výborně chutná takto osmažená na sádle, ale můžete zkusit i úplně na sucho na kvalitní pánvi s nepřilnavým povrchem.

Zapečte kaši se zelím

Nejprve si na trošce másla nebo sádla osmažte nadrobno nasekanou cibuli – klidně ji nechte i zhnědnout, bramborům dodá skvělou chuť. K cibulce přidejte kysané zelí a pár minut poduste. Pak už jen smíchejte s kaší a přidejte vajíčko. Zapékáme v pekáčku na 180°C.

Kaše je takto výborná také, pokud k cibulce přidáme kousek uzeného nebo nakonec v pekáčku posypeme nastrouhaným sýrem. Jedná se o plnohodnotný oběd či večeři.

Krokety z bramborové kaše

Bramborovou kaši smíchejte se žloutky, troškou mouky a přidat můžete třeba i parmazán. Vytvarujete koule, které obalíte ve vajíčku a strouhance.

Krokety můžete osmažit do zlatova, výborné jsou ale také z horkovzdušné fritézy nebo z trouby, což je trošku zdravější varianta.

Placky z bramborové kaše

Do kaše přidejte hrubou mouku a vajíčko – samozřejmě úměrně množství. Po dochucení solí či kořením máte chutný základ na bramborové placky, které můžete smažit na oleji, na sucho na pánvi s nepřilnavým povrchem nebo zapéct v troubě.

  • Samotné placky poslouží jako chutná příloha, můžete je ale doplnit také
  • osmaženou cibulkou či slaninou – ať už přímo do nich nebo jen na polití
  • ovocným rozvarem
  • parmazánem či jakýmkoliv jiným sýrem na zapékání
  • restovanými nasekanými houbami na cibulce

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/jak-ohrat-bramborovou-kasi-tak-aby-chutnala-jako-zcela-cerstva-sefkuchar-prozradil-figl-ktery-pouziva-ve-sve-restauraci/ a https://www.az-recepty.cz/bramborova-kase-trochu-jinak-d179/ 

5/5 - (1)

One thought on “Jak zužitkovat zbylou bramborovou kaši?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.