Kloubus recenze – kvalitní pomocník pro nemocné klouby?

Pokud hledáte spolehlivou výživu pro klouby, měli byste pátrat po takové, která nám dokáže přinést i něco navíc. Recenze na Kloubus, což je produkt pocházející z české provenience, vám napoví, zda jde právě o takový produkt, který hledáte.

Bolesti kloubů artritida a další obtíže mohou souviset s nedostatkem kolagenu v těle. Zatímco mladý organismus si dokáže potřebné množství vyrobit sám, později tento proces degraduje. Jde o pomalý úbytek: uvádí se, že od 20. roku věku klesá produkce kolagenu v těle o 1 až 1,5 %. Mezi 45. a 50. rokem života pak může ustat úplně. A čím tedy kolagen v organismu doplnit?

Vyzkoušejte Kloubus

blank
 • Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu
 • Obohacena o vitamíny i minerály
 • Jednoduché dávkování s příjemnou chutí
 • Je lepší než tzv. prášky pro koně

Kolagen není jen na klouby

Kolagen dokáže v těle zastat mnoho funkcí. Rozhodně se tedy nehodí jen pro péči o klouby, i když bývá v této souvislosti zmiňován nejčastěji.

Jaké účinky má kolagen na organismus?

Zajišťuje pomalejší proces stárnutí, stará se o pevnější nehty a méně viditelné vrásky, pečuje o lepší strukturu pokožky, pomáhá docílit delších, pevnějších a hustších vlasů, stará se o menší bolestivost kloubů a potlačuje vznik strií a celulitidy.

TIP: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí? Nebo jen metoda, jak „zhubnout“ všechny vaše peníze?

V zásadě každý protein, který se podílí na stavbě našeho těla, v sobě obsahuje nějaké procento kolagenu. V těle lze nalézt až 28 různých druhů kolagenů (vytvořených z tzv. kolagenových peptidů), ovšem pro naše zdraví jsou nejdůležitější ty I. až IV. typu. A právě proto je třeba se při výběru doplňků stravy zaměřit právě na to, jaký typ kolagenu obsahují.

Příčiny nedostatku kolagenu v těle

Bylo by také chybou myslet si, že nedostatkem této látky jsou ohroženy pouze staré osoby. Naopak, na jeho hladinu v těle může mít vliv celá řada faktorů. Na proces jeho výroby může negativně působit například nadměrný příjem kofeinu, nadměrné vystavování UV paprskům, kouření, stres, nadbytek uměle zpracovaných cukrů ve stravě nebo dokonce s nedostatek spánku.

Vyzkoušejte Kloubus

blank
 • Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu
 • Obohacena o vitamíny i minerály
 • Jednoduché dávkování s příjemnou chutí
 • Je lepší než tzv. prášky pro koně

Jak poznat kvalitní kolagen na trhu?

Pokud se vás některý z výše uvedených faktorů týká, pak se buď můžete pokusit doplnit kolagen přírodní cestou (tedy skrz stravu) nebo sáhnout po prověřeném a především kvalitním doplňku stravy s jeho obsahem. A jak ho poznat? Především by měl obsahovat čistý hydrolyzovaný kolagen, který obsahuje zároveň dostatek kolagenových peptidů nejvyšší jakosti. To přispívá k perfektní vstřebatelnosti a využitelnosti v organismu (především díky optimálnímu složení aminokyselin). Pátrejte také po těch, které se pyšní vysokou absorpcí a klinicky ověřenými účinky.

V kvalitních produktech by se také rozhodně neměly nacházet žádné těžké kovy, barviva, plnidla, emulgátory a další přidané umělé přísady. Na obalu takového výrobku je obvykle možné najít tato označení:

 • bez přidaných umělých sladidel
 • bez konzervantů
 • bez geneticky modifikovaných potravin (GMO)
 • případně i bez lepku a laktózy

TIP: Recenze 2jakost.cz – vyplatí se nákup nižší kvality? Nebo je lepší sáhnout po první třídě?

Kloubus – přípravek na klouby z ČR

Pokud chcete vsadit na osvědčené a komplexní řešení, pak lze rozhodně doporučit český přípravek Kloubus. Právě ten díky svému složení uspokojuje v lidském organismu po všech stránkách potřebu všech klíčových typů kolagenu. Navíc obsahuje nejenom vysoce kvalitní kolagenový komplex ve 100% přírodním složení, ale i další látky a pomocné složky, které pomáhají kolagenu se lépe vstřebávat do těla.

Jaké je složení přípravku Kloubus?

Tento přírodní doplněk stravy hydrolyzovaný kolagen, glukosamin sulfát, msm (methylsulfonylmethan), chondroitin sulfát, vitamín C, hořčík, bromelain, l-leucin, kyselinu hyaluronovou, zinek, biotin a vitamín D3.

Aktivní složky přípravku Kloubus

Kromě kolagenu najdete v tomto přírodním doplňku stravy i další složky. Proč jsou přítomny a jaké účinky mají?

Chondroitin sulfát

V přípravcích určených pro výživu kloubů ho lze nalézt poměrně často. Velmi dobře totiž působí proti bolesti a zánětu při nejrůznějších onemocněních a postiženích kloubů, zejména pak při artróze.

TIP: Nezávislá recenze Modivo – bezpečný nákup nebo riziko?

MSM (Methylsulfonylmethan)

Velmi dobrým pomocníkem je v této oblasti také MSM. Ten skvěle tlumí bolest kloubů a jedním dechem také zmírňuje zánět. Rovněž zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně a samozřejmě také zvyšuje jejich pružnost a odolnost. A je-li užíván pravidelně, pak se stará o flexibilitu kloubů a jejich pohyblivost.

Kyselina hyaluronová

Tu můžete znát především z přípravků určených pro zdravější krásnější pleť, ovšem své využití najde i při péči o pohybový aparát. Skvěle totiž vyživuje kloubní chrupavku, ulevuje od bolesti lidem, kteří trpí artritidou kolenního kloubu, a jde také o základní funkční složku kloubního maziva.

Zinek

Zinek přispívá k lepší imunitě, pečuje o pokožku a je důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin.

Biotin

Tato látka je důležitá pro tvorbu mastných kyselin.

Vitamín C

Tento vitamín se obvykle stará o lepší imunitu, ale je také nezbytný pro tvorbu kolagenu a prokolagenu. Při optimálním dávkování také pomáhá správnému tvoření chrupavek a vaziv a jedním dechem se rovněž stará o menší bolestivost kloubů.

Vyzkoušejte Kloubus

blank
 • Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu
 • Obohacena o vitamíny i minerály
 • Jednoduché dávkování s příjemnou chutí
 • Je lepší než tzv. prášky pro koně
Co je to prokolagen?

Jde o nezbytný stavební prvek v organismu bez něhož by nemohla vzniknou kolagenová vlákna. Bez něj tedy není tvorba kolagenu vůbec možná. Pro tvorbu prokolagenu je důležitý zejména vitamín C.

TIP: Idealica recenze – opravdu účinné kapky na hubnutí?

Hořčík

Podílí se na udržování přirozeného napětí buněčné stěny a jde rovněž o důležité médium pro přenos informací směřujících z nervů do svalů.

Bromelain

Jde o protizánětlivě působící enzym, který rovněž pomáhá při hojení ran a také při pooperačním hojení.

L-leucin

Aminokyselina L-leucin zvyšuje sílu svalů a skvěle přispívá k jejich lepší regeneraci a ochraně.

Vitamín D3

Pro zdraví našeho těla je důležitý i tento vitamín. Mimo jiné pomáhá udržet normální stav kostí a zubů a podílí se na tvorbě kostní hmoty. Je ovšem také velmi důležitý při mineralizaci kostí a pomáhá organismu efektivně absorbovat vápník ze stravy.

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí?

Je tedy vidět, že složení přípravku Kloubus je velmi komplexní. Jednotlivé složky působí ve vzájemné synergii. To znamená, že se doplňují a navzájem podporují v působení.

Kompletní složení přípravku Kloubus (jedna dávka): Hydrolyzovaný kolagen – kolagenní peptidy 5000 Da 2730 mg, Glukosamin sulfát, 2KCl 1760 mg, MSM 500 mg, Chondroitin sulfát 320 mg, Vitamin C 250 mg, Hořčík 70 mg, Bromelain 50 mg, L-leucin 50 mg, Kyselina hyaluronová 10 mg, Zinek 5 mg, Biotin 100 μg a Vitamin D3.Možné alergizující složky: regulátor kyselosti: kyselina citrónová, kypřící látka: hydrogenuhličitan sodný, barvivo: extrakt z červené řepy, sladidlo: sukralóza, aroma: grepové aroma.

Přípravek Kloubus u nás vyrábí a distribuuje firma Primulus Group. Ta je na našem trhu již 8 let( vznikla v roce 2015) a pod jejím patronátem je jak složení produktů, tak i jejich výroba v partnerských závodech, které se nachází v České republice.

Vyzkoušejte Kloubus

blank
 • Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu
 • Obohacena o vitamíny i minerály
 • Jednoduché dávkování s příjemnou chutí
 • Je lepší než tzv. prášky pro koně

Jak se užívá Kloubus

Tento přípravek se prodává ve velmi praktickém balení. V každé krabičce najdete třicet sáčků, každý o váze 9 gramů. Jeden sáček představuje jednu denní dávku, kterou lze užít kdykoli. Doporučuje se její rozmíchání v jakékoli tekutině (vhodně je zalévat prášek vodou, nikoli ji do něj přisypávat). Ovšem zkonzumovat ho lze ve smoothie, v jogurtu, studené kaši apod.

TIP: FatFix recenze – přípravek pro efektivní hubnutí, nebo další podvod?

Kloubus – recenze a zkušenosti uživatelů

A jak jsou s tímto doplňkem stravy spokojení skuteční uživatelé? Podívejte se na některé recenze.

Užívání po jednom měsíci-po dlouhé době něco co opravdu zabralo! Problémy s kyčlemi občas mně potrápila bolest, to zmizelo, byl jsem po úrazu ramene spadl jsem na lyžích a měl jsem potrhané vazy +pochroumaný kloub po měsíci užívání úleva, bolest je pryč opravdu záběr. Urychlilo mi to hojení a návrat ke sportu. Je mi 50let. velmi aktivně sportuji posilovna,kolo zkoušel jsem kde co ale tohle se povedlo. Léto bude parádní. Objednal sem si ještě na jeden měsíc. Za mně funguje tak jak jsem potřeboval a jsem mile překvapen.“

Romkuchi, Zbozi.cz

Při teprve velmi nízkých bolestech, tzn. nejlépe užívání hned v počátku prvních příznaků problému s klouby, mohu doporučit. Pokud už řešíte vážnější problém, bude pro vás tento přípravek neúčinný a budete muset vybrat silnější, a i komplexnější složení. A hlavně jinou formu kolagenu.“

ND, Heureka

Účinek se dostavuje po 3 týdnech, promazava to klouby, nekřupou, pohyblivost lepsi, mam 3 měsíční kůru, a zatim jsem spokojeny, chut je dobra, rozpustnost taky, cena je celkem dobra natož ze v tom je tolik látek a v takovém množství, Lepsi jak alavis nebo ten pro koně.!

Registrovaný uživatel, Zbozi.cz

Výhody a nevýhody přípravku Kloubus

A jak shrnout všechny informace o přírodním doplňku stravy Kloubus z české provenience? Pomůže vám praktické členění do bodů.

Kloubus pozitiva

 • velké množství kolagenu v denní dávce
 • jde o ryze český výrobek
 • kolagen zpevňuje klouby, vazy a šlachy
 • obsahuje 13 účinných a osvědčených složek
 • praktické balení po jednotlivých sáčcích
 • snižuje míru opotřebení celého pohybového aparátu
 • je důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin
 • je důležitý pro tvorbu mastných kyselin v organismu
 • během několika vteřin připravený ke konzumaci
 • mírní bolestivost kloubů
 • snadné dávkování
 • přispívá k tvorbě kolagenu
 • vyživuje kloubní chrupavku
 • pozitivně ovlivňuje tvorbu prokolagenu
 • snižuje riziko zánětů kloubů
 • zvyšuje hydrataci a pružnost pleti
 • pomáhá udržet normální stav kostí a zubů
 • neobsahuje umělá barviva či kontroverzní sladidla
 • pomáhá tělu efektivně absorbovat vápník ze stravy
 • lze ho přidat do nápojů i jídel

TIP: Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí?

Kloubus negativa

 • vyšší cena
 • někomu nemusí vyhovovat aroma grapefruitu

Pokud tedy hledáte osvědčený přípravek, který by vám při potížích s klouby a pohybovým aparátem skutečně pomohl, ale zároveň od něj očekáváte i něco navíc, může být pro vás právě Kloubus tím správným řešením.

Vyzkoušejte Kloubus

blank
 • Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu
 • Obohacena o vitamíny i minerály
 • Jednoduché dávkování s příjemnou chutí
 • Je lepší než tzv. prášky pro koně

Zdroj: https://www.vseproklouby.cz/porovnani-kloubni-vyzivy/, https://www.dtest.cz/clanek-5061/jak-vybrat-kloubni-vyzivu, https://www.svetfitness.cz/recenze/kloubus/, https://www.horydoly.cz/firemni-clanky/prakticka-recenze-na-kloubni-vyzivu-kloubus-a-alavis.html

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *