8 nejlepších koupališť v Praze – hodnocení a zkušenosti

blank

Léto nám již sice začalo v červnu, nicméně stále pokračuje a vzhledem k předpovědím počasí to vypadá, že ještě dlouho bude. Nejlepší ochlazení, v závěsu za pultovým mrazákem, nabízí aquaparky, plovárny nebo přírodní koupaliště. Poznejte 8 nejlepších koupališť v Praze a vyberte si z nich to nejlepší.

Takový výlet, třeba po rozpálené Praze, zakončený ochlazením ve vodních atrakcích může být zajímavým zpestřením léta.

Pražské památky, architektonické skvosty a místa, která jsou turisticky zajímavá zcela jistě znáte. Ale co takhle nabídka aquaparků s vodními atrakcemi nebo přírodních plováren s travnatými nebo písečnými plážemi či také s nabídkou nudapláží.

Pražské aquaparky

Snad v každém větším městě dnes naleznete aquapark a nejinak je tomu v Praze. Dávno minuly doby klasických plaveckých bazénů, kde největší atrakcí byly skokanské můstky a úplný top byla jednoduchá skluzavka do vody.

Nyní jsou klasické bazény téměř povinnou klasikou doplněnou o různé skluzavky, tobogány, vodní hřiby či divoké řeky.

TIP: Jak ochladit psa? Pozor na teplotní šok. Tyto tipy mohou vašemu mazlíčkovi zachránit život.

Praha jich nabízí více a každý z nich má své kouzlo. Pojďme si je tedy představit:

 • Aquapalace Hotel Praha
 • Letňany Lagoon
 • Plavecký stadion Podolí
 • Aquacentrum Šutka
 • Aquadream Barrandov
 • Sportovní areál Jedenáctka vodní svět
 • Aqua Sport Club Prague

Každý z aquaparků má své zázemí a různou nabídku vodních atrakcí.

1. Aquapalace Hotel Praha

Aquapalace Praha je jedním z největších aquaparků ve střední Evropě, který nabízí širokou škálu vodních atrakcí a rekreačních zařízení pro návštěvníky všech věkových kategorií. Součástí komplexu jsou tobogány, bazény, sauny, wellness a různé další možnosti zábavy. Tento, bezesporu, jeden z nejznámějších aquaparků se nachází v pražských Čestlicích. Jeho součástí jsou tři paláce Vodního světa.

 • Palác pokladů – kde najdete kromě pirátské lodi také umělé vlnobití
 • Palác dobrodružství – s adrenalinovými tobogány a opravdu dlouhou venkovní divokou řekou
 • Palác relaxu – kde můžete odpočívat v relaxačních zónách a vířivkách

Součástí vodních radovánek je také potápěčská jáma a Korálový dóm.

Kde najdu Aquapalace Praha?

Je to jeden z největších a nejpopulárnějších aquaparků v České republice. Nachází se asi 15 km jihovýchodně od centra Prahy. Aquapalace nabízí širokou škálu bazénů, toboganů, saun a wellness služeb. Vzhledem k velikosti tohoto komplexu si mohou návštěvníci užívat celý den zábavy.

Co je Korálový dóm?

Korálový dóm je jednou z hlavních atrakcí hotelu Aquapalace. Jedná se o velkou skleněnou kupolovou konstrukci, která ukrývá tropické prostředí s různými rostlinami a palmami a vytváří vnitřní oázu. V Coral Dome najdete bazén s teplou vodou, díky čemuž je skvělým místem k relaxaci a užívání si tropické atmosféry i během chladnějších měsíců.

Jakou zábavu nabízí Aquapalace Hotel Praha?

Hotel Aquapalace je čtyřhvězdičkový hotel integrovaný do komplexu aquaparku, který hostům umožňuje snadný přístup ke všem atrakcím. Hotel nabízí komfortní ubytování, restaurace, bary a různé služby pro příjemný pobyt. V aquaparku je několik skluzavek, z nichž některé jsou vysokorychlostní adrenalinové jízdy, jiné jsou mírnější a vhodné pro mladší návštěvníky. Vyhovuje rodinám, milovníkům vzrušení a těm, kteří hledají odpočinek. Součástí hotelu Aquapalace je také wellness a lázeňské centrum, které poskytuje různé procedury, masáže a relaxační zařízení pro zvýšení celkového zážitku hostů.

TIP: Jaké jsou nejlepší destinace během podzimu? Zjistěte, kam se letos ještě vydat

2. Aquacentrum Letňany Lagoon

V pražských Letňanech naleznete menší, ale také příjemně zajímavý aquapark nebo tedy aquacentrum.

Toto vodní centrum není největší, ale i přesto disponuje 25 metrovým bazénem, třemi zábavnými bazény a 86 metrů dlouhým tobogánem.

Co nabízí Aquacentrum Letňany Lagoon?

Je to moderní aquapark, který se nachází v oblasti Letňany v severovýchodní části Prahy. Nabízí různé bazény, skluzavky, sauny a vířivky. Je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi i jednotlivce, kteří chtějí strávit den plný zábavy a odpočinku.

Pro odpočinek můžete zvolit relaxační zónu, kde najdete whirpool a saunu pro 12 lidí.

3. Plavecký stadion Podolí

Starou pražskou klasikou je podolský plavecký bazén. Sice se nejedná o aquapark v pravém slova smyslu, ale jedná se o legendární bazén. Tohle nemůžeme vynechat.

Podolí disponuje vnitřním 50 metrovým bazénem vnitřním a v sezónu je otevřený také stejně velký venkovní bazén spolu s vyhřívaným 33 metrovým bazénem.

4. Aquacentrum Šutka

Mezi pražskými Bohnicemi a Kobylisy najdete Aquacentrum Šutka, které vznikalo dlouhých 25 let. Velkoryse pojatý areál pojme 900 lidí.

Mezi vodními atrakcemi najdete dva vnitřní tobogány s délkou 68 a 74 metrů a příjemnou teplotou vody 28,8 ⁰C. Stejnou teplotu vody nabízí také tři skluzavky nebo také divoká řeka, která se pouští v pravidelných intervalech. Relaxační bazén je přímo u vodního baru s občerstvením.

Pro nejmenší je zde brouzdaliště s teplotou vody 29,9 ⁰C. A pokud je vám i tato teplota málo, zajisté vás uspokojí vířivka s 33,2 ⁰C.

Kde najdu Aquacentrum Šutka?

Tento aquapark se nachází v severní části Prahy poblíž přehrady Šutka. Nabízí bazény s vlnobitím, skluzavkami, saunou, posilovnou a vířivkami. Je to skvělé místo pro relaxaci a zábavu.

TIP: Státní svátky – Polsko 2023. Které se vyplatí znát a kdy bývá všude zavřeno?

5. Aquadream Barrandov

Mezi menší aquacentra patří také to barrandovské. Nemůže sice soupeřit s obrovskými aquaparky, nicméně své příznivce si také najde.

Mezi vodní atrakce, které zde najdete patří klasický 25 metrový plavecký bazén a rekreační venkovní bazén, dětské bazénky s brouzdališti nebo například mokrý bar s občerstvením.

Nesmí samozřejmě chybět tobogány o délce 62 a 115 metrů a divoká řeka s protiproudem.

K relaxaci můžete využít vířivku, masážní trysky nebo třeba vodní lehátka.

6. Sportovní areál Jedenáctka vodní svět

Na Chodově naleznete Sportovní areál Jedenáctka vodní svět, který sice rozhodně nepatří k největším a nejvybavenějším aquaparkům, ale pro své kouzlo si drží poměrně značnou oblibu.

Nabídne vám plavecký bazén v délce 25 metrů a Vodní svět s tobogánem.

Ve Vodním světě naleznete kromě rekreačního bazénu také celou řadu zábavních vodních atrakcí. Dětské brouzdaliště nebo 42 metrů dlouhý tobogán zajisté uspokojí malé i velké.

Rekreační bazén disponuje proudem divoké řeky, velkou vířivkou, proudem divoké řeky nebo masážními perličkovými lehátky.

TIP: Létání v těhotenství – bezpečnost a doporučené termíny. Podle tohoto praktického průvodce se ve všech pravidlech snadno vyznáte i vy.

7. Aqua Sport Club Prague

Tento komplex se nachází poblíž řeky Vltavy a nabízí bazény, tobogány, sauny a další sportovní aktivity. Je to ideální místo pro trénink a zábavu.

8. Přírodní vodní plochy v Praze

Nejste-li fanoušky aquacenter, můžete vyzkoušet přírodní vodní plochy ke vhodné a upravené koupání. Ovšem v tomto případě si, pro jistotu, ověřte kvalitu vody na hygienické stanici. Různé přírodní plovárny nabízí i Praha a jejich nabídka je vskutku rozmanitá.

A co tedy přírodní vodní plochy nabízí?

 • Biotop Lhotka – patří mezi novinky mezi přírodními koupališti. Nabízí bazén, dětské brouzdaliště, stánky s občerstvením, sprchy a také šatny. Vstup na koupaliště je, z důvodu způsobu čištění pomocí rostlin, řas a filtrů, omezen.
 • Koupaliště Motol – retro 80. let minulého století, to je koupaliště Motol na Praze 5. Čistotu vody oznamuje informační tabule u vchodu. Mimo plavání nabízí koupaliště stánky s občerstvením a nápoji. Můžete si zapůjčit sportovní potřeby, lehátka nebo také slunečníky. V areálu se nachází také nudistická pláž.
 • Žluté lázně – klasika mezi pražskými koupališti patří mezi populární místa, kde se v létě často pořádají umělecké a hudební akce. Hledáte-li klid, zvolte raději všední dny. Vstupné se liší podle dnů, hodin a věku návštěvníků.

TIP: Jak rozeznat nutrii a ondatru? A která z nich je nebezpečná? Vyznejte se v těchto podobných zvířátkách jednou provždy.

Žluté lázně Praha – co všechno nabízí?

Toto místo se nachází na pravém břehu řeky Vltavy, v blízkosti oblasti Podolí. Lázně mají dlouhou historii a jsou oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty, kteří sem přicházejí relaxovat a užívat si volného času. Co se týče vybavení, Žluté lázně nabízejí několik bazénů s termální vodou, což je ideální pro uvolnění a odpočinek. Dále zde naleznete sauny, lázeňské procedury a další wellness služby. Sportovně založení lidé si mohou zahrát beach volejbal, fotbal nebo basketbal, a to jak na písečných, tak na travnatých plochách. Lázně mají také různé restaurace a bary, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni nebo si dát osvěžující nápoj s výhledem na řeku Vltavu. Celkově je to skvělé místo, které nabízí zábavu, relaxaci a možnost strávit příjemný den u vody.

 • Koupaliště Džbán – nabízí travnatou, písečnou a nudistickou pláž. Také si můžete půjčit loď nebo vyzkoušet paddleboard, wakeboard či vodní lyže. V areálu jsou stánky s občerstvením a toalety. Stín poskytují vzrostlé stromy.
 • Plovárna Jureček – nachází se v Říčanech a je skutečnou oázou klidu. Stylová prvorepubliková kuchyně nabízí mezinárodní i českou kuchyni. Pláže jsou travnaté.
 • Biotop Radotín – krásné prostředí a dobré služby naleznete v biotopu v Radotíně na Praze 16. Nově je přístupný krytý plavecký bazén. V areálu naleznete převlékárny, sprchy, toalety a dětské hřiště.
 • Hostivařská přehrada – jedná se o přírodní koupaliště s největší vodní plochou v Praze. Disponuje travnatými plochami a dlouhou pláží s pískem, která má pozvolný vstup do vody. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením nebo půjčovna sportovního vybavení. Součástí je také, údajně nejstarší a nejkrásnější, nudistická pláž. Pro návštěvníky je připravena obří skluzavka a mega trampolína.
Hostivařská přehrada – co o ní vědět?

Primární funkcí území je sloužit jako nádrž, akumulující vodu z Botiče a zásobování města Prahy vodou. Oblast přehrady je oblíbeným místem pro outdoorové aktivity a rekreaci. Návštěvníci si mohou užít koupání, opalování na písečných plážích, plavby lodí a rybaření ve vodách nádrže. Areál nabízí zázemí pro různé sportovní a volnočasové aktivity, včetně volejbalových kurtů, dětských hřišť a míst pro piknik pro rodiny a přátele. V blízkosti nádrže je navíc i několik restaurací a kaváren, kde mohou návštěvníci relaxovat a vychutnat si jídlo s výhledem na vodu.

TIP: Jak odstranit žvýkačku z oblečení, koberce nebo z vlasů? Zapomeňte na to, že byste oblečení i se žvýkačkou jen tak hodili do pračky…

Míst, kde se lze v Praze zchladit a zařádit ve vodě je mnoho a zajisté si vyberete to, které je vašemu srdci a naturelu nejbližší, ať se bude jednat o aquacentrum, přírodní biotop nebo plovárnu.

A pokud si nejste jisti výběrem, tak zkrátka vyzkoušejte všechny.

Zdroje: https://www.aquapalacehotel.cz/cz/aquapalace-praha, https://www.letnanylagoon.cz/

https://www.cestovinky.cz/clanek/nejlepsi-aquaparky-v-praze-51-tip-na-koupani-po-cely-rok#jedenactka, https://pspodoli.cz/cs/cenik/letni-cenik/, https://www.sutka.eu/aquapark/, https://www.aquadream.cz/, https://jedenactka-vodni-svet.cz/vodni-svet-a-tobogan-jedenactka-chodov, https://www.flowee.cz/floweecity/praha/6784-sedm-prirodnich-prazskych-koupalist-kde-se-vyhnete-davum-i-chloru

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *