Seznam nejlepších aplikací na prodej oblečení + recenze a zkušenosti

blank

Děláte každoroční úklid v šatníku? Určitě najdete spoustu kousků oděvů či bot, které nenosíte a ani již nosit nebudete. A co teď s tím?

Možností je několik. Můžete zkusit kousky darovat po rodině a přátelích. Nebo je můžete darovat charitě. A další možnost je prodat. Ideálně bez zdlouhavého vyplňování a focení.

Jak na to?

Důležité je si říct, co vlastně chcete prodat. A nejen chcete, ale také můžete. Velmi nošené kousky opravdu neprodáte. Oděvy a obuv by měly vypadat ještě, takříkajíc, k světu – tedy nositelně. Nemají být špinavé, roztrhané či nadměrně obnošené.

Ideální je oblečení vyprat a vyžehlit a obuv řádně vyčistit. Budou lépe prodejné.

TIP: Recenze Boohoo.com – kvalitní značkové oblečení. Jedná se o zahraniční e-shop s kořeny v Manchesteru, který nabízí skutečně originální značkové módní kousky

A jak na to jednoduše?

Jednoduše to jde, v dnešní době, přes aplikace. Pokud jste vlastníky chytrého telefonu, máme za sebou půl úspěchu. Ten druhý je vlastní prodej. Mezi nejpopulárnější aplikace pro prodej patří:

 • Remix Second Hand & Outlet
 • Vinted – Buy and sell clothes
 • Marketplace (součást Facebook)
 • Bazoš

A zajisté najdete mnoho dalších.

Remix Second Hand & Outlet

Aplikaci si stáhnete klasicky přes Google Play nebo Apple Store. A potom už hurá na prodej. Aplikace se chová podobně jako klasická webová stránka.

 • Fajn je, že aplikace je intuitivní a lehce se ovládá. Pokud zboží Remix Second Hand & Outlet prodáte, tak částku obdržíte na účet. Zboží zašlete zdarma
 • Nevýhoda se skrývá v tom, že můžete prodat jen to zboží, které Remix Second Hand & Outlet aktuálně vykupuje. No name oblečení zde neprodáte.

TIP: Recenze Vinted – vyplatí se zde kupovat oblečení? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a proč s (ne)vyplatí nakupovat právě přes něj

Vinted.cz

Vinted.cz je aplikace určená pro prodej zboží, které již nenosíte. Patří rovněž k těm známějším a stáhnete si ji jako jiné aplikace.

 • Inzerce na Vinted.cz je zdarma
 • Doprovodné služby jsou placené

Bazoš: online bazar

Z Google Play nebo Apple Store si můžete stáhnout aplikaci pro prodej přes Bazoš. Ten patří také k poměrně známým, nicméně v poslední době mu kazí pověst internetoví šmejdi.

 • Aplikace je intuitivní a velmi podobná internetové verzi
 • Inzeráty jsou zdarma, ale máte možnost si dokoupit doprovodné služby

TIP: Nezávislá recenze Botovo – zkušenosti zákazníků. Nahlédněte oblíbenému e-shopu takříkajíc pod pokličku

MarketPlace

MarketPlace je součástí sociální sítě Facebook. Pokud jste tedy vlastníkem profilu na této sociální síti, můžete vesele inzerovat prodej oblečení.

 • Veškeré inzeráty jsou zdarma
 • Platba i doprava jsou pouze ve vaší režii

Další aplikace

Možností, kde a jak prodat oblečení je spousta a mezi další oblíbené aplikace patří:

 • Sellpy – Shop Second Hand
 • eBay: Marketplace for Shopping
 • Allegro: nákupy on-line

TIP: Kde prodat oblečení na internetu? Seznam internetových bazarů

Nezapomeňte, že každá aplikace má své vlastní, často specifické, podmínky pro prodej zboží. Neopomeňte si je pozorně přečíst, nejen kvůli prodej, ale také kvůli případným poplatkům.

Pozornost především

Pokud prodáváte oblečení nebo obuv, vždy dbejte na opatrnost. Nechcete přece přijít o oděvy i o peníze. Internetová obezřetnost je důležitá.

Jak rychle prodat oblečení na internetu?

Kvalitní fotografie jsou klíčové pro prodej oblečení online. Pořiďte fotografie vysoké kvality, které přesně ukazují vzhled a detaily oblečení. Používejte dobré osvětlení a pokud je to možné, předvádějte oblečení na živých modelech. Každý produkt také doplňte podrobným popisem, který zahrnuje informace o velikosti, materiálu, střihu a dalších relevantních vlastnostech. Popište také, jakým způsobem se o oblečení starat a jaká jsou případné omezení výměny nebo vrácení.

TIP: Recenze Ozonee – vyplatí se nákup polské módy? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Za kolik prodat oblečení na internetu?

Dobře zvažte, jak nastavit cenovou politiku. Mějte na paměti náklady na nákup oblečení, vaše vlastní náklady a žádoucí marže. Srovnávejte ceny s konkurencí a zkuste nabízet atraktivní slevy nebo akce, které přilákají zákazníky.

Zdroje: https://play.google.com/store/games?device=windows&pli=1, https://www.apple.com/cz/app-store/, https://www.modio.cz/i/kde-prodat-obleceni-ktere-uz-nenosite-mame-pro-vas-8-tipu, https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/15621-kde-prodat-pres-internet-obleceni.html, https://www.sousede.cz/magazin/clanek/obleceni-z-druhe-ruky-je-v-mode-kde-a-jak-ho-prodat/1169

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *