S-Power fotovoltaika s tepelným čerpadlem recenze – zkušenosti a diskuze

fotovoltaika

S-Power nabízí fotovoltaiku s tepelným čerpadlem. Společnost S-Power Energies spoluzaložil Jaroslav Šuvarský v roce 2016. Nicméně v oboru se pohybuje již více než 14 let, kdy sám montoval první fotovoltaiku na střechy rodinných domů. Od té doby namontovali tisíce instalací v rámci Energon holdingu v ČR, Slovensku, Španělsku a Anglii. Konkrétně pouze loni prodali 2200 fotovoltaických elektráren a celkem mají již vice než 6500 spokojených klientů. Hlavní pobočky jsou v Praze, Brně a Rýmařově. S Power fotovoltaika poskytuje záruku 25 let na výkon fotovoltaických panelů a 15 let na mechanické části panelů. Aktuálně prodlužuje dodávky montáží díky enormnímu zájmu klientů a nedostatku baterií na skladě.

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Slibujeme, že do šesti měsíců od podpisu smlouvy provedeme instalaci, a snažíme se to dodržet. A to platí pro rodinné domy i firmy. Vzhledem k návalu žádostí může ale i pár týdnů trvat, než dojde k podpisu smlouvy, protože toho máme opravdu moc

Jaroslav Šuvarský v rozhovoru pro CzechCrunch.
Zdroj: s-power.cz

S Power fotovoltaika na klíč

Společnost nabízí kompletní servis s realizací fotovoltaické elektrárny a včetně vyřízení dotace. Také nabízí garanci na získání dotace a pokud se firmě nepodaří vyřídit dotaci zaplatí ji ze svého. S-power nabízí také realizaci výhodné kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla.

 • S-Power Mini, 124 000 Kč: výkon 2,7 kWp, přebytky do teplé vody, roční výroba energie až 2,8 MWh.
 • S-Power Mini+, 195 000 Kč: výkon 6,3 kWp, přebytky do teplé vody, roční výroba energie až 6,5 MWh.
 • S-Power Maxi, 156 000 Kč: výkon 3,6 kWp, přebytky do baterií (4,8 kWh LiFePO₄), roční výroba energie až 3,8 MWh.
 • S-Power Midi, 300 000 Kč: výkon 6,3 kWp, přebytky do baterií (12 kWh LiFePO₄), roční výroba až 6,4 MWh.
 • S-Power Top, 460 000 Kč: výkon 9 kWp, přebytky do baterií (19,2 kWh LiFePO₄),, roční výroba až 9,2 MWh.

Firma využívá kvalitní čínské produkty FVE panely od AEG a střídače značky GoodWe.

Tip: Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

S Power fotovoltaika s tepelným čerpadlem na klíč

Mimo standardní realizaci fotovoltaické elektrárny nabízí společnost S-Power také kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Díky tomu můžete být ještě více soběstační a snižíte náklady na topení, chlazení a ohřev vody až o 75 %.

 • S‑Power KOMBIX: 6 300–⁠6 500 Wp, tepelné čerpadlo vzduch-voda AERO ALM 4–⁠12 kW, Cena po odečtení dotace: 711 575 Kč
 • S‑Power KOMBIX+: 6 300–⁠6 500 Wp, tepelné čerpadlo vzduch–voda AERO ALM 6–⁠15 kW, Cena po odečtení dotace: 763 730 Kč
 • S‑Power KOMBIX++: 6 300– 6 500 Wp, tepelné čerpadlo vzduch-voda AERO ALM 10–24 kW, Cena po odečtení dotace: 991 449 Kč

S-Power zkušenosti

Na negativní recenze firma S-power pružně reaguje. Obvykle si lidé stěžují na pomalou reakci na novou poptávku a pozdní dodání a zprovoznění elektrárny. Naopak pozitivní recenze vyzdvihují profesionalitu montážních techniků a komplexní servis včetně vyřízení dotace.

Na Google má hodnocení 4,3 z 5 ti možných celkem 96 recenzí.

Že začátku vše super. Profi přístup, komunikace. Smlouva podepsaná 12/2021, samotná instalace dle plánu měla být 05/2022, po urgencích z naší strany začátek 06/2022. Nyní čekáme na baterky a nabíječku (již přes 6týdnu.) Firma nekomunikuje ani ohledně předpokládaného termínu dokončení. Natož vidina, že dílo mají ochotu dokončit. Bohužel vypadá to na velké zklamání!!!

Jana D.

Technické řešení, obchodní jednání, cenu FVE, podmínky smlouvy i instalaci hodnotím na výbornou, elektrikář překvapil precizností a smyslem pro detail (v ČR velká vzácnost). Obchodní zástupce zase přehledem a výbornou komunikací. Výhrady naopak mám k administraci po instalaci – nesrovnalosti byly při finální prohlídce systému (zda je střídač instalovaný dle norem), tím pak opožděné žádosti o výměnu elektroměru, a zapomenuté elektro-revizi, kterou bylo nutné urgovat. I tak ale dávám 5/5.

Jan Z.

Na Facebook má hodnocení 4,3 z 5 ti možných celkem 118 recenzí.

Tip: EnergoSolar recenze – zkušenosti a diskuze

Zatím prožíváme velké zklamání, několikeré odložení realizace, nedotažená realizace od elektrikářů, změna v bateriích kvůli jejich nedostatku, na infolince neví v jakém je zakázka stavu, infolinka funguje jen 2 hod. denně, realizátor neodpovídá na telefony, majitel pan Šuravský se omlouvá, ale náprava se zatím neprojevila a čas běží. Největší nedostatky v komunikaci. Na jedničku na trhu je to dost chabé.

Jan K.

Jsem rád, že jsem vybral pro FVE právě S-Power. Byl jsem nadmíru spokojen a to jak s komunikací tak se samotnou realizací. Dobrou volbu mi potvrdil i technik z distribuční sítě, který vyměňoval elektroměr a zmínil, že pouze málo firem má technicky bezproblémově vyřešené řešení a S-Power patří mezi ně. Doporučení na Vás jsem již předal několika známým.

Pavel Š.

Na Firmy.cz má hodnocení 4,1 z 5 ti možných celkem 29 recenzí.

Instalace proběhla dle očekávání. Řemeslníci slušní, příjemní, uklidili po sobě. Elektrárna běží cca měsíc. I přes roční období (konec zimy) předčil výkon naše očekávání. Mile mě překvapila ochota, přepracovat již běžící projekt po té, co došlo ke změně dotačních podmínek. Doporučuji.

Tomáš P.

Až na neseriózního obchodního zástupce, který neznalému zákazníkovi řekne jen to, co se mu (a firmě) hodí a neschopného projektanta, který ani na tři pokusy nezpracuje projekt podle skutečné orientace střechy, to byla docela slušná firma, chlapi pracovití…. ale jen do okamžiku zaplacení faktury. Když už jsou prachy ve šrajtofli, tak zákazník „spadne z lopatky“. Technici věčně nemají čas, nikdo nic řádně nevysvětlí, člověk aby z nich informace tahal heverem. Pár let po instalaci se už s vámi vůbec nikdo nebaví, snad jen zaměstnankyně z péče o zákazníky projeví jakousi snahu a odpoví. Ovšem jen jednou a bohužel na něco jiného než se klient ptá. Pokud jste přesto dotěrní a stále otravujete s nějakými dotazy, skončili jste definitivně a přestáváte pro ně existovat. V mém případě není FVE realizovaná na míru a vzhledem k jejich chronické nekomunikaci pochybuji i o nějakém pozáručním servisu. Tuto firmu nedoporučuji.

Jarda H.

Tip: Malina Group fotovoltaika recenze

S-power fotovoltaika diskuze

Mnoho uživatelských zkušenosti naleznete na diskuzním portálu forum.tzb-info.cz/138828-s-power. Na tomto diskuzním fóru dokonce reaguje přímo majitel společnosti S-Power Jaroslav Šuvarský.

Máte někdo čerstvou zkušenost s S-Power rok 21-22 ? Zajímala by mě zkušenost. A dál jak montují panely, dost často vidím, že je z pod panelů vidět do stran konstrukce, to by se mi nelíbilo. Na montáž čekám.

Acer

Reakce: Pozor na tuto firmu. V roce 2019 mám namontovanou el. Rok jsem Jsem se snažilo reklamaci která nebyla vyřízena. Po projednání s coi jsem dosáhl nápravy. Po půl roce když jsem chtěl přidat baterie mi bylo sděleno , že mají moc práce s novými zákazníkami že na na nás co jsme si od nich nechali provést práci nemají čas až někdy za půl roku, možná. Takové chovaní jsem ještě nezažil a proto apeluji na nové zákazníky, ať si rozmyslí spolupráci s touto firmou. Baterie pořád nemám a asi mít nebudu. Hrůza. Petr Bláha

Petr Blaha

Často kladené dotazy

Jaké FVE elektrárny nabízí S-Power

Společnost S-power nabízí celkem 5 druhů fotovoltaických elektráren na klíč dle výkonu.

Jaká je nejlevnější fotovoltaická elektrárna od S-Power?

S-Power Mini, 124 000 Kč: výkon 2,7 kWp, přebytky do teplé vody, roční výroba energie až 2,8 MWh.

2/5 - (5)

2 vašich komentářů a zkušeností: S-Power fotovoltaika s tepelným čerpadlem recenze – zkušenosti a diskuze

 1. Projek na počet panelů o jistém výkonu byl jasný ale montážní firmy projek změnují a chtějí zvýšit počet panelů. Čím to je? Jednoduše chtějí zdělat starší méně výkoné panely, ano to je realita trhu a falešnost firem které vám namontují staré braky a schrábnou velké prachy i svaší dotací za starý materiál. Po takové zkušenosti a nekonečných podvodů během těchto posledních třiatřiceti let, kde se vás nikdo nezastane, jen velké peníze které dělají nárok na pravdu se vůbec nehodlám pouštět do fotovoltaiky v této době.

 2. Firmu absolutně nedoporučuji,
  Podepsání smlouvy dobré , než byla FTV namontována ,obchodní zástupce dal výpověď z důvodu nespolehlivé firmy dříve než začala montáž. Montáž proběhla. montážníci si FTV namontovali po svém a ne na moje doporučení na konstrukci střechy ,ale na bet dlaždice. Při kontrole technikem zjištěna závada špatné instalace na bet konstrukce . Tedy reklamace, přijela jiná montážní firma , nic si nepřivezli , nevěděli nic o závadě. Provizorně namontováno na moje železné profily .Z důvodu bezpečnosti. Čekám na další reklamaci .Slevu na dílu ač na ní máte nárok neexistuje.
  Zapomněli poslat na dodavatele elektřiny ,podklady na připojení . Další čekání 2 měsíce na připojení .
  Ve smlouvě neplatný certifikát technika elektro. Nikdo s vámi nekomunikuje, stále vám posílají zaplatit fakturu . Na reklemačním vám neodpoví ani na email i když je o to požádáte.
  Pokud se rozhodujete pro tuto firmu v žádném případě nedoporučuji. Telefonoval jsem si i z ředitelem firmy, slíbí vám i nemožné . Lže jako když tiskne . Peníze jsou pro něj důležitější než zákazník .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *