Vitamíny pro muže na plodnost – které je třeba doplnit

Pokud má pár potíže s početím dítěte, pak je dost možné, že některé procesy v těle jednoho z „budoucích“ rodičů nefungují správně. Na vině mohou být i „docela obyčejné“ vitamíny a minerály, kterých jednoduše mnohdy nemáme ve stravě dost. Jaké jsou vitamíny pro muže na plodnost, a na které položit důraz?

Vitamíny pro muže na plodnost – jak poznat správný produkt

Na trhu je možné najít celou řadu vitamínových produktů, které zlepšení plodnost slibují. Je proto velmi důležité se seznámit s jejich složením. Co by měly obsahovat?

Pro podporu plodnosti mužů se doporučují tyto vitamíny a minerály:

Zinek

Zinek je důležitý pro mužskou plodnost, protože se podílí na produkci testosteronu a tvorbě spermií. Nízký příjem zinku může vést ke snížení počtu a kvality spermií a tím ovlivnit plodnost mužů. Zdrojem zinku jsou například maso, mořské plody, obiloviny a luštěniny. Doporučená denní dávka zinku pro muže je 11 mg.

TIP: Co je to prolaktin a jak může ovlivnit plodnost? Vysoká hladina toho hormonu může o obou pohlaví způsobit neplodnost a přispět ke snížení libida

Selen

Selen také může být pro mužskou plodnost prospěšný, pomáhá totiž chránit spermie před poškozením Studie ukazují, že nedostatek selenu může ovlivnit kvalitu spermií a snížit počet spermií.

Jaké bylinky použít pro zvýšení hladiny testosteronu?

Doporučit lze hned několik šikovných druhů: kotvičník zemní (Tribulus terrestris), ženšen pravý (Panax ginseng), smilax lékařský (Smilax officinalis), pískavici – řecké seno (Trigonella foenum-graecum), damiánu pravou (Turnera difusa) a řeřichu peruánskou (Lepidium meyenii).

TIP: Endometrióza – co to je, jaké má příznaky a léčba

Kyselina listová

Kyselina listová je další důležitou živinou pro plodnost u mužů. Má pozitivní vliv na kvalitu spermií, jejich počet a pohyblivost. Studie ukazují, že muži s nedostatkem kyseliny listové mohou mít problémy s plodností. Proto se doporučuje, aby muži udržovali dostatečný příjem této živiny pomocí vyváženého jídelníčku nebo doplňků stravy.

Vitamin C

Posiluje imunitní systém a pomáhá chránit spermie

TIP: Nezávislá recenze 3BULLUS – skutečně pomáhá? Opravdu pomohou nebo jen zbytečně vyhodíte peníze?

Vitamin E

Chrání spermie před oxidačním poškozením

Vitamín D

Podporuje zdravou tvorbu a funkci spermií.

Jak doplnit vitamín D?

Vitamin D lze doplňovat několika způsoby. Obvykle se doporučuje vystavení přímému slunečnímu světlu, které umožňuje tělu produkovat vitamin D. Je však vhodné vsadit i na některé potraviny obsahující vitamin D (tučné ryby, vejce a obohacené mléčné výrobky).

TIP: Maxulen recenze – doplnění testosteronu přírodní formou. Testosteron – k čemu je a zvýšit jeho hladinu?

Co dělat, když chcete užívat vitamíny pro muže na plodnost

Obvykle je vhodné kromě přechodu na pestrou a vyváženou stravu také užívat komplex vitamínů a minerálů určených speciálně pro podporu plodnosti. Pokud již neplodnost řešíte, pak rozhodně doporučujeme poradit se lékařem, který vám sdělí, zda je pro vás vhodné užívat nějaký doplňkový přípravek.

Zdroj: https://www.bezhladoveni.cz/6-overenych-zpusobu-jak-doplnit-vitamin-d/, https://www.nutriadapt.cz/zajimave-cteni/nedostatek-vitaminu-d-muze-vazne-ohrozit-zdravi-jak-ho-nejlepe-doplnit

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *