12 tradičních i kreativních způsobů jak darovat peníze

Přiznejme si, že v dnešní době něco darovat, může být dost ošemetné. Nejen svatebčanům, ale ani přátelům či rodině se nemusíte zavděčit dárkem, byť zvoleným v nejlepší dobré víře. Nejlepším dárkem tak, jak pro dárce tak pro obdarovaného, mohou být peníze. Obdarovaný si tak může určit sám, co se mu nejvíce líbí a hodí. Peníze se tak stávají univerzálním darem.

Pokud tedy nechcete peníze dát z ruky do ruky, bude vhodné je zajímavě či netradičně darovat.

1. Obálka

Obálka patří mezi nejtradičnější způsoby jak darovat peníze. Zvolte především obálku vhodné velikosti, aby v ní peníze nepoletovaly.

Obálku můžete také vhodně ozdobit a případně přiložit do obálky kromě peněz i blahopřáním ať už kupované či ručně vyrobené. Zajímavou obálku nebo blahopřání můžete také koupit. Na trhu je jich opravdu nepřeberné množství.

Jak ozdobit obálku pro darování peněz?

Neomezujte se jen na obyčejnou bílou obálku. Vytvořte vlastní obálku, na které použijete barvy, nalepování, výřezy nebo kresby. Přidejte osobní vzkaz nebo vtip, který vystihuje důvod darování peněz.

TIP: Kdy je Black Friday? Ušetřit můžete nejenom při nákupu knih

2. Peněžní obraz

Zručnější z vás mohou darovat peníze ve formě obrazu. Peníze můžete umístit do rámečku a vtipně je uspořádat, nebo můžete obraz namalovat a penězi vhodně doplnit. Obraz pečlivě zvolte tak, aby se obdarovanému líbil a mohl si jej také vystavit.

Fantazii se meze nekladou a úspěch záleží pouze na vás.

3. Kniha nebo album

Pokud máte s obdarovaným bližší vztah, můžete mu nebo jí, darovat peníze v albu se společnými fotkami.

Druhou variantou je kniha, nejlépe taková, kterou obdarovaný rád přečte. Peníze můžete buď vložit do samostatné obálky a vložit do knihy nebo dáte peníze mezi listy.

4. Peníze ve skle

Mince, ale také bankovky lze darovat také ve sklenici. Mezi vhodné patří ty od vína. Lze také použít sklenici od okurek, kterou kreativně vyzdobíte.

Vhodnou technikou je například ubrousková. Také malba akrylovými barvami vypadá na skle velmi pěkně.

TIP: 10 nejlepších knih: Detektivky a thrillery. Vybírali jsme je podle několika kritérií: čtenosti, prodejních čísel v neposlední řadě i podle hodnocení

5. Pokladnička

Další možností jak darovat vhodně peníze je pokladnička. A nemusí to být zrovna klasické prasátko. Pokladniček je na trhu nepřeberné množství, stačí si jen vybrat.

I zde ovšem může zazářit vaše zručnost. Pokladničku můžete vyrobit ať už z papíru, ze dřeva nebo z pryskyřice.

Mezi trendy patří pohyblivé pokladničky, které peníze „chňapnou“ a uschovají uvnitř. Jinou variantou může být minitrezor.

6. Virtuální peníze

Peníze lze darovat nejen ve fyzické podobě, ale také virtuálně. Stačí k tomu vybrat vhodnou dárkovou kartu a znát vkus a zájmy obdarovaného.

Zážitek, služba nebo třeba oblíbený obchod, snad každý obchodník vám rád vystaví buď dárkový poukaz nebo rovnou dárkovou kartu. Ta může být i elektronická.

TIP: 9 způsobů, jak bezpečně otevřít víno bez vývrtky. Nemusíte být zrovna vášnivý kutil, základní vybavení se většinou najde v každé domácnosti

7. Skryté peníze

Místo obyčejného obálkového daru můžete skrýt peníze ve zábavném a tajemném způsobu. Například můžete vytvořit hádanku nebo šifru, kterou obdarovaný musí vyřešit, aby našel skryté peníze třeba někde u sebe v bytě.

Jak darovat peníze milovníkům dobrodružství?

Vyzkoušejte hledání pokladu: Vytvořte sérii hádanek nebo indicií, které povedou obdarovaného k nalezení peněz. Můžete je například ukryt v různých místech domu nebo zahrady.

8. Kreativní výzva

Vytvořte seznam neobvyklých úkolů nebo výzev, které obdarovaný musí splnit, aby dostal peníze. Například: „Zahrajte si písničku na kytaru na veřejnosti a peníze jsou tvoje!“

9. Peníze jako součást dárku

Pokud chcete dát nějaký konkrétní dárek spolu s penězi, můžete peníze skrýt uvnitř dárku. Například je můžete zabalit do malé krabičky, kterou vložíte do většího balení.

TIP: Jak odstranit žvýkačku z oblečení, koberce nebo z vlasů? Zapomeňte na to, že byste oblečení i se žvýkačkou jen tak hodili do pračky…

10. Fotokniha

Vytvořte fotoknihu, která představuje společné vzpomínky s obdarovaným. Na jednu stranu přilepte peníze a přidejte poznámku jako: „Tady je něco na další dobrodružství!“

11. Charitativní dar

Pokud víte, že obdarovaný podporuje určitou charitativní organizaci, můžete darovat peníze na jeho jméno. Vytvořte certifikát o darování a předejte mu ho jako dárek.

12. Peníze ve formě voucheru

Místo přímého darování peněz můžete vytvořit vouchery nebo kupony na konkrétní zážitky nebo služby. Například můžete dát voucher na masáž, do restaurace, na koncert nebo do kina. Obdarovaný si poté bude moci vybrat, jak peníze využije.

TIP: Jak prát péřovou bundu? Postup je sice dlouhý, ale jednoduchý – po vyprání bude stále vypadat jako nová

Stokrát jinak

Vypsat všechny způsoby, jak darovat peníze, snad ani nelze. Záleží pouze na výši obnosu a vkusu a možnostech dárce a obdarovaného.

Zde jsou další způsoby, jak vtipně a zajímavě darovat peníze:

  1. Milion – třeba pět stokorun složte tak, že je vidět první stokoruna celá a ostatní bankovky složte opatrně tak, aby nuly dávaly milion.
  2. Origami – jste znalci origami, můžete peníze opatrně takto poskládat
  3. Kytice – můžete také vytvořit kytici z peněz nebo klasickou kytici o peníze „obohatit“
  4. Peněženka – pokud chcete darovat peněženku, není nic jednoduššího než ji také naplnit
  5. Tři oříšky pro popelku – peníze složte do slupek od vlašských ořechů a nemusí být pouze tři

Dozajista si vyberete vhodný způsob, jak darovat novomanželům peníze. Záleží jen na vaší kreativitě a zručnosti. Pamatujte však na to, že při darování peněz je důležité brát v potaz přání a osobnost obdarované osoby. Jen tak mohou udělat opravdu radost.

Zdroje: https://cz.pinterest.com/zuzanaatanasov/jak-darovat-pen%C3%ADze/, https://www.ziba.cz/jak-darovat-penize/, https://www.vanocnisen.cz/jak-darovat-penize/, https://cz.pinterest.com/zuzanaatanasov/jak-darovat-pen%C3%ADze/, https://www.ziba.cz/jak-darovat-penize/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *