Favi recenze – co to je a jak funguje?

Tak mě takhle jednou přestal bavit můj byt. Ne že bych ho chtěla prodat, ale interiér už nebyl úplně podle mých představ. A protože jsem si něco ušetřila a také vlastním pár stejně trhlých přátel, nebylo nic jednoduššího, než se pustit do renovace. A díky tomu vznikla tahle Favi recenze, která vám celý tenhle systém podobně představí.

Vymalovat, opravit, přetvořit byl náš hlavní úkol. A když pominula tato špinavá fáze, dala jsem se do své nejoblíbenější kratochvíle a to zařizování bytu nábytkem.

Omezený rozpočet a volba barev mě nenechala na pochybách, že tentokrát se u zařizování pěkně zapotím.

TIP: Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí? Nenechte se napálit tak, jako mnoho jiných zákazníků

Co, kde a za kolik

Už jste někdy projížděli na internetu prodejny s nábytkem a hledali to svoje „pravé ořechové“? Pokud ano, tak mi dáte za pravdu, že se jedná o práci nevděčnou ba ubíjející. Prohledávat tisíce webů od známých firem po ty neznámé je prostě mazec.

Naštěstí pro mě, mám kamaráda, který zařizování bytových prostor bytostně nesnáší a tedy si jej ulehčuje kde se dá. Poradil mi, ať jdu na FAVI.cz. Chvilku jsem uvažovala jestli jsem se nepřeslechla, ale ne. Název skutečně zněl FAVI.cz, s tečkou a cz na konci pro internet. A co to vlastně je? Nejlépe vám na tuto otázku odpoví jedno hodnocení od zákazníka.

Prosím vás uvědomte si, že FAVI je jen vyhledávač. Stejně jako například Heureka. Oni vám nic nedodávají ani si u nich nic neobjednáváte. Je to přehled e-shopů a objednáte si až od nich.Super je, že pokud něco hledáte, tak vidíte všechnu nabídku, ne jen od jednoho prodejce. Plusy: široká škála produktů přehledný web snadno si vyberu. Mínusy: web působí trochu zastarale.“

Aleš, Slevajakbrno.cz

TIP: Recenze 2jakost.cz – vyplatí se nákup nižší kvality? Podívejte se, zda je opravdu dobré šetřit právě na tomto místě

První rande – oťukávačka

Řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Měla jsem chvilku a tak jsem se mrkla na FAVI.cz.cz. No a to byla ta chyba. Na FAVI.cz je toho zkrátka hodně. Hned mi bylo jasné, že si musím vytvořit plán co chci a kde to hledat.

Na FAVI.cz jsou na přední straně v nabídce tyto kategorie:

 • Nábytek
 • Dekorace
 • Textil
 • Svítidla
 • Rekonstrukce
 • Kuchyně
 • Koupelna
 • Obývák
 • Ložnice
 • Dětský pokoj
 • Předsíň
 • Pracovna
 • Zahrada
 • % Slevy

Uznejte, že prvotní seznam je docela dost dlouhý. Zkušebně jsem si klikla na záložku nábytek a na pohovky a gauče. Filtr mi nabídl opravdu velké možnosti, co a v jaké velikosti či provedení chci.

Ovšem na tyto „hrátky“ už mi čas nezbýval. Ještě jsem rychle mrkla na recenze, abych pochopila, o co tu vlastně jde.

TIP: Recenze Ozonee – vyplatí se nákup polské módy? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Sdruzuji vsechny mozne. Je fakt ze ja potrebovala extra skrinku do male koupelny a nez bych prohledala vsechny mozne eshopy, tak bych se zblaznila, takhle jsem ji nasla raz-dva. Za me jako vyhledavac super.“

Histep, emimino.cz

Vybírám tam hodně, mají to hezky přehledné. Ale jak píší výše – musíte si pak najít recenze konkrétního obchodu.“

Tichoslapek, emimino.cz

Druhé rande na jistotu

Na druhé setkání s FAVI.cz jsem si připravila dvě hodiny času a seznam věcí, které si chci určitě prohlédnout. Začala jsem obývákem, s tím, že se přesunu do ložnice a jen tak se mrknu na ty slevy.

Velkou výhodu vidím nejen v počáteční filtraci, kdy si označím nejen cenu, barvu či rozměry, ale i varianty rohu, velikost nebo také úložný prostor. Další super vychytávka je, že pokud si kliknete na produkt, který vás zaujal, otevře se v nové záložce. Takto si můžete naklikat pár věcí, které se vám líbí a potom je podrobně prozkoumávat, aniž je ztratíte, protože jste už o tři listy dále.

TIP: Recenze Skinners – ponožkoboty aneb jako chytrá horákyně. Přečtěte si recenzi „bot“ Skinners

Pracujete-li efektivně s filtry, můžete si práci výrazně ulehčit. Na druhou stranu vám může uniknout něco, co sice úplně nesplňuje vaši představu, ale mohlo by to být ještě lepší.

A do třetice všeho dobrého a zlého

Dvě hodiny mi samozřejmě nestačily ani náhodou. Věcí bylo prostě fakt hodně. Na druhou stranu, pokud hledáte „jenom“ jednu pohovku jste v pohodě. Když hledáte, jako já, vybavení celé místnosti, tak to prostě trvá.

U některých, ale ne u všech, výrobků jsou uvedeny recenze. Ať už na samotný výrobek, dodání či prodejce. Najdete-li u hvězdiček číslo, to můžete rozkliknout a uvidíte recenze, což je fajn. U těch, které hvězdičky a tedy ani recenze neobsahují, musíte hledat jinde.

Jak to už bývá, tisíc lidí, tisíc chutí. Recenze na jednotlivé obchody a výrobky tak časté nejsou, většinou, pokud budete chtít, hledáte na internetu.

TIP: Recenze Boohoo.com – kvalitní značkové oblečení. Jedná se o zahraniční e-shop s kořeny v Manchesteru, který nabízí skutečně originální značkové módní kousky

Cílová rovinka

Nakonec jsem si objednala pohovku a obývací stěnu a do ložnice šatní skříň a komodu. Sice se jednalo o stejný styl i barvy, ale věci přišly ze čtyř různých obchodů, na kterých jsem fakticky zboží objednala. Platila jsem různě, podle toho, co který obchod nabízel. Stejně tak doprava spadala pod režii daného prodejce nábytku.

Takto FAVI.cz funguje. Sami nic neprodávají, pouze sdružují e-shopy s nabídkou nábytku. Pro vaše jednodušší vyhledávání. V podstatě se jedná o vyhledávač se specializací na nábytek.

Přihlášení do FAVI.cz

Pokud jste zvyklí se všude zakládat profily, nebo to považujete za výhodné, lze to provést i na FAVI.cz. Pro registraci zadáte platnou emailovou adresu, na kterou vám obratem přijde žádost o potvrzení. Poté budete přesměrováni na stránku, kde si vytvoříte heslo pro přihlášení.

V profilu je možnost si zobrazit „srdíčkové“ neboli „Moje oblíbené“ produkty. Nic jiného registrace zatím nenabízí.

TIP: Recenze Vinted – vyplatí se zde kupovat oblečení? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a proč s (ne)vyplatí nakupovat právě přes něj

Fajn FAVI.cz

FAVI.cz má své klady i zápory. Záleží na tom, co hledáte a co očekáváte. Každý člověk je holt jiný a má jiné požadavky.

Výhody FAVI

 • Mnoho nábytku a dekorací na „jednom“ místě
 • Přehlednost
 • Rozmanitost produktů
 • Možnost si rozkliknout produkt do nové záložky
 • Dobré filtry
 • Jednoduchost

Vzhledem k tomu, že se jedná primárně o vyhledávač a nikoliv o obchod, je vytvořený perfektně pro svůj účel.

TIP: Nezávislá recenze Botovo – zkušenosti zákazníků. Nahlédněte oblíbenému e-shopu takříkajíc pod pokličku

Co až tak není fajn

No na rovinu, nepovede se vždy všechno a všude. Dokonalost neexistuje, takže i FAVI.cz má své mouchy, mezi které patří toto.

Nevýhody FAVI

 • Nejsou recenze u všech produktů a obchodů
 • Registrace ničemu, kromě „moje oblíbené“, neslouží
 • Barevné varianty mají svou samostatnou nabídku

I přes pár much, stojí za hřích FAVI.cz zkusit. Možná se tam najde nebo také ne.

Suma sumárum aneb jak dopadla recenze Favi

FAVI.cz je fajn si zkusit. Pokud něco potřebujete nebo hledáte, zvlášť má-li to něco nestandardní rozměry, je FAVI.cz ideální vyhledávač. I když se chcete jenom podívat nebo načerpat inspiraci, není prohlídka zde, ztrátou času.

TIP: Nezávislá recenze Modivo – bezpečný nákup nebo riziko? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Nábytek, světla, samolepky, rekonstrukce a třeba i slevy nebo prostě jen tak FAVI.cz je dobré vidět, než se pustíte třeba někam jinam. Seznam největších partnerů nebo obchodů, které propagují na FAVI.cz najdete v záložce Recenze.

Zdroje: https://favi.cz/, https://www.wiener.cz/232-moje-zkusenosti-s-favi.cz/, http://www.slevajakbrno.cz/recenze-zkusenosti/favi/, https://www.emimino.cz/diskuse/favicz-zkusenosti-330000/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *