Friocard recenze – přípravek na vysoký krevní tlak (varování SÚKL)

Vysoký krevní tlak je strašákem moderní doby. Váží se totiž k němu mnohá nebezpečná a potenciálně smrtelná onemocnění. V poslední době je na léčbu těchto potíží doporučován přípravek Friocard, který je volně dostupný bez lékařského předpisu.

Měl by působit jen prostřednictvím přírodních složek. Na první pohled vypadá dobře, ovšem na ten druhý může vzbuzovat značné pochybnosti.

Jak působí Friocard

Oficiální stránky produktu říkají, že jde o kapsle s přírodním složením „určené ke stabilizaci krevního tlaku v horkém počasí.“ I když mívají lidé s vysokým tlakem potíže zejména v létě, rozhodně jde o pochybnou formulaci. Horko jako takové totiž za vysoký krevní tlak nemůže. Jeho příčiny je nutné hledat jinde – například ve vysoké hladině cholesterolu.

Náš tip: Feminus recenze a zkušenosti uživatelek

A jaké potíže může způsobovat vysoký krevní tlak? Seznam je poměrně dlouhý.

 • podrážděnost a nervozitu
 • chronickou únavu
 • bolesti hlavy a závratě
 • nevolnost a zvracení;
 • snížené libido nebo dokonce erektilní dysfunkce;
 • poruchy spánku

Složení přípravku Friocard

Složení by mělo být čistě přírodní a ze složek vybraných tak, aby navzájem působily synergicky.

Použity byly:

 • Meduňka lékařská (Melissa officinalis)
 • Hloh obecný (Crataegus oxyacantha)
 • Česnek kuchyňský (Allium sativum)
 • Vitamín B6

Na první pohled vypadá vše v pořádku. Je však třeba si uvědomit, že složení už ze své podstaty nemůže být kompletní. Chybí totiž jakékoliv složky nutné pro výrobu kapsle. Jejich znalost může být pro potenciální uživatele důležitá například z důvodu různých alergií. Jde tedy o první varování – pokud nemá přípravek, který chcete pořídit, k dispozici nikde kompletní složení, vyhněte se mu. Ukazuje to totiž jednoznačně na podvodné jednání.

Působení jednotlivých složek přípravku Friocard

V použitých bylinkách problém není, mají totiž prokazatelné účinky na naše zdraví.

Náš tip: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla?

Meduňka lékařská (Melissa officinalis)

Snižuje stres, uklidňuje organismus, zlepšuje spánek, zabraňuje nadýmání, napomáhá správné srdeční činnosti a v lidovém léčitelství se používá rovněž jako účinné sedativum a hypnotikum.

Hloh obecný (Crataegus oxyacantha)

Primárně snižuje krevní tlak a uvolňuje stres. Také pomáhá při bušení srdce a při slabosti srdce. Rovněž působí při nespavosti a proti přecitlivělosti.

Česnek kuchyňský (Allium sativum)

Zlepšuje obranyschopnost našeho těla, snižuje krevní tlak a cholesterol v krvi, zlepšuje funkci srdce a jedním dechem rovněž pročišťuje cévy.

Vitamín B6

Je nezbytný pro imunitu a napomáhá působení bylin výše zmíněných.

Nelze však dohledat, jaké množství účinných látek přípravek Friocard obsahuje, což by mělo být rozhodně alarmující.

Kde produkt Friocard koupit

V první řadě by vás mělo varovat to, že přípravek Friocard není distribuován přes lékárny, k dostání je výhradně přes internetové stránky. A pokud zapátráte důkladněji, zjistíte, že jsou tyto stránky uvedeny v seznamu SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) po hlavičkou těch, které nabízí nelegální nabídky neschválených přípravků. Lidé, kteří teto přípravek užívají, tak nemají zaručen účinek ani složení.

Náš tip: Proč praskla žilka v oku? Nejčastější důvody a co dělat?

Je Friocard bezpečný produkt?

Ne, stránky s produktem jsou vedeny v seznamu SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) jako ty, které nabízí neschválené přípravky.

Jak užívat Friocard? Nejlépe nijak

I když složení produktu vypadá na první pohled lákavě, ve skutečnosti vám negarantuje vůbec nic. Pokud tedy máte obavy z možného ucpání cév, měli byste dbát na prevenci. Zredukujte příjem nasycených mastných kyselin (sem patří například sádlo, tučné maso, tučné mléčné výrobky, ale také často doporučovaný kokosový a palmový olej). Nebezpečné jsou i trans-mastné kyseliny. Pro konzumaci je naopak doporučen olivový a řepkový olej, ryby lněná semínka, vlašské ořechy, konopná semínka či avokádo. A nezapomínejte ani na pohyb. Z přírodních doplňků stravy je vhodné zvolit lecitin nebo rostlinné steroly.

Pro úplnost však doplníme, že výrobce doporučuje užívat jednu tobolku Friocard dvakrát denně po dobu 1-2 měsíců a vše zapít dostatečným množstvím vody. Správné působení podmiňuje vyváženou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou.

Možné je také vsadit na bylinky s detoxikačním působením, jako je:

 • smetanka lékařská,
 • artyčok,
 • kopřiva
 • nebo ostropestřec.
Co obsahuje přípravek Friocard

Při jeho výrobě byly podle tvrzení výrobce použity jen přírodní složky, například meduňka lékařská (Melissa officinalis), hloh obecný (Crataegus oxyacantha), česnek kuchyňský (Allium sativum) a vitamín B6.

Náš tip: Recenze Booho.cz – ČOI varuje před rizikovou nákupní galerií

Recenze uživatelů produktu Friocard

Jde nebo nejde o podvodný výrobek? Náhled do uživatelských recenzí (jak těch nezávislých, tak i těch, uvedených přímo na stránkách výrobce) může leccos napovědět.

Dříve jsem měl vysoký krevní tlak, bral jsem prášky proti bolesti, nemohl jsem pracovat a celé dny jsem ležel doma. Díky tobolkám Friocard jsem však v pořádku, přestože třeba panuje největší horko.“

Lukáš M.

Tato recenze vypadá na první pohled důvěryhodně. Ovšem jen do doby, než si přepnete na různé jazykové mutace stránek. Například v italské verzi je vedle fotografie napsáno jméno „Umberto Fierro“, v německé pak „Paul L.“ apod.

Pokud se podíváte na nezávislé recenze, měly by vás spíše varovat.

Kapsle jsem objednala a dostala, ale chyběla faktura a příbalový leták byl v rumunštině. Nemám, kam balíček vrátit, protože na uvedeném telefonním čísle nikdo nekomunikuje.“

Jaroslava

Další pochybná recenze vypadá takto:

Měl jsem vážné problémy s erekcí, penis mi nic neztvrdl. Šla jsem k doktorovi a on mi řekl, že má problémy s krevním oběhem a také hypertenzi. Jak znám diagnózu, prohrabal jsem se babiččiny věci a začal brát Friocard, je to úžasné a už nemám impotenci.“

Marek

Zarazit by vás měla už špatná čeština. A ihned poté i to, že údajný Marek dostal produkt předepsán od lékaře, což je vzhledem k výše uvedeným informacím samozřejmě nesmysl. Lékař nemůže předepsat lék, který není dostupný v lékárnách a už vůbec ne ten, před kterým varuje SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv).

Náš tip: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky?

Cena přípravku Friocard

Pokud si stále ještě myslíte, že by se přece jen mohlo vyplatit přípravek zkusit, protože za zkoušku nic nedáte, pak vás vyvedeme z omylu. Aktuální cena za měsíční balení je totiž 39 Eur. A to bez jakékoli garance. Navíc je dostupný pouze online.

Je Friocard podvod?

Podle všech dostupných informací to vypadá, že bohužel ano. Navíc se zaštiťuje jmény neexistujících lékařů a varuje před ním i SÚKL. Konkrétně varuje před stránkami friocard.fit a czechshop.su.

Shrnutí recenze Friocard

Na základě všech uvedených informací vám přípravek Friocard rozhodně nemůžeme doporučit. Naopak to vypadá, že se jedná spíše o podvod, který může být dokonce nebezpečný pro vaše zdraví.

Zdroj: https://www.kupnisila.cz/friocard-tobolky-krevni-tlak-srdce-podvod-recenze-diskuse/, https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/friocard-je-podvod-existuje-ale-nejaky-lek-s-takovymi-ucinky-ktery-skutecne-funguje, https://poradimesi.cz/blog/friocard/, https://www.benu.cz/detail-dotazu/cisteni-cev-0oh0c, https://www.sukl.cz/leciva/webove-stranky-s-nelegalnimi-nabidkami-leciv

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *