Jak naladit televizní stanici ČT3?

ČT3 patří mezi nejnovější televizní stanice. Svými pořady se orientuje zejména na seniory a starší divácký sektor, kterému přináší praktické rady, zpravodajství a výběr toho nejlepšího z archivu České televize. Podívejte se, jaké pořady ČT3 nabízí a jak si ji můžete naladit i na vaší televizi nebo set-top boxu.

Co je ČT3 a jaké nabídne televizní pořady?

ČT3 je dočasná televizní stanice České televize spuštěná v březnu 2020 během koronavirové pandemie. Původně měla svou činnost ukončit v září stejného roku, v důsledku dalších událostí však bylo ohlášeno její prodloužení až do března 2021 a nakonec končí na konci roku 2022. Stanice vysílá od 9:00 do 17:30, přičemž by se tento vysílací čas měl v průběhu prosince protáhnout až do 22 h.

Tip: Srovnání internetových televizí – která je nejlepší?

Stanice je již od svého počátku dostupná pouze přes DVBT2 vysílání. K jejímu naladění tedy budete potřebovat televizi či set-top box, který tento nový standard podporuje, případně satelitní nebo kabelové připojení.

Struktura pořadů cílí zejména na seniory a starší věkovou generaci, čímž si ČT3 vysloužila označení „televize třetího věku“. Setkáte se zde s tematickými magazíny, zpravodajským blokem a hlavně výběrem toho nejlepšího z televizního bloku. Na televizní obrazovky se tak znovu dostávají oblíbené pořady, jako například:

 • Nemocnice na kraji města,
 • Byli jednou dva písaři,
 • Dynastie Nováků,
 • Abeceda hvězd,
 • O poklad Anežky České,
 • Bakaláři,
 • Příběhy slavných,
 • Taková normální rodinka.

Jak naladit televizní program ČT3?

Předtím, než se pustíte do ladění ČT3 musíte mít zajištěné zařízení (televizi, set-top box) s podporou standardu DVB-T2, případně předplacené kabelové nebo satelitní vysílání. Pokud takové zařízení máte, můžete rovnou následovat níže uvedený popis. Postup se pak může na různých zařízeních mírně lišit, základ ovšem zůstává všude stejný.

Jak naladit ČT3 pomocí manuálního ladění:

 1. Stiskněte tlačítko „Menu“ na ovladači televize nebo set-top boxu.
 2. Přejděte do „Nastavení“ (případně „Settings“).
 3. Zvolte položku „Kanál“, případně „Instalace“ nebo „Stanice“.
 4. Vyhledávejte v multiplexu 21, na 26 kanálu (514 MHz) v šířce pásma 8M.
 5. Spusťte ladění.
 6. Uložte nalezené stanice.

Počítejte s tím, že si dodržením výše uvedených kroků přepíšete svůj dosavadní seznam stanic. Může se tedy stát, že se změní jejich pořadí. To si však můžete sami manuální upravit opět prostřednictvím menu a nastavení televize či set-top boxu.

ladění čt3
Zdroj: Pixabay

Další způsob, jak naladit televizní stanici ČT3, využívá takzvaného automatického ladění. Automatické ladění stanice vyhledá, aniž byste museli zadávat nějaké údaje. Stačí tedy, když přejdete do menu, nastavení a instalace/stanic/kanálů a zde vyberete možnost automatické ladění nebo automatická instalace.

Tip: Vyplatí se Telly TV? Nezávislá recenze nabízených služeb

Některé televize podporují i automatické dohledání nových kanálů. V takovém případě se vám ČT3 sama objeví na seznamu dostupných programů.

Jak naladit ČT3 na satelitech Skylink?

ČT3 si můžete naladit mimo jiné i na satelitech Skylink. Nejnovější stanice České televize je zde dostupná pro předplacené balíčky Digital a vyšší. Podporuje ji i internetová televize Skyling Live TV určená pro mobilní zařízení a chytré televize (Smart TV).

Tip: Voyo recenze – ceník předplatného vs. nabídka seriálů

V případě, že patříte mezi majitele novějších přijímačů se vám ČT3 automaticky zařadí do seznamu kanálů na pozici 44. Pokud zde stanici nevidíte, můžete opět využít manuální způsob, jak ČT3 naladit. Stačí zadat následující technické parametry:

Satelit                                                 Astra 23,5°E

Kmitočet                                           12 344 MHz

Polarizace                                         Horizontální

FEC                                                    2/3

Symbolová rychlost (SR)                 29 900 kS/s

Norma                                               DVB-S2/ 8PSK

Pilot                                                    OFF

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *