Jak odstranit mech z těsnění auta

Mech může být nepříjemný vetřelec a jeho nález na těsnění vašeho vozu může být nevzhledný a potenciálně škodlivý. Mechu se daří na vlhkých a zastíněných místech, takže těsnění automobilu je hlavním cílem, zejména v období vlhka a mokra. Nemusíte se však obávat! Odstranění mechu z těsnění automobilu je poměrně jednoduchý úkol, stačí jen postupovat krok za krokem.

Odstraňte uvolněné nečistoty

Předtím, než se pustíte do odstraňování mechu, opatrně odstraňte z těsnění vozu veškeré volné nečistoty, jako je listí nebo větvičky. K tomuto úvodnímu kroku můžete použít rukavici a hadřík nebo měkký kartáč.

Předem těsnění umyjte

Pomocí hadice nebo zdroje vody těsnění auta předem umyjte, abyste změkčili mech a usnadnili jeho odstranění. Pokud váš vůz právě jezdil, nechte jej před zahájením práce trochu vychladnout.

Vytvořte čisticí roztok

V kbelíku s teplou vodou smíchejte malé množství jemného čisticího prostředku nebo automýdla. Nepoužívejte drsné chemikálie nebo bělidla, protože by mohly poškodit lak nebo těsnění vozu.

TIP: Jak odstranit žvýkačku z oblečení, koberce nebo z vlasů? Zapomeňte na to, že byste oblečení i se žvýkačkou jen tak hodili do pračky…

Naneste čisticí roztok na těsnění

Namočte kartáček s měkkými štětinami nebo zubní kartáček do čisticího roztoku a jemně vydrhněte mechem pokrytá místa těsnění vozu. Buďte trpěliví a nepoužívejte příliš velkou sílu, protože agresivní drhnutí může poškrábat povrch těsnění.

Proč roste mech na těsnění auta?

Mechy mají schopnost absorbovat vodu z okolního prostředí a udržovat ji, což jim umožňuje růst i na místech, kde jiné rostliny nemohou přežít. Navíc mechy nemají kořeny, takže jsou schopny k povrchu těsnění doslova přilnout.

Vše důkladně opláchněte

Po drhnutí těsnění důkladně opláchněte čistou vodou. Ujistěte se, že jsou veškerý čisticí roztok a uvolněný mech zcela smyty.

Zkontrolujte, zda někde nezůstaly zbytky

Zkontrolujte těsnění vozu, zda byly odstraněny všechny stopy mechu. Pokud si všimnete nějakých odolných míst, zopakujte v těchto oblastech proces čištění.

TIP: Jak otestovat správnou funkčnost alternátoru v automobilu? Podívejte se na jednoduché a praktické tipy

Osušte těsnění vozu

Pomocí čisté utěrky z mikrovlákna těsnění vozu jemně osušte. Pokud je to možné, nechte vůz chvíli na slunečním světle, aby těsnění zcela vyschlo.

Preventivní opatření proti růstu mechu

Abyste zabránili návratu mechu na těsnění automobilu, zvažte parkování vozidla na dobře osvětleném místě, kde sluneční světlo přirozeně brání růstu mechu. Pravidelné mytí a voskování vozu navíc může vytvořit ochrannou bariéru proti mechu a dalším nečistotám.

Zdroj: https://www.caravan24.cz/infusions/forum/viewthread.php?thread_id=27885, https://dopler.eu/cs/2504-hg-odstranovac-zelenych-povlaku-a-mechu-primo-k-pouziti-50l.html, https://forum.skodahome.cz/topic/142055-zelen%C3%BD-povlak-mech-u-vn%C4%9Bj%C5%A1%C3%ADho-t%C4%9Bsn%C4%9Bn%C3%AD-oken/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *