Solidsun recenze – zkušenosti a diskuze

Skupina Solidsun pod kterou patří několik divizí firem se specializuje na ekologická energetická řešení. Specializuje se na realizaci fotovoltaických elektráren pro rodinné domy a firmy a také na výkup a prodej elektřiny z FVE. Pod Solidsun patří také alternativní dodavatel energie Sysel.

TIP: Sysel Energie recenze, zkušenosti a diskuze

Solidsun recenze

Společnost SolidSun se dělí na 3 divize: Fotovoltaika pro rodinné domy, Dodávka a výkup elektrické energie a Fotovoltaika pro firmy a družstva. Společnost má aktuálně po celé ČR více než 4 500 realizací FVE elektráren za 9 let. Pro rodinné domy realizuje fotovoltaické elektrárny na míru ale také elektrárny na klíč:

 • Malá FVE – 5,4 kWp, cena po dotaci od 243 000 Kč, Hybridní fotovoltaická elektrárna s malým výkonem je ideální pro rodinný dům s roční spotřebou cca 5 MWh
 • Velká FVE – 7,2 kWp, cena po dotaci od 275 000 Kč, Hybridní fotovoltaická elektrárna s větším výkonem je výbornou volbou pro rodinu s roční spotřebou elektrické energie kolem 7 MWh.

Solidsun kontakt

 • Telefon: +420 800 400 506 (po – pá   8:00 – 16:00)
 • info@solidsun.cz
 • Solidsun s. r. o., Míru 3267, 738 01, Frýdek-Místek

Solidsun zkušenosti

Na Firmy.cz má hodnocení 3,3 z 5 ti možných celkem 15 recenzí.

Smlouva podepsaná v prosinci 21, realizace v červnu 22. Vše bez problému, od komunikace až po PPP. Jediný zádrhel může být to, že co nemáte ve smlouvě, udělají technici za nemalé příplatky.. U mě příprava elměr. rozvaděče, jako elektrikář jsem si poradil sám 🙂

Tomáš H

Nejhorší je se tam dovolat a pak ta komunikace z jejich strany..na úrovni žáka pomocné školy. Nikdo nic neví. Na konkrétní otázku nedostanete odpověď ani náhodou. Asi se porozhldnu někde jinde.

Jenda D.

Na Google.com má hodnocení 3,8 z 5 ti možných celkem 32 recenzí.

Opravdu profesionální instalace fotovoltaiky. Všechny termíny včas splněny, bez skulinek ve smlouvě a navyšování ceny. Pracovníci ochotní, vše potřebné vysvětlili. Po téměř dvou letech provozu bez jediného problému. Mohu jen doporučit.

Igor Č.

Bohužel, bohužel, neumí řešit některé problémy související s nabíjením a vybíjením baterií. Servis a opravy odkládají, přijedou se podívat, o něco se pokusí, a tak dokola. Za dva měsíce problém nevyřešili. Je to asi tím, že v servisu pracují noví nezkušení pracovníci (ti dobří již zde nepracují). Bohužel. Doufám, že nezpůsobí svou nekompetentností nějaké škody a problém do zimy vyřeší.

Zdeněk M.

Na Facebook má hodnocení 4,2 z 5 ti možných celkem 32 recenzí.

S firmou SolidSun jsme byli velmi spokojeni. Vlastní realizace proběhla bez problému, všichni zaměstnanci byli profesionální, nic nepoškodili a odvedli precizní práci. Dotaci jsme již obdrželi, plná spokojenost.

Lenka Č.

Firmu Solidsun mohu doporučit. Od návrhu řešení, podpisu smlouvy až do celkové realizace proběhlo vše dle smluvních ujednání. Termíny byly dodrženy, byť všechny byly na téměř samotné hranici (ale taková je hold situace na trhu FVE). Pracovníci montující FV panely dobré provedení, elektrikáři také velmi zkušení. Vše proběhlo dle domluvy. Veškeré podávání žádostí jsem nechal na Solidsun. Včera proběhla výměna 4Q elektroměru a kontrola prvního paralelního připojení. Nyní čekám už jen na podání žádosti o vyplacení dotace. Solidsun doporučuji.

Richard V.

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Často kladené dotazy

Jaké nabízí SolidSun elektrárny na klíč?

Malá FVE – 5,4 kWp a Velká FVE – 7,2 kWp.

Kolik má SolidSun realizací a jak dlouho působí v ČR?

Společnost má aktuálně po celé ČR více než 4 500 realizací FVE elektráren za 9 let.

5/5 - (1)

2 vašich komentářů a zkušeností: Solidsun recenze – zkušenosti a diskuze

 1. Od listopadu 2022 mám připojenou FVE od Solidsunu. Od té doby nám vylítla spotřeba energie za listopad cca o 95% a v prosinci o 98%. V době, kdy svítí málo slunce, měnič spotřebuje také energii, tak se to prý může stát. Máte někdo takovou zkušenost, že vám zapojili FVE a v zimních měsících stoupla dramaticky spotřeba oproti době, kdy jste FVE vůbec neměli?
  Děkuji za případné odpovědi.
  Josef

  1. Dobrý den, mám stejnou prvotní zkušenost, byly přehozené fáze, servisní technik vše napravil, nastavil střídač, provedl test a od té doby je to OK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *