První česká energie recenze, zkušenosti a ceník

9 komentářů a zkušeností: První česká energie recenze, zkušenosti a ceník

Prvniceskaenergie.cz je služba české společnosti První česká energie a.s.. Projekt umožňuje svým klientům nákup a prodej energií na spotovém trhu i za fixní předem stanovené ceny. První česká energie nabízí služby pro firmy i pro domácnosti a smlouva je na dobu neurčitou s 1 měsíční výpovědní lhůtou.

NOVINKA: Aktuálně se První česká energie spojuje se společností ENTRI, která se specializuje na výkup energie z obnovitelných zdrojů. Veškeré podmínky, smlouvy i ceník zůstává zachován, První česká energie pouze přebírá zákaznický kmen společnosti ENTRI formou odkupu části firmy.

TIP: Entri nebo BezDodavatele – výkup přebytků i nákup na spotu

První česká energie recenze

Společnost byla založena v červnu 2021, jedná se tak o mladou českou společnost bez dlouhé historie. Svůj zákaznický kmen rozšiřuje vstupem do dalších společností na trhu. Nabízí dodávku elektřiny i plynu za fixní nebo spotové ceny bez závazků a tako výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Poplatky za nestandardní úkony

 • Odeslání faktury poštou i elektronicky: ZDARMA
 • První upomínka: Zdarma
 • Každá další upomínka: 400 Kč bez DPH
 • Náklady spojené s přerušením dodávky: 1 500 Kč bez DPH

Kontakt

První česká energie zkušenosti

Na Google.com má firma 3,5 hvězdičky z 5 a celkem 8 recenzí. Bohužel na internetu není mnoho recenzí k dohledání, prosíme podělte se o vaši zkušenost v komentářích.

My jsme rádi, že jsme nepodlehli a zůstali na spotu. Takže za nás maximální spokojenost. A navíc v První české energii jsme se vždycky potkali s profi prací.

Rekonstrukce prostor

Jsou to lumpove jako všichni ostatní. Pokaždé když volam na info každý mi řekne něco jiného. Hrůza

Zuzana R.

Nesolidní jednání, přes fixaci ceny na dva roky změnili cca po půl roce cenu. Místo toho jsem mohl mít jinde reálně zafixovanou cenu ještě z doby před velkým zdražením energií. Nyní čekám na vrácení přeplatku, přičemž již uplynul termín splatnosti. Takto se solidní dodavatel energií nechová.

Odpověď na reakci První české energie: Bohužel to, co tvrdíte, není pravda. Řešil jsem toto se sousedy, kteří mají fixaci u ČEZ a žadnému z nich fixovanou cenu nezvýšili. Jeden z nich má dokonce fixaci za 2,43Kč/kWh včetně DPH do 4.10.2024. Potvrzení této fixace mu přišlo před týdnem od ČEZ. U vás jsem měl mít energii na dva roky za cca 3Kč/kWh od listopadu 2021. Změna ceníku přišla po půl roce na spotové ceny. Proto jsem dodavatele změnil a nyní jsem na 8Kč/kWh. Přitom jsem mohl mít fixaci u ČEZ na opravdové dva roky za cenu kolem 3.2Kč/kWh. Vaše nesolidní jednání mi způsobilo dražší energie na 1 a půl roku, což dělá za tuto dobu cca 75 tisíc Kč rozdíl při současných cenách i s ohledem na zastropování. Takže opravdu děkuji.

Jiří CH.

Dobré ceny, perfektni back office.

Jaroslav K.

Přes bezDodavatele mám zařízený odkup i přísun energie a jsem tak přes noc schopný levně nabít auto díky hodinové tržní ceně.

Tomaskob

TIP: Výkup elektřiny z fve 2023

2.8/5 - (5)

9 vašich komentářů a zkušeností: První česká energie recenze, zkušenosti a ceník

 1. Dávejte si pozor a najděte si výpisy z rejstříku. Není to solidní firma a já od nich odcházím na radu právníka.

 2. Byl jsem klientem Entri a byl jsem „koupen“ firmou První Česká Energie.. už ten název mi naježil všechny chlupy na těle. Jakmile je něco „první“ nebo „české“ tak je to uz velice podezřelé a tady je to hnedka za sebou v jednom názvu. No nicméně mi přišel mail a oproti prohlášení, že žádné změny ve smlouvě nebudou tak tady máme změnu poplatků. Místo rozumného poplatku při vystavení faktury, tu máme od nového roku měsíční poplatek ve výši 99 korun.. takže je to 12×99 CZK ročně oproti původnímu čtvrtletnímu co jsem si zvolil svobodně při vystavení faktury. Co se člověk nedozví je fakt jestli je to s nebo bez dph.. a poplatek za fakturaci se ruší..
  zatím teda nevím kdo další vykupuje elektřinu ale asi se seriozně podivam na někoho dalšího.

  1. Jsem na tom úplně stejně … líbilo se mi, že si strhávali pouze 500 Kč/MW a 29 Kč/fakturu (mám fakturaci 1xrok) bez měsíčních poplatků – teď je poplatek nejen 500 Kč/MW, ale navíc i měsíční poplatek cca 1440 Kč/rok.
   Když spočítám, že výdělek za prodej bez měsíčního poplatku byl cca 5000 Kč/rok (u FTE 7,8 kWp), tak to bude cca o 30% méně …. přecházím jinam.

  2. Také jsem na tom stejně jako pan Marek. Jen nevím ke komu přejít. Např. Elyn se mi zdál jako solidní nabídka, ale čtěte VOP tam je dodatek o pokutách. Bude vám naskakovat husí kůže.

 3. Plně souhlasím s panem Markem, před rokem se neplatily ani provozní poplatky 500kč za MWh, ani 99kč měsíčně. Firma měla rozdíl mezi výkupní a prodejní cenou, což jsou zhruba 4000kč za MWh.
  Z celé situace mi vychází, že v zimním a podzimním období, kdy slunce svítí méně a k tomu se ještě topí, budeme První české energii platit více než oni nám. Rozhodně se podívám po jiné možnosti, ale obávám se, že ti „KONKURENTI“ se dokáží dohodnout. A v tom případě bude lepší ořebytky neprodávat.

  1. Dostal jsem tu samou nabídku na 99kč měsíčně. Dal jsem výpověď, že přejdu na výkup z FVE k čezu a světe div se, přišla nová nabídka na 9kč měsíčně.

 4. První česká energie je seriózní společnost. Řešil jsem s nimi storno pokuty za nedodržení smlouvy na odběrném místě mojí maminky. Jednání bylo naprosto profesionální a faktura byla stornována.
  Čtu zde mnoho negativních recenzí, ale většina lidí nečte smlouvy a nezná zákony. A základní pravidlo je „neznalost zákonů neomlouvá“ a to samé platí u nepřečtení smlouvy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *