Entri nebo BezDodavatele – výkup přebytků i nákup na spotu

Entri a BezDodavatele jsou společnosti zabývající se výkupem elektřiny z obnovitelných zdrojů. Připravili jsme pro vás přehledné srovnání těchto společností, které umí mimo výkupu zajišťovat také dodávku energií ze spotového trhu.

Zastropování cen elektřiny

Od 1. 1. 2023 jsou ceny energií automaticky upraveny podle nařízení vlády č. 298/2022 Sb. o stanovení cen elektřiny v mimořádné tržní situaci. Maximální zastropovaná cena elektřiny je 6 050 Kč/MWh za silovou elektřinu (včetně DPH).

Entri vs BezDodavatele

EntriBezDodavatele
Výkup elektřiny z FVE500 Kč za 1MWh300 Kč za 1 MWh + 130 Kč měsíční poplatek
Nákup elektřiny SPOT250 Kč za 1 MWh + 130 Kč měsíční poplatek (neoficiální produkt)300 Kč za 1 MWh + 130 Kč měsíční poplatek
Výkup elektřiny za FIX✅ ANO za 3 542 Kč/MWh❌ NE
Nutnost mít výrobní EAN✅ ANO❌ NE
Výkup s licencí✅ ANO✅ ANO
Výkup bez licence✅ ANO✅ ANO
Zákaznický servistelefon, emailtelefon, email, chat
SpolečnostEntri a.s.
Mařákova 288, Litomyšl-Město, 570 01 Litomyšl
bezDodavatele a.s.
Hybernská 32, 110 00
Praha 1 – Nové Město
Entri vs BezDodavatele

TIP: Výkup elektřiny z fotovoltaiky

Entri krátká recenze

Entri vykupuje elektřinu ze všech zdrojů za velkoobchodní nebo předem fixované tržní ceny. Výkup energie není podmíněn odběrem elektřiny. Entri vykupuje elektřinu ze solárních, větrných, vodních elektráren a elektráren na biomasu. Výhodou služby je že si můžete vybrat spotovou cenu (aktuálně výhodnější s poplatkem 250 Kč za MWh) nebo fix aktuálně 3542Kč za MWh u kterého je služba bez poplatku.

TIP: Entri recenze, zkušenosti a diskuze

Bezdodavatele krátká recenze

blank

Společnost Bezdodavatele se specializuje na výkup přebytku elektřiny z vaší fotovoltaické elektrárny bez licence do 10 kWp. Taktéž tuto energii vykupuje od firem a větších fotovoltaických elektráren a prodává ji komunitě klientů firmy, která má zájem pouze o čisté a zelené energie ve své domácnosti. Výkup elektřiny probíhá na základě ceny elektřiny na spotovém trhu. Cena služby je 450 Kč za každou dodanou MWh a 4,18 Kč/den.

Tip: Bezdodavatele recenze, zkušenosti a diskuze

4.6/5 - (8)

Zkušenosti “Entri nebo BezDodavatele – výkup přebytků i nákup na spotu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *