Bezdodavatele recenze, zkušenosti a diskuze

10 komentářů a zkušeností: Bezdodavatele recenze, zkušenosti a diskuze

Bezdodavatele.cz je služba společnosti Bezdodavatele a.s. za kterou stojí Robert Chmelař, který dříve působil jako marketingový ředitel zkrachovalé Bohemia Energy. Projekt umožňuje svým klientům nákup a prodej energií na spotovém trhu. Na burze nakupuje energii pouze z obnovitelných zdrojů (vodní, větrné, bioplynové a fotovoltaické elektrárny) umístěných v ČR. Bezdodavatele si účtuje pouze fixní poplatek za využívání služby 6 Kč bez DPH za den (183 Kč měsíčně) k ceně za energie si žádnou další marži neúčtuje. Smlouva je na dobu neurčitou s 3 měsíční výpovědní lhůtou.

TIP: Entri nebo BezDodavatele – výkup přebytků i nákup na spotu

Bezdodavatele recenze

BezDodavatele.cz

Přechod na spotový trh se aktuálně vyplatí převážně majitelům fotovoltaických elektráren (mikrozdrojů) s vyšším výkonem a vyššími přetoky do sítě. Také lidem vlastnícím elektromobil, kteří si mohou nabíjet baterie elektrovozu při levnějších cenách spotu. V případě že máte fix bez fotovoltaiky, obvykle se vám spíše vyplatí zůstat u tradičního dodavatele energií.

Poplatky za nestandardní úkony

 • První upomínka: Zdarma
 • Každá další upomínka: 100 Kč bez DPH
 • Náklady spojené s přerušením dodávky: 1 000 Kč bez DPH
 • Odpojení a znovupřipojení: 2 000 Kč bez DPH

Bezdodavatele zkušenosti

Na Google.com má firma 4,2 hvězdičky z 5 a celkem 20 recenzí. Lidé vyzdvihují dobrou komunikaci, naopak vzhledem k aktuálně vysokým cenám na spotovém trhu mnoho lidí negativně komentují finanční nevýhodnost nákupů na burze oproti fixním cenám u konkurence.

Fotovoltaiku jsme letos spustili a tohle je čtvrtý měsíc u bezDodavatele, kde jsme to s nimi podepsali. Vyúčtování nám zasílají vždy se začátkem měsíce, kdy do jeho půlky vyplácí i přeplatek. Aktuálně se držíme v pozitivních číslech, kdy FVE vyrobí více než doma spotřebujeme, takže zbytek u bezDodavatele prodáme. Cena za prodanou kWh teď přes 6 kč, což jsou parádní čísla, takže za mě bezDodavatele určitě super!

Petr B.

Katastrofální ceny, elektřina za 2Q 2022 kompletní cena 14 Kč za 1kWh. Plyn také daleko dražší než ČEZ atd. ještě že už jsem přešel. Osobně nedoporučuji. Kdo přejde a věří, že to bezdodavatele koupí na burze levněji než co mají největší hráči typu EON a ČEZ nasmlouvané je naivní.

Jan H.

Na Facebook.com má firma 4,7 hvězdičky z 5ti a celkem 14 recenzí.

Včera jsem s nimi mluvila a pán na zákaznický podpoře byl moc fajn a i když jsem ho celkem dlouho trýznila otázkami, abych pochopila jak jejich systém funguje, tak statečně odpovídal a já se dozvěděla, vše co jsem potřebovala vědět k tomu, abychom s nimi podepsali smlouvu. Takže se omlouvám za svojí neodbytnost, ale někdy je to hold třeba. Díky za váš přístup a ochotu odpovídat mi.

Kamila M.

Na Firmy.cz má firma hodnocení 4,8 z 5ti a celkem 19 hodnocení.

V rámci spotových tarifů pro mě bezDodavatele měl nejzajímavější nabídku. Smlouvou se neváži k určité době odebírat a prodávat, a poplatek mají minimální, co mě nevytrhne.

Josef R.

Přes bezDodavatele mám zařízený odkup i přísun energie a jsem tak přes noc schopný levně nabít auto díky hodinové tržní ceně.

Tomaskob

TIP: Výkup elektřiny z fve 2023

3.8/5 - (17)

10 vašich komentářů a zkušeností: Bezdodavatele recenze, zkušenosti a diskuze

 1. Spotově u bezdodavatele nakupuji i prodávám, měsíčně mi to zfakturují a vidím přesně, co za kolik mám. Do meilu mi chodí přehled, takže se v tom jde snadno zorientovat. Pořízení fotovoltaiky mi náklady dost snížilo a s tím, co jim tu ještě prodám, tak mám za to doma i slušný peníze. Za mě určitě spokojenost.

  1. Taky jsem to k nim nechal přesunout na spot a tím že se mi to přes asistenta i samo řídí, tak když si to spočítám, tak mě to vychází i líp než se někde fixnout. Neříkám, že ke změně třeba časem taky nemůžu dojít, ale aktuálně jsou pro mě čísla ze spotu pozitivní, tak to nechám přitom jak mám.

 2. Jdeme k nim teďka kvůli spotovým cenám, původně jsme je třeba chtěli na rok, ale oni že je u nich smlouva na dobu neurčitou a to je ve výsledku možná i daleko lepší řešení. Komunikují přátelsky a hlavně obratem.

 3. Za mě v pohodě dodavatel, zařídili přepisy smluv a všechno tak na sebe navázalo. Na jeden EAN mi tu počítají nákup a výkup, druhý tak ani nemusím řešit.

 4. Po telefonické domluvě s operátorem bezDodavatele, kdy nám je aktuálně zamezeno vládním nařízením přejít na spotový tarif, nám z firmy navrhli řešení tarifu, které ze spotové ceny vychází a je nastaveno po tu dobu, co bude aktivní nařízení vlády se stopkou. No a až to zahodí a vrátí to do starých kolejí a nebudou dělat výjimky, tak nám se to přehodí na tarif podle spotu. Smlouvu máme nasmlouvanou na dobu neurčitou, takže v podstatě v tom nevidím problém a přijde mi to jako lepší řešení mít teďka pevnou cenu po měsíci než na několik let.

 5. Mám FVE. U Bezdodavatele jsem od ledna 23 a zatím žádný problém ani v komunikaci ani při uzavírání smluv. S ohledem na FVE mám vyúčtování každý měsíc, přichází včas a peníze vrací. Hned odečítají i výkup – opět dle spotových cen. Tak doufám, že to tak bude i dál

 6. bezdodavatele mi udělala nabídku na odběr plynu,a platil bych ještě více,takže nechápu co je na této firmě supr,za mě další podvodníci!!!

 7. Vzhledem ke klesající ceně je pro mě spíš nefér platit teďka strop, když tady už druhý měsíc po sobě můžu platit téměř o polovic míň. R.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *