Dokonale vytvarované obočí, které bude působit přirozeně a svůj tvar si udrží několik týdnů? Žádný problém, řešením je laminace obočí. A my si společně povíme, co to laminace obočí je, i jak ji zvládnout z pohodlí domova.
Co je laminace obočí?
Trend, který v posledních měsících ovládl hitparády všech kosmetických salonů. Pokud bychom tento styl úpravy mohli zjednodušeně pojmenovat, jednalo by se o trvalou na obočí, která vašemu obočí zajistí dokonalý tvar bez zdlouhavých každodenních úprav a zafixuje ho na několik týdnů.
Laminace zkrátka zvýrazní vaše přirozené obočí, které bude po laminaci krásně vytvarované a „učesané“, navíc bude působit působivějším a hustším dojmem.
Jak dlouho vydrží laminace obočí?
Nebojte se, laminaci nebudete muset každý týden opakovat, správně provedená úprava vydrží až dva měsíce! Laminace obočí je samozřejmě bezbolestná a celá procedura zabere přibližně hodinu vašeho času.
Jak probíhá laminace obočí?
Pokud jste se rozhodla pro laminaci obočí a máte již potvrzen termín ve svém oblíbeném salonu, je na čase zjistit, co vás při celé proceduře čeká…
- Očištění a příprava obočí – chloupky je nejprve potřeba očistit a odmastit od používané kosmetiky a případných nečistot. Případně jsou vytrhány nežádoucí okolní chloupky.
- Změkčení chloupků a otevření jejich povrchu, aby se s nimi dalo lépe manipulovat. V závislosti na síle jednotlivých chloupků kosmetička zvolí ideální dobu působení přípravku, která může být okolo 10 – 15 minut.
- Laminace obočí – poddajné chloupky vám kosmetička učeše do požadovaného tvaru, nanese na ně speciální přípravek a jednotlivé chloupky obočí vyčesává pomocí kartáčku směrem nahoru.
- Závěrečné ošetření – po samotné laminaci je obočí potřeba povzbudit výživnými oleji a krémy, stejně jako pokožku pod ním, která může být vysušená či lehce podrážděná.
K časté doplňující péči patří také barvení obočí, které může během laminace bez problémů proběhnout.
Pro koho je laminace obočí vhodná?
Laminace obočí rozhodně není jen dámskou záležitostí a mohou se do ní pustit i pánové. Tato kosmetická péče je zkrátka ideální pro každého, kdo se potýká s nepřizpůsobivými a tvrdými chloupky v obočí, které musí neustále usměrňovat.
A samozřejmě, laminace obočí je velkým módním hitem, takže i pokud je vaše obočí téměř dokonalé, může mu dodat objem a šmrnc. Vy tak budete moci zahodit dosud používané tužky na obočí, kartáčky i gely.
Kdy se laminaci obočí vyhnout?
Přestože je laminace obočí bezbolestnou a nenáročnou procedurou, jsou při ní používány chemické látky, které pro vás nebudou vhodné zejména, pokud:
- máte velmi citlivou pokožku se sklony k alergickým projevům.
- trpíte zejména v místě obočí ekzémy, vyrážkami nebo kožními nemocemi, kůže musí být v místě laminace zdravá, dokonale zhojená a vyživená.
- jste těhotná nebo své dítě ještě kojíte.
Jak pečovat o obočí po laminaci?
Pokud chcete, aby dokonalý výsledek vydržel co možná nejdéle, minimálně v prvních 24 hodinách po laminaci se vyhněte:
- kontaktu obočí s vodou nebo párou (například v sauně)
- používání kosmetiky – v oblasti obočí nepoužívejte krémy ani make-up a dekorativní kosmetiku
Po uplynutí jednoho dne už se pak naopak nemusíte vyhýbat ničemu. Laminaci obočí nevadí chlórovaná ani slaná mořská voda, ani běžně používaná kosmetika.
Domácí laminace obočí
Laminaci obočí s troškou šikovnosti zvládnete i z domu. Nejedná se o nic složitého, potřebovat ale budete laminační sadu, kterou pořídíte okolo 500 – 2.000,- Kč v závislosti na značce.
Většinou v nich najdete vše potřebné od kartáčku k pročesávání obočí až po neutralizér a fixační krém, v těch dražších pak můžete najít i vyživující přípravky pro následnou péči. Samozřejmostí je pak podrobný návod, který se většinou skládá ze 7 následujících kroků:
- Obočí očistěte – někdy jsou v návodech uvedeny jen micerální vody či odličovací přípravky, myslete ale na to, že obočí je potřeba důkladně odmastit, což provedete nejlépe za pomoci přípravků na bázi alkoholu nebo přímo pomocí dezinfekce.
- Pomocí gumového kartáčku pročistíte obočí a dodáte mu požadovaný tvar.
- Ve směru vyčesávání aplikujete fixační krém na jednotlivé chloupky.
- Opatrně odstraňte vatovým tamponkem přebytečný krém a nechte jej 5 minut působit.
- Opět po směru vyčesávání naneste na obočí neutralizační krém a nechte jej působit dalších 5 minut.
- Vlhkým vatovým tamponkem odstraňte zbytky neutralizéru.
A nyní už je čas na případné barvení obočí nebo výživu podle vámi vybrané sady a zvoleného postupu.
Zdroje: https://www.fashionmagazin.cz/laminace-oboci/#citation-souce a https://www.stajner-studio.cz/laminace-oboci/
Martina se tvorbě a úpravě textů věnuje již od školy. Vystudovala ekonomické lyceum, přesto dává přednost přírodě, zahrádce a zdravému životnímu stylu. Již přes deset let funguje jako freelancer v oblasti IT a online projektů, v posledních letech však převažuje právě copywriting, který se jí stal vedle rodiny a turistiky velkým koníčkem.