FG Energy recenze – pozor na falešné pozitivní hodnocení

64 komentářů a zkušeností: FG Energy recenze – pozor na falešné pozitivní hodnocení

FG Energy neboli Future Generations Energy je specialista na montáž fotovoltaických elektráren. Instaluje stovky instalací měsíčně nejen v ČR ale také v Polsku, Chorvatsku a Španělsku. FG energy umí instalovat FVE elektrárny jak na střechy rodinných domů, firemních hal tak na pole.

TIP: Solidsun fotovoltaika na klíč

FG Energy recenze

FG Energy je specialistou na realizaci fotovoltaických elektráren včetně vyřízení dotace. Umí FVE elektrárny kombinovat s bateriovým uložištěm, nabíjením elektromobilů nebo tepelným čerpadlem pro ještě vyšší soběstačnost. FG Energy vytváří FVE elektrárnu vždy na míru požadavkům daného domu. Je možné se domluvit přes webové stránky bezplatnou konzultaci. Na panely poskytuje standardní záruku 25 let.

Jak probíhá spolupráce?

 1. Setkání s FG Energy – FG Energy ověří Vaše potřeby a vybere nejvýhodnější řešení.
 2. Podpis smlouvy – FG Energy se postará o všechny formality a pomůžeme vyřídit dotace.
 3. Instalace systému – do 10 dnů přijede nainstalovat kvalitní fotovoltaické systémy.
 4. Žádost o připojení fotovoltaické instalace
 5. Komfort a úspory – provoz a servis zajišťuje FG Energy a vy můžete využívat benefitů z úspor za energie

FG Energy kontakt

FG Energy zkušenosti

Na Google.com má hodnocení 4 z 5 ti možných celkem 122 recenzí.

Dle vlastních zkušeností s touto firmou bych řekl, že si pozitivní recenze píší sami a jména jsou smyšlená. Instalace koncem května sice proběhla poměrně rychle a bez větších problémů, ale tim to skončilo. Do dnešních dní nebyla firmou podána řádná žádost na ČEZ o připojení s příslušnými dokumenty. S žádostí o dotace je to stejné. Když po firmě chceme zaslat potřebné dokumenty s tím, že si žádost podáme sami, tak firma nereaguje. Taktéž koncem července byla přislíbena výměna Wi-Fi modulu, který máme nefunkční. Do dnešního dne se tak nestalo, nikdo se ani neozval. A když už někdo odpoví, tak jsou informace zmatečné, případně žádají trpělivost. Ale i ta má přece své meze.

Lubomír P.

Rozhodli jsme se pro instalaci fotovoltaiky, byl nám doporučen p. Frolík. Oslovili jsme jej, jednání bylo rychlé, velmi příjemné, p. Frolík nám představil společnost,kterou zastupuje, dobře vše vysvětlil, jak po stránce technické, tak i po stránce provedení celé akce montáže a instalace. Smlouvu jsme uzavřeli a čekáme na instalaci.

Tony K.

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Často kladené dotazy

Jaká elektrárny realizuje FG Energy?

FG energy realizuje fotovoltaické elektrárny vždy na míru požadavkům daného klienta a nenabízí typové produkty a balíčky.

Kde působí FG Energy

Společnost působí po celé ČR republice ale realizace můžete naleznout i v Polsku, Chorvatsku a Španělsku.

POZOR na možné falešné recenze u této firmy!

Pod touto recenzí se začínají objevovat krátké pozitivní komentáře, jejichž četnost se vymyká běžnému počtu komentářů na počet návštěv. U většiny recenzí přidá komentář zhruba každý 50. návštěvník. U této recenze je to každý 3. návštěvník! Buď je tedy tato firma opravdu hodně oblíbená, nebo někdo dává cíleně pozitivní komentáře.

Navíc jsou některé komentáře velmi podobné, ze stejné IP adresy a přidány ve blízkých dnech.

4.5/5 - (15)

64 vašich komentářů a zkušeností: FG Energy recenze – pozor na falešné pozitivní hodnocení

  1. Zřejmě si ty recenze píšu sami já mám podepsanou smlouvu od konce března. Instalace rozběhla na 4etapy pořád něco chybělo od té doby jenom slibují a nic se neděje. Revize není žádost o připojení a vlastně si to přehazuji jak horký brambor a navíc při přepínání HDO mi padá síť a nevím jak dlouho to vydrží tepelné čerpadlo a kdo zaplatí opravu. TONDA

    1. To stejné u nás. Od 8.11. se marně domáhám montáže galvanického oddělovače. Předtím si tuto montáž mezi sebou přehazovaly jednotlivé montážní party až do chvíle, kdy to hodili na revizního technika, který řekl, že nic nemontuje. Nikdo se mnou nekomunikuje. Slibovali montáž do 4 měsíců, smlouva podepsaná začátkem června. Podávám podnět na ČOI.

    2. Já jsem zoufalá, zaplatila jsem už před čtyřmi měsíci, nic nepřivezli, tím pádem ani nenamontovali a nekomunikují.

   1. Dobrý den, mám velmi špatnou zkušenost s firmou FG. Je možné se s vámi spojit jen pro informaci?? Děkuji

  2. Nevím zda hajite správnou fa . Ta co tu hrůzu provedla u mě to asi nebude. Za tu dobu tj. Rok se v sídle vyměnil i vrátný, tak které odborníky myslíte? Se solventnosti bych byl též opatrný.
   Můj názor ….kdo chce mít problémy svěří úspory této společnosti…… hodně štěstí všem postiženým…!!!

 1. Jsem velmi spokojená se svou instalací, všechno funguje perfektně a proces probíhá velmi rychle. V každém ohledu doporučuji!!!!!

  1. Rád bych dostal od nějakého spokojeného klienta adresu abych se přišel podívat zvlášť od těch kteří zakázali odpověď na jejich recenzi. Tonda

   1. Jsme klienti FG ENERGY, za rok od sepsani smlouvy mame jen panely na strese, nic nefunguje, komunikace se spolecnosti zadna, nemozna. Jen naslibovali, udelali kseft a nic vic je nezajima!!!! Je to na zalobu, jsou to lhari, kseftari a vnimam to jako podvod. Kdo vi, jak to dopadne. Na dotace po roce jsme se diky teto podvodne firme nedostali. Zmetek firma. A celkove fotovolataika je habaďura na lidi.

 2. U této firmy oceňuji rychlost a navíc provedli kvalitní montáž solárních panelů na mé střeše. Doporučuju 🙂

 3. Jsem po první výplatě a všechno je v pořádku. Peníze přišly včas, milí lidé. Můžu se spolehnout na pomoc ostatních spolupracovníků. Líbí se mi tu.

  1. To jste jeden z mála, od polovina července 2022 mám podepsanou smlouvu. Peníze shrábli samozřejmě do 14 dnů od podpisu, plnila jsem smlouvu. Po naléhání 1. prosince přijeli 2 maníci z Polska , jenom kafíčka, cigára, telefony. wifi. Přijížděli ne ráno ! Ve 13-14 hodin odpoledne a byli do 21-22 hodin večer, čímž samozřejmě narušovali chod a soužití naší rodiny s miminem. 7.12 jsem odlétala na dovolenou – z původních 3 dnů to byl týden jejich práce nepráce ! Když jsem byla v letadle, žádali od mé dcery zaplatit 7700 za jakési vícepráce! Prý potřebují zaplatit hotel, byli neodbytní- firma Pawel Manka! Od tohoto data se dále nic nedělo, prý chybí delší propojovací kabel. Kabel dorazil na konci ledna a pořád nic. Na konci února přijela opět nečesky mluvící firma polsko ukrajinská. Dle nich všechno bylo špatně- znovu vše předělávali, sundavali panely, znovu vrtali a natahovali nové kabely, vše do šrobku a hmožděnky znovu! Zase firma na týden v baráku. Nyní je to 7 týdnů, co předělávka skončila a nic se neděje, žádná revize, neustále FG urguji ale beznadějně. Takže za mne jen mínusy. Dotace zpět v nedohlednu, elektrárna je nefunkční. Firma jen sliby chyby!

 4. Firma odvedla svou práci dobře. Fotovoltaika je již nainstalována, neprošla první revizí, ale druhou už ano. I s tímto zádrhelem vše proběhlo velmi rychle.

 5. Uz 5 měsíců cekame na dokončení díla fve atepelneho čerpadla……super firma….jsem zvědav jak to stihnou pripojit do února!

 6. smlouva s touto firmou podepsána koncem května, v červenci proběhla montáž fotovoltaiky a v září bylo vše zprovozněno připojeno a fungovalo správně. nebyly to sice dva slibované měsíce, ale montáž do dvou měsíců opravdu proběhla, a stále je to celkem rychlá instalace fotovoltaiky

 7. Jsem velmi spokojen s výsledkem Fg energy. Instalovali mi pěkno ú FVE, která funguje, jak má a ještě k tomu rychle. Děkuji!

 8. Super firma – vše nám vysvětlili, spočítali, nainstalovali a připojili a teď už jen čekáme na dotace a užíváme si fotovoltaiku.

 9. Zkušenost s firmou je pozitivní. Nechal jsem si od nich vypracovat energetický audit, následně nainstalovat fotovoltaiku. Na dodání všech komponentů jsem čekal asi měsíc. Instalace proběhla bez problému, velmi dobře provedená. S připojením a revizí se objevily komplikace, ale po servisu nakonec taky vše v pořádku. Celkově jsem spokojený.

 10. chválím firmu. opravdu zkušení profesionálové, vysvětli vše, aby pochopil i úplný laik. navíc rychlá instalace.

 11. První schůzka proběhla v březnu, v dubnu jsme podepsali smlouvu, a do dvou měsíců jsme měli nainstalované panely. V srpnu bylo vše zprovozněné, zapojené a proběhla revize. Takže od podpisu smlouvy cca 4 měsíce a fungovali jsme. Myslím, že kdyby byli lépe zorganizování a lépe komunikovali, mohlo být zprovozněno i rychleji, ale za mě i tak super.

 12. Firmu jsme vybrali na doporučení sousedů, kteří měli zpočátku roku instalováno a zapojeno extrémně rychle. U nás instalace proběhla také velmi rychle, ale zapojení a dokumentace trvalo už trochu déle. Se vším všudy jsme měli hotovo do 5 měsíců a žádost o dotace je zaslána, takže i ty brzy očekáváme. Celkový dojem z firmy je slušný.

 13. Máme moc příjemnou zkušenost s obchodním zástupcem. Velmi dobře nám poradil a vysvětlil, každopádně jsem se rozhodli s instalací fotovoltaiky ještě chvíli počkat. Každopádně až do toho půjdeme tak s touto firmou.

 14. Nemůžeme si stěžovat, rychlost instalace musím vyzdvihnout, od podpisu smlouvy do měsíce instalace. Připojení revize a předání během 4 měsíců vše hotovo.

 15. Firma FG Energy slíbila brzké namontování a zprovoznění solární elektrárny. V momentě kdy jsme zaplatili zálohu, přestali jakkoliv komunikovat (a to jak zástupce firmy pan Adam Doležal, tak i firma FG Energy) a nedostáli svým závazkům.
  Od firmy FG Energy čekáme na vrácení zálohy, o což jsme opakovaně žádali, a vystoupení z ilegality!!!

 16. POZOR – nebrat.
  Firma vůbec nekomunikuje. Panely mi v říjnu namontovali polští dělníci s tím že „próše pána nepremávať“?????????
  Od té doby se snažím někam dovolat, komunikovat – nic. Na infolince stále to samé – někdo se ozve a nikdo se pak, samozřejmě, neozve.
  Nezávislý elektrikář mi po konzultaci sdělil, že půlka elektrikářské práce není dotažená do konce.

 17. TENTO KOMENTÁŘ MI SMAZALI HNED, JAKMILE JSEM JEJ NAPSALA !!!!

  Firma FG Energy slíbila brzké namontování a zprovoznění solární elektrárny. V momentě kdy jsme zaplatili zálohu, přestali jakkoliv komunikovat (a to jak zástupce firmy pan Adam Doležal, tak i firma FG Energy) a nedostáli žádným svým závazkům!!!
  Od firmy FG Energy čekáme na vrácení zálohy, o což jsme opakovaně žádali, a vystoupení z ilegality!!!

  1. Dobrý den, pokud ta první věta „TENTO KOMENTÁŘ MI SMAZALI HNED, JAKMILE JSEM JEJ NAPSALA !!!!“ směřuje na náš web 1t.cz, pak vězte, že všechny komentáře podléhají schválení. Pokud bychom je ručně neschvalovali, bylo by to zde plno zahraniční reklamy na pofidérní služby.

   Komentáře se snažím schvalovat co nejdříve. Oba jsem Vám nyní schválil.

   1. Dobrý den, pane Machači,

    to je od Vás hezké, že jste zareagoval. Mohl byste, prosím, také reagovat na podstatu té zprávy – tedy fakt, že firma FG Energy nedostála žádným svým závazkům?

    Děkuji, třeba bude možné dokončit tuto spolupráci úspěšně a nebudu nucena hledat i jiná řešení

    1. 1t.cz je pouze nezávislá webové stránka, která vytvořila dané firmě recenzi a sbíráme jak pozitivní, tak negativní komentáře zákazníků. S tímto se prosím obraťte přímo na danou firmu.

 18. Příšerná zkušenost, smlouvu mám podepsanou už od 31.8.2022, se závazným termínem realizace do 31.12.2022. Po zaplacení poloviny díla zálohově čekám na komponenty, kdy mám s dodávkou komponent doplatit druhou polovinu, kterou financuji přes banku úvěrem. O Vánocích mi 27.12.2022 přišla výzva, že mám do 3 dnů zaplatit druhou půlku a že mi garantují termín. No nevyřídil jsem o vánocích nic, tak moje komponenty asi dostal někdo jiný, protože stále čekám na dodávku mých komponent. Nekomunikují, nemám termín, nevím, zda se vůbec bude něco dít. Čekám ještě týden a předávám právníkovi k vymožení částky zpět i s úroky…..

 19. Dobrý večer vážení,

  a to i Vám, pane Machači, neb Vaše firma je spojena s firmou FG Energy, a ať už dobrovolně či nedobrovolně, si necháte kazit Vaše obchodní jméno.

  Firma FG Energy naslibovala mnoho, nesplnila však vůbec nic!!! Komunikace žádná, odpovědi žádné, reakce žádné!!! Pouze paní telefonistka na centrále – tedy, ta se čas od času mění…asi je obtížné vydržet dotazy nespokojených klientů.

  Recenze této firmy již sleduji několik měsíců – je zajímavé, že v momentě kdy se objeví negativní recenze, ihned naběhne spousta pozitivních recenzí ….náhoda??? Dále jsou zajímavá i data, hodiny a podobnost formulací těchto recenzí…asi aby se vylepšil průměr???

  Pane Machači, nemáte zkoumat i tyto aspekty referencí?

  FIRMO FG ENERGY, PROČ SE NEVYJÁDŘÍTE?

 20. Vážení,

  opakovaně jsme žádali firmu o komunikaci a spolupráci – a to jak firmu FG Energy, tak i pana Adama Doležala. Výsledkem je, že je podepsaná smlouva, zaplacená záloha….a TÍM TO HASNE!!! NIC DALŠÍHO SE NEUDÁLO!!! TELEFONISTKA (paní Hana Hanák a později paní Tereza Smetanová) POUZE PŘEDÁVÁ NÁŠ POŽADAVEK DO VYŠŠÍCH MÍST TÉTO SPOLEČNOSTI.
  Prosím pana Ondřeje Grima, zda by oslovil ČOI, jak zde avizoval.
  Prosím pana Oldřicha Floriana, zda by mohl předat záležitost právníkovi.
  Dále prosím i ostatní nespokojené klienty, aby se vyjádřili i na sociálních sítích a těmto šmejdům již další podvody neprocházely.
  Já jsem vyvěsila negativní reference a varování před touto společností na několik SOCIÁLNÍCH SÍTÍ. Kde již sbírají shlédnutí……

 21. Dear Sirs,
  we have repeatedly asked the company for communication and cooperation – both FG Energy and Mr. Adam Doležal. As a result, a contract is signed, a deposit is paid… and THAT ALL!!! NOTHING ELSE HAS HAPPENED!!! THE TELEPHONIST (Mrs. Hana Hanák and later Mrs. Tereza Smetanová) ONLY PASSES OUR REQUEST TO HIGHER PLACES OF THIS COMPANY.
  I ask Mr. Ondřej Grim to address the ČOI, as he has announced here.
  I ask Mr. Oldřich Florian if he could refer the matter to a lawyer.
  I also ask other dissatisfied clients to express themselves on social networks and these shoddies do not get away with any more scams. I posted negative recommendations and warnings about this company on several SOCIAL NETWORKS. Where they are already collecting views……

 22. Szanowni Państwo, wielokrotnie zwracaliśmy się do firmy o komunikację i współpracę – zarówno FG Energy, jak i Pana Adama Doležala. W rezultacie podpisywana jest umowa, wpłacana jest kaucja… i TO WSZYSTKO!!! NIC WIĘCEJ SIĘ NIE STAŁO!!! TELEFONISTKA (Pani Hana Hanák, a później Pani Tereza Smetanová) PRZEKAZUJE NASZĄ PROŚBĘ TYLKO DO WYŻSZYCH MIEJSC W TEJ FIRMIE.
  Proszę pana posła Ondřeja Grima o zwrócenie się do CTIA, tak jak ogłosił tutaj.
  Pytam pana Oldřicha Floriana, czy mógłby skierować sprawę do prawnika.
  Proszę również innych niezadowolonych klientów o wyrażanie siebie w sieciach społecznościowych, a te oszustwa nie ujdą na sucho. Zamieściłem negatywne opinie i ostrzeżenia na temat tej firmy w kilku sieciach społecznościowych. Tam, gdzie już zbierają opinie…

 23. Přes opakované žádosti a urgence klienta firma FG ENERGY nereaguje. Telefonické hovory jsou pouze ve formě slibů, ve stylu vyřídím vyššímu vedení a předám Váš požadavek a následně se nic neděje.
  S jednáním firmy FG ENERGY jsme velmi nespokojeni. Svým jednáním a přístupem ke svým vlastním závazkům nás firma FG ENERGY nutí k postoji: DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJEME!!!!!

 24. Vážení,

  firma FG ENERGY zastoupená: Adamem Doležalem, Danielem Vydrou, Hanou Hanák, Terezou Smetanovou a dalšími NEDODRŽELA NIC z podepsané smlouvy !!! Firma FG ENERGY nám UKRADLA zálohu ve výši několika stovek tisíc korun českých !!! Tuto zálohu firma FG ENERGY slíbila vrátit zpět, protože nedodala ani šroubek a my jsme následně odstoupili od smlouvy. NIC nevrátila!!!
  Firma FG ENERGY i lidé s ní spojení jsou VELMI NESOLIDNÍ!!!

  1. Dobrý den paní Pospíchalová ,
   Stoprocentně s Vámi souhlasím , smlouvu jsem podepsal 7.7 2022 a do této doby nemám provedenou revizi zařízení ,žádnou dodanou aplikaci ani školení ohledně provozu , urguji , volám píšu emaily a konzultuji s právníkem .Podal jsem oficiální reklamaci , na kterou ani neodpověděly.
   Ve smlouvě mají jasně dáno ,že do 120dnů od podepsání smlouvy má být vše ukončeno.

   Na druhou stranu musím pochválit řemeslníky s Polska za instalaci ,která funguje.

 25. Dear everybody,

  the company FG ENERGY represented by Adam Doležal, Daniel Vydra, Hana Hanák, Tereza Smetanová and others didn´t fulfill anything from the contract. The company FG ENERGY STEALED us our deposit of several hundreds of thousands of Czech crowns !!! The company FG ENERGY promissed to pay back. They didn´t deliver anything. We cancelled the contract. The company didn´t pay ANY MONEY back !!!
  The company FG ENERGY and all the people united with it are SCUMBAGS!!!

 26. Szanowni Państwo, FG ENERGY reprezentowane przez: Adama Doležala, Daniela Vydrę, Hanę Hanák, Terezę Smetanovą i innych NIE ZACHOWAŁO NICZEGO z podpisanej umowy !!! FG ENERGY ukradła z naszej !!! złoża kilkuset tysięcy koron czeskich FG ENERGY obiecał zwrócić to złowie, ponieważ nie dostarczyło ani jednej, a następnie odstąpiliśmy od umowy. Niczego nie oddała!!! FG ENERGY i ludzie z nią związani są BARDZO NIEWIARYGODNI!!!

 27. Sehr geehrte Damen und Herren, FG ENERGY vertreten durch: Adam Doležal, Daniel Vydra, Hana Hanák, Tereza Smetanová und anderen hat NICHTS von dem unterzeichneten Vertrag eingehalten !!! FG ENERGY stahl die von uns angezahlte Kaution von mehreren hunderttausenden tschechischen Kronen !!! FG ENERGY versprach, diese Kaution zurückzuzahlen, da sie keine einzige „Schraube“ geliefert hat und wir daraufhin vom Vertrag zurückgetreten sind. Sie gab NICHTS zurück!!! FG ENERGY und die mit ihr verbundenen Menschen sind SEHR UNZUVERLÄSSIG!!!

 28. Tak tuhle společnost ani na pohřeb!!! Rok od podepsání smlouvy a jenom hromada problémů.
  3.3.2023 konečně revize….. úkon není zaplacen tak zase prd. Není protokol revizní není povoleno připojení a tím pádem ani dotace. Fa.je asi odborník na olupování drobných střadatelů. Už aby jim vyhlásili insolvenci a skončili s těma podvodnou činnosti. Možná že dvě z 30 FV jsou funkční a v pořádku. Jinak koho oslovili toho odrbaly……zvracel bych.!;;;!

 29. Už jsem si myslel, že se firma polepšila , ale měsíc po revizy nebyly schopny poslat dokumenty na distribuci . NEDOPORUČUJI ANI NEPŘÍTELI

 30. MÁM ZÁVADU-NEUKAZUJI MĚ MONITORING FVE .NELZE SE KONTAKTOVAT S FGENERGY TAK NEVIM CO DÁL FVE JE V ZÁRUCE.PORADÍ NĚKDO.DĚKUJI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *