MND recenze – zkušenosti, kontakty a přihlášení

MND je evropská korporace, která se zabývá těžbou ropy a zemního plynu a distribucí plynu a elektřiny. Díky vlastní těžbě plynu mohou nabídnout lepší podmínky a ceny než ostatní distribuční společnosti, zejména pak při dlouhodobých smlouvách.

MND recenze

Zákazníci mohou využít internetového přístupu do online správy, kde mohou kdykoli zkontrolovat svou spotřebu a až 4x ročně změnit výši zálohy.

MND historie

V roce 1946 vznikla společnost Československé naftové závody. Po 12 letech byla spojena s podobnou společností na Slovensku a vznikl nový podnik pod názvem Moravské naftové doly. Po společenských změnách v roce 1989 se slovenská část odtrhla a podnik se stal akciovou společností. Do ní vstoupily Slovenský plynárenský priemysel, E.ON.Rhugas a společnost Karla Komárka mladšího KKCG. V roce 2010 KKCG odkoupila zbývající podíly a stala se 100% vlastníkem společnosti. Aktiva společnosti dosahují hodnoty 24 miliard Kč. KKCG je stále vlastníkem společnosti v roce 2014.

MND krach

Společnosti nehrozil ani momentálně nehrozí krach a má velice stabilní zázemí a zdravou finanční bilanci.

TIP: Krach dodavatelů energie a krachy energetických společností

Výhody

 • Nižší ceny energií než konkurence
 • Stabilní dodavatel energií
 • Široká škála služeb
 • Vlastní těžba plynu
 • Dobrá webová správa účtu

Nevýhody

 • Nejasné smlouvy
 • Horší zákaznický servis
 • Nízká kvalita některých služeb
 • Nízká podpora pro obnovitelné zdroje energie
 • Absence mobilní aplikace

MND elektřina

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: https://www.mnd.cz/dokumenty-ke-stazeni/ a jsou závislé na distribučním území. MND aktuálně nabízí tento tarif:

TIP: Srovnání dodavatelů elektřiny

MND plyn

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: https://www.mnd.cz/dokumenty-ke-stazeni/ a jsou závislé na distribučním území. MND aktuálně nabízí tento tarif:

TIP: Srovnání dodavatelů plynu

MND pobočky

MND PRAHA Bořislavka

 • Adresa: Evropská 866/67 160 00 Praha 6
 • Provozní doba: Po-Pá 8-16 hod    
 • Email: zcPraha@mnd.cz

MND HODONÍN

 • Adresa: Úprkova 807/6 695 01 Hodonín
 • Provozní doba: Po-Pá 8-16 hod
 • Email: zcHodonin@mnd.cz

MND přihlášení

Do svého zákaznického účtu je možné se přihlásit na stránce https://moje.mnd.cz Mobilní aplikace aktuálně není dostupná. Stránka je velice jednoduchá ale umožňuje širokou správu vašeho účtu, včetně sledování přeplatků a nedoplatků.

MND kontakty a infolinka

MND zkušenosti

Na Firmy.cz má firma 2,9 hvězdiček z 5 a celkem 11 recenzí.

Bohužel nemohu doporučit. Během prvních pár měsíců mi nechodily ani žádné zálohy, následně přišlo jakési vyúčtování za období které vůbec neodpovídalo, to bych ještě pochopil, bylo to v době kdy padlo BE, ale to by z toho posledního vyúčtování nesměli počítat nové zálohy, které absolutně neodpovídaly skutečnému odběru. Sice jsem si poctivě dělal samoodečty, přesto se mnou o výši záloh nechtěli komunikovat a vymlouvali se na distribuci, který je ale úplně jedno jaký zalohy platím. Takto se opravdu poctivý dodavatel chovat nemá, ani odchod nebyl úplně jednoduchý.

Marek D.

K MND jsem se vrátil když se položila BE žádný problém s BE ani s MND jsem neměl vše vyřizují přes net nikam není potřeba chodit ani volat, vyúčtování vždy v pořádku přijde mailem, vy co tady naříkáte zařiďte s přístup on-line a nikam nemusíte chodit a volat

Michal K.

Na Firmy.cz má firma 3 hvězdiček z 5 a celkem 6 recenzí.

Jsou to bezpáteřní … v době kdy padla Bohemia tak jsem sháněl nového dodavatele a vybral dvě společnosti MND a ČEZ. Udělal jsem smlouvu s MND a nikdo se mi neozval linka ani email ani web nefungoval. Tak jsem udělal smlouvu u ČEZ a on požádal za čas MND o převedení. Ani ČEZ mi toto neřekl a teď po mě MND chce pokutu. Ještě jsem jim hned jak jsem se dozvěděl o tom že mě převádí, že to nechci. Nechtějí se domluvit a teď mě dokonce dali k vydírání pohledávek Redogan. Nebrat

Mira Skr.

Často kladené dotazy

Jak změnit výši záloh?

Zálohy je možné měnit přes zákaznický účet Moje MND. Aktuálně není možné snižovat zálohy.

Odkud bere MND plyn?

MND je společnost zabývající se těžbou ropy a zemního plynu na Moravě s více než stoletou historií.

4/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *