Optimal Energy recenze – zkušenosti a diskuze

9 komentářů a zkušeností: Optimal Energy recenze – zkušenosti a diskuze

Službu Optimal Energy provozuje společnost Optimal-Energy.cz, a.s.. Tato firma působící od roku 2007 se zaměřuje na optimalizaci nákladů za energie formou energetických auditů a následnou realizací fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a dalších doprovodných služeb.

TIP: Solidsun fotovoltaika na klíč

Optimal Energy fotovoltaika recenze

Optimal Energy je společnost, která se nezabývá přímo realizaci fotovoltaických elektráren, ale působí jako prostředník. V rámci realizace fotovoltaických elektráren spolupracuje se společností SolidSun. Výhodou Optimal energy je že zabývá komplexním návrhem řešení a úsporou domácnosti pomocí více druhů technologií a pomáhá s realizací díky široké síti napojených firem. Může vám navrhnout úsporu díky výměně osvětlení, realizací fotovoltaické elektrárny nebo tepelného čerpadla atd.

Proč si vybrat fotovoltaiku od Optimal-Energy?

 • Garance získání dotace až do výše 205000 Kč.
 • Působí po celé ČR
 • Realizace na klíč
 • Zajistí Vám jak záruční, tak i pozáruční servis

Jak se realizuje fotovoltaika na klíč?

 1. krok – nezávazná konzultace s jedním z našich specialistů
 2. krok – návrh řešení na míru podle vašich potřeb i s ohledem na budoucnost
 3. krok – podpis smlouvy a úhrada zálohy
 4. krok – instalace elektrárny a uvedení do provozu
 5. krok – výroba čisté energie a získání dotace

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Optimal Energy tepelná čerpadla recenze

Tepelná čerpadla získávají až 75% energie z okolního prostředí. Optimal Energy dokáže zajistit nejen instalaci těchto čerpadel, ale vyřeší i dotace ve výši až 130 000 Kč.

Tepelná čerpadla jsou moderním a výkonným způsobem vytápění a ohřevu užitkové vody a nabízí velké množství variant a možností, které pro vás Optimal energy pro zkoumá a navrhne řešení na míru vašim požadavkům.

TIP: Nejlepší tepelná čerpadla recenze a cena

Optimal Energy kontakt

Optimal Energy zkušenosti

Na Google.com má hodnocení 3,8 z 5 ti možných celkem 47 recenzí.

Se službami Optimal energy jsem velmi spokojený, včetně doporučení na nového dodavatele energií. Co slíbili, to platilo. Co mi ale dělá největší radost je nová fotovoltaika – panely a baterie, kterým jsem zpočátku moc nevěřil, ale za 5 měsíců provozu výsledky naprosto předčily mé očekávání. Už teď na začátku jara pokrýváme své náklady na elektřinu téměř ze 70 procent ze sluníčka!

Alois H.

Nejvtipnější je tady ta recenze jak dohledávají nespokojené zákazníky a pak si to sami olajkují. Tak určitě. Škoda, že nejdou dávat záporné hvězdičky. Za dlouhé roky nejhorší společnost, se kterou jsem se setkal. Převod elektřiny trvá od žádosti více jak 10 měsíců. Když zavoláte na zákaznickou linku, tak nikdo nic neví, jen si pokaždé přepošlou hromadný mail, na který pak nikdo nereaguje. Převod má na starosti člověk, který nebere telefon a nereaguje na mail. Nulová kompetence, nulová zodpovědnost lidí. Podmínky smlouvy je vůbec netrápí. Klidně, ať původní odběratel platí obří pokuty, klidně ať rok platí zálohy za byt, kde už dávno bydlí někdo jiný. Nevěřil bych, že něco takového je vůbec možné. Zákazník je na posledním místě.

Vláďa J.

Na Facebook.cz má hodnocení 4,7 z 5 ti možných celkem 88 recenzí.

Jsem velmi spokojená, jednání je rychlé , vstřícné a spolupráce s panem Arnoštem Vendlerem přínosná, vždy je ochoten vše vysvětlit, řešit. Děkuji

Vladimíra T.

Často kladené dotazy

Co dělá Optimal Energy?

Optimal Energy je společnost, která se nezabývá přímo realizaci fotovoltaických elektráren, ale působí jako prostředník. V rámci realizace fotovoltaických elektráren spolupracuje se společností SolidSun. Výhodou Optimal energy je že zabývá komplexním návrhem řešení a úsporou domácnosti pomocí více druhů technologií

Jaké služby nabízí Optimal-energy?

Změna dodavatele energií, Energetický audit, LED a indukční osvětlení, Zajištění revizí a revizních zpráv, Optimalizace jističe před elektroměrem, Podadenství v rámci NZÚ, Tepelná čerpadla, Průkazy energetické náročnosti budov, Fotovoltaické elektrárny.

3.7/5 - (45)

9 vašich komentářů a zkušeností: Optimal Energy recenze – zkušenosti a diskuze

 1. ABSOLUTNĚ NEDOPORUČUJI s touto firmou uzavírat jakékoliv smlouvy. Náš případ. V červnu 2022 jsme uzavřeli s nimi smlouvu na instalaci FVE a připojení k ohřevu bojleru na teplou vodu. Bylo řečeno obchodním zástupce, čím dřív zaplatíte, tím dřív začneme. Zaplatili jsme najednou celou částku 556.000kč a že prý tak v srpnu by mohlo být hotovo. Asi za 14 dní dovezli solární panely a tím to skončilo. Prý nejsou baterie, odůvodněno válkou na Ukrajině, problémy v Číně a „koalí panda v zoo nechce kojit mládě.“ Dle smlouvy mělo být hotovo k 1.12.2022. Samozřejmě nebylo a jak panely přivezly, ležely celou tu dobu u domu. K 3.12.2022 jsme dle Všeobecných podmínek písemně vypověděli Smlouvu a že chceme vrátit celou částku. Celou tu dobu, ukrutně minimální komunikace ze strany firmy. Za týden po výpovědi najednou přišly baterky pro 17 střech a jestli je chceme a že už to bude všechno v pořádku. Tak jsme na to přistoupili. V lednu přijeli 3 Poláci a za 2 dny namontovali FVE. Pak ale zjistili, že v d dodávce nejsou Wattroutery, které se používají na ohřev vody v bojleru a že ty nejsou v celé Evropě a že do 6 měsíců by mohly být, ale FVE jde zapojit i bez nich. Tak jsme souhlasili, že holt počkáme. Před 14 dny přijeli revizní technici zkontrolovat a udělat revizi FVE a pak se má dát žádost na ČEZ k osazení dalšími hodinami. Tito však zjistili, že se do stávajícího „andělíčka“ další hodiny nevejdou, že to měl zjistit v červnu 2022 ten jejich zástupce, což neudělal. Takže dnešní situace. Panely na střeše, nezapojené, technik, který předminulý čtvrtek slíbil že do soboty zavolá se do dnešní doby neozval, takže připojení k síti není, do baterek taky nic nejde, státní dotace pořád ještě v pr…, ale o to více se zhoršila komunikace s touto firmou. Zpráva z dnešního dne: nepište každý týden, pracujeme na tom, až budeme něco vědět, tak se ozveme.
  Známkování firmy jako ve škole? Máte to za 5-.
  jnv

  1. Dobry den myslím že vás nepotěším ale nejste sám syn zaplatil záloho a furt nic se neděje tak myslím že časově jste na tom stejně v pondělí budu volat já uvidím co mně řeknou už jsem četla na více stránkách o špatném hodnocení firmy smutné že se tohle děje ale já jsem odhodlaná podat na firmu stížnost nebráním se ani soudu pokud do měsíce nebude fungovat fw :nechali podepsat smlouvu že je vše vyřízeno a hejle omyl ve vsi je slabí transformátor nemůže se napojit další výmluva válka ….nejsou baterky a tak pokračuji dál NIC NEMA ANI PENÍZE ANI ELEKTRÁRNU

  2. Dobrý den pane Jiří. Nevím od jaké firmy jste si pořizoval FVE ale určitě to nebylo od Optimal Energy a.s. Za prvé první platba je 70% z finální částky a za druhé vám z té firmy rozhodně nikdo nemohl slíbit, že za 2 měsíce budete spokojeně vyrábět. Mají ve smlouvě, že od povolení distribuce na instalaci mají 6 měsíců. A přesně takhle mě dodali vypracovaný návrh s kompletním popisem jak vše bude probíhat ještě před podpisem. Takže jsou dvě možnosti. První je, že jste si nevysvětlitelným omylem spletl jméno firmy a nebo ta druhá a za mě pravděpodobnější, jenom si tady vymýšlíte a firmu neprávem špiníte. Přeji Vám klidné spaní…

   1. Pane, kde žijete? My- srpen 22 zaplaceno, listopad potvrzení ČEZ. Slíbený termín únor. Nesplněn. Několik dalších termínů, nesplněno. Realizace asi na 6x(!) Smluvní pokuta z jejich strany zaplacena, jedno kliknutí pro spuštění přetoků- čekám dodnes(10.9. 23). NEBRAT! Nekomunikují !!!

   2. Dobrý večer pane Jakube, nevím jak pan Jiří, ale od společnosti Optimal-powerenergy.a.s. již máme nainstalováno… BOHUŽEL. Tato skupina NEMOTORŮ, SLIBOVAČŮ, SERVISMENŮ (od 11:00-17:00 hod. v pracovní dny) – to je opravdu SERVIS, kdy po odříkání problémů do talefonu chtějí vše napsat do e-mailu a stejně nic nevyřeší a nechtějí vyřešit…. LEMPLY na střeše jsme měli 4 x , ale stejně jsme potřebovali překontrolování, kdy byl zjištěn problém (nebudu vypisovat ty dva K……., kteří tady montovali, ale to opravdu nechcete…). A můžeme pokračovat dál… Pokud si najmu společnost Optimal, tak mě nezajímá, zda si najme nějakou jinou firmu na další práce (montáž tepelného čerpadla). Prostě za vše odpovídá Optimal, u které je sepsaná smlouva a tam budu řešit problémy (pokud si koupím auto u Škodovky, tak při problému s motorem mě taky firma neodkáže na společnost, která motor vyráběla – tak jako Optimal…). A jsou tady další problémy… Co třeba možné podezření z nelegálního jednání ze strany této společnosti (např. jeden projekt na FVE na „několik“ desítek projektů a tím pro tuto společnost ušetřené finanční prostředky…. – náš příklad). Náš projekt na FVE byl vypracován až po 6 týdnech urgencí s datem v červnu 2023 (vypracován v lednu 2024). Navíc projekt obsahuje pouze FVE, kde chybá propojení s TČ. Poškození hromosvodu při instalaci FVE – nyní problémy s revizí… Tato společnost má nyní velké problémy udělat projekt a revizi na hromosvod, aby tento byl ve stavu před instalací FVE… Nefunkčnost aplikace SOLARMAN poté, co elektrikáři Optimalu přepojili jistič TČ z hlavního domovního rozvěděče ze zapojení za jističem, tak před jistič… Od té doby nám funguje v této aplikaci pouze spotřeba spotřebičů v domácnosti, ale TČ tam vidět není. Takže aplikace vlastně na nic, pokud na jaře nevypnu TČ… Ale problémů je víc… To až později, pokud se ozvete a půjdeme do toho společně právní cestou.

    Prostě by se asi tato společnost měla řídit slovy jejího jednatele „Pamatujte si, že trocha úsilí je mnohem lepší než výmluvy“. (Ing. Milan Hloušek). Bohužel, tato osoba asi ani neví, že má nějakou společnost, která provozuje montáž FVE…

    Vzhledem k problémům již řešíme dlouhodoběji se specializovanou právní společností zabývající se energetickým právem, takže pokud s touto společností máte také problémy, tak se ozvěte na e-mail: habunda@seznam.cz a půjde nás do toho víc…, popř. můžeme později medializovat, aby se o této společnosti dozvědělo více nespokojených klientů…

 2. Podvodná firma , je to na delší psaní tak jen zkrátka objednána FVE přijel zástupce optimal energi dojednaná smlouva a poté že toho mají moc takže předávají FG energi a co se nestane FG krachuje takže po roce není nic doděláno a co dál? jen právní tahanice. NEDOPORUČUJI

 3. Náš rodinný známý z firmy Optimal-Energy – Jan Kříž, se o naše energie stará už několik let – za tu dobu vždy doporučil nejlepší možné řešení a díky tomu jsme za tu dobu ušetřili už víc než 50.000,-.
  Letos na jaře jsme podepsali smlouvu na fotovoltaiku která nám ušetří další desetitisíce ročně. Naštěstí jsme podepsali včas a ještě jsme jako poslední stihli aspoň částečné přebytky do sítě.
  Určitě doporučujeme

  Aleš a Dáša Sladcí

 4. Letos v červnu nám firma Optimal – Energy.cz, a.s. dokončila instalaci FV elektrárny na střechu rodinného domku se vším, co s touto akcí souvisí. Tato společnost nám mimo jiné zajistila i nezbytnou úprav starého domovního rozvaděče a současně zajistila také veškerou komunikaci jak se Státním fondem životního prostředí ČR za účelem získání dotace, tak i se společností ČEZ Distribuce, a.s. pro připojení do sítě s možností prodeje přetoků el. energie.
  Smlouvu jsem uzavřel s panem Martinem Šimíčkem a s jeho koordinací a pomoci jsem byl absolutně spokojený. Vše probíhalo podle schváleného časového harmonogramu. Instalace jak FV panelů, tak i nových rozvaděčů tj. dodávka nového domovního rozvaděč + rozvaděč vlastní FV elektrárny a zapojení hybridního měniče včetně revize a nastavení režimu měniče proběhlo naprosto profesionálně.
  V současnosti plně využívám el. energie, které mi FV elektrárna poskytuje a jsem s její funkcí spokojený. Instalaci FV elektrárny od Optimal-Energy.CZ, a.s. mohu dle vlastních zkušeností každému jenom doporučil a budete-li mít štěstí a dostane vaši smlouvu a zakázku na starost pan Šimíček, tak jste opravdu na dobré cestě. Já osobně se těším na další spolupráci s ním, protože on má zájem o spokojenost zákazníka.

  M. Sirový

 5. Energetické dobro – hlavní titulek na jejich webu. V mém případě bych opravila Energetické zlo v podání realizace FVE. V červnu 2022 jsem uvěřila obchodnímu zástupci a podepsala smlouvu na realizaci FVE. Tak, jak jsou obchodníci naučeni, vše vychválili, firmu měli ověřenou s nejlepšími výsledky a termíny dodání, za vše ručí. Opak byl pravdou, firma, která měla realizaci provést nefungovala, termín dodání o 9 měsíců delší a jen s velkým štěstím se nám podařilo si vše sami zařídit ještě před jejich insolvencí. Po této zkušenosti, bych jim nevěřila vůbec nic. Obchodní zástupce se sám vůbec nezajímal, v jaké fázi máme realizaci, o omluvě a nějaké kompenzaci se nám může zdát. Pokud někdo je zprostředkovatelem služeb, měl by mít své obchodní partnery prověřené a stát za svými zákazníky, které zobchodoval a za které dostal nemalou provizi. S Optimal Energy opravdu již nechci mít nic společného a jen se modlím, abych nemusela řešit záruční servis, protože bych se ho zřejmě nedočkala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *