Pražská plynárenská recenze – zkušenosti, kontakty a přihlášení

Pražská plynárenská a.s. je stabilní společnost, která patří mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou zásobuje více jak 425 tisíc odběrných míst. Kromě plynu a elektřiny nabízí také řadu dalších výhod, jako například pojištění domácnosti a zaplacení elektrikáře v případě potřeby.

Pražská plynárenská recenze

Zákazníci mohou své energie a produkty sledovat přes online správu, kterou lze přistupovat přes webové stránky společnosti. Pražská plynárenská zatím neposkytuje mobilní aplikaci pro kontrolu služeb.

Pražská plynárenská historie

Pražská plynárenská je společnost se sídlem v Praze, která dodává elektřinu a zemní plyn. Má asi 425 000 odběrných míst a je třetím největším dodavatelem plynu v České republice. Společnost byla založena v roce 1993 a jejím jediným akcionářem je holdingová společnost Pražská plynárenská Holding, kterou vlastní hlavní město Praha. Pražská plynárenská také vlastní šest dceřiných společností. V letech 2019-2020 byla Pražská plynárenská a někteří členové její dozorčí rady vyšetřováni Specializovaným finančním úřadem a Policií ČR kvůli podezření z účasti na daňovém podvodu v roce 2015.

Pražská plynárenská krach

Společnosti nehrozil ani momentálně nehrozí krach a má velice stabilní zázemí a zdravou finanční bilanci.

TIP: Krach dodavatelů energie a krachy energetických společností

Výhody

 • Široká nabídka produktů a služeb
 • Stabilní společnost

Nevýhody

 • Vysoké ceny
 • Složité smlouvy a podmínky
 • Špatný zákaznický servis
 • Není dostupná mobilní aplikace

Pražská plynárenská elektřina

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: https://www.ppas.cz/ceniky a jsou závislé na distribučním území. Pražská plynárenská aktuálně nabízí tento tarif:

TIP: Srovnání dodavatelů elektřiny

Pražská plynárenská plyn

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: https://www.ppas.cz/ceniky a jsou závislé na distribučním území. Pražská plynárenská aktuálně nabízí tento tarif:

TIP: Srovnání dodavatelů plynu

Pražská plynárenská pobočky

Pražská plynárenská Praha 1

 • Jungmannova 31 (Palác Adria), 110 00, Praha 1

PO    8:30-18:00
ÚT    8:30-16:00
ST    8:30-18:00
ČT    8:30-16:00
PÁ    8:30-12:00

Pražská plynárenská Praha 4

 • Adresa: U Plynárny 500 (areál Michle), 145 08 Praha 4,  hlavní budova č. 37

PO    8:30-18:00
ÚT    8:30-16:00
ST    8:30-18:00
ČT    8:30-16:00
PÁ    8:30-12:00

Pražská plynárenská přihlášení

Do svého zákaznického účtu je možné se přihlásit na stránce https://www.ppas.cz/zakaznicky-portal. Mobilní aplikace aktuálně není dostupná. Stránka je velice jednoduchá ale umožňuje širokou správu vašeho účtu, včetně sledování přeplatků a nedoplatků.

Pražská plynárenská kontakty a infolinka

 • Telefon: 267175333, po – pá: 8-18
 • E-mail: callcentrum@ppas.cz
 • Adresa: Národní 37/38, Praha 11000

Pražská plynárenská zkušenosti

Na Google.com má firma 3,1 hvězdiček z 5 a celkem 262 recenzí.

Nefungující zákaznický portál, zoufalá komunikace a klientský servis na pobočce. Vrátný s recepční se arogantně snaží lidi rovnou posílat pryč, aby se nedostali ani k přepážce. Na přepážce nezájem podat kompletní požadované informace, naprosto proti klientský přístup. V porovnání s pracovnicemi PRE nahoře ve stejné budově, kde vše funguje perfektně, jak s podáním kompletních informací a ještě i více + příjemné vystupování, zde v Pražské plynárenské veškerý přístup zoufalý. Řešila jsem převod v rámci rodiny a po tomto zážitku jsem se rozhodla již s P.Plynárenskou neřešit a obrátit se v případě plynu na jiného dodavatele, který vyřeší jak převod na jinou osobu, tak i převod k lépe fungující společnosti.

Jirka J.

Musim říct, že se mi sem nechtělo, ale ve finále super. Řešil se převod topidla, měla jsem strach ze záloh, ale dopadlo to skvěle. S výši záloh jsem spokojená. Da se s nimi mluvit, lidi u přepážky jsou sympatičtí, veselí, usměvaví a ochotni. Dlouho jsem neměla s nějakou společnosti takhle dobrou zkušenost.

Míša K.

Jsem absolutně nespokojená s jednáním paní na zákaznické lince.. Přepis z konce ledna trval přes měsíc. Minulý měsíc jsem tam volala, a dali mi info, že vše proběhlo úspěšně a, že zašlou dokumenty na uvedený email. Dnes jsem volala znovu, protože na email nic nepřišlo. Paní na zákaznické lince byla neochotná, nepříjemná a zvyšovala na mě bezdůvodně hlas.. Nakonec z ní vypadlo, že minulý měsíc zaslali dokumenty, ale zaslali je na úplně jiný email a ne na ten, který byl uvedený na smlouvě.. Bez toho aniž by se omluvila, že mají špatně vyplněné informace, tak mi neochotně řekla, že mi to teda zašlou znovu. Teď, když koukám na zaslaný dokument vidím, že tam špatně i doručovací údaje.. Nikdy jsem u vás nenarazila na nikoho tak nepříjemného a neochotného.. vždy všichni jednali mile. Udělejte si pořádek ve společnosti, nepříjemní zaměstnanci vám zbytečně kazí jméno.

Anna H.

Na Firmy.cz má firma 1,9 hvězdiček z 5 a celkem 13 recenzí.

Jak se mám s Vámi spojit? Několik týdnů se marně snažím navázat kontakt jakoukoliv cestou. Ostatní velcí poskytovatelé plynu reagují do 2 dne, jak je možné, že pouze vaše komunikace naprosto zamrzla. Nechci přecházet na jiného dodavatele, ale pokud nevyřešíme prodloužení smlouvy před jejím zánikem, nebudu mít jinou možnost 🙁 Jsem vašim aktuálním přístupem k zákazníkům velice zklamán.

Jakub J.

Téměř dvouletá spolupráce na dodávkách elektrické energie je bez závad a reklamací. Smlouva mi končí 1.4.2020, ale pokusím se smlouvu prodloužit. Líbí se mi cenová politika PPa.s., perfektní a názorné fakturační dokumenty.

SHeger

Při ukončení dvou smluv z důvodu změny cen a přepisu na jiného dodavatele mi PPAS e-mailem 6.12. potvrdil přepis obou smluv k 31.12.2021 a zároveň později z neznámého důvodu podal PPAS rozpor a jednu smlouvu u nového dodavatele tak zablokoval, což jsem zjistit začátkem ledna, kdy mi volá distributor a ptá se, co se děje, že budou demontrovat elektroměr… Za mě absolutně neseriozní jednání Pražské plynárenské a jestli dojde k demontáži elektroměru a budu muset zajistit nájemníkům náhradní ubytování, budu požadovat náhradu újmy.

Too Far

Často kladené dotazy

Jak změnit výši záloh?

Zálohy je možné měnit přes zákaznický portál. Aktuálně není možné snižovat zálohy.

Kde najdu seznam aktuálně platných ceníků?

Všechny ceníky plynu naleznete zde: https://www.ppas.cz/ceniky

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *