Fingood recenze – zkušenosti, diskuze

Fingood je česká P2P crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do zajištěných úvěrů. Úvěry jsou poskytovány malým a středním podnikům k financování jejich činnosti.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad1000 Kč
Poplatky9%
Očekávaný dlouhodobý výnos8 – 12 % p.a. (průměrně 10 %)
Další funkce
PodporaEmail a Telefon, Online chat
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí fingood.cz

TIP: Ronda Invest recenze – zkušenosti, reference

Recenze Fingood

Fingood funguje na principu crowdfundingu, jedná se o tržiště kde na jedné straně jsou firmy a na druhé straně investoři poskytující financování úvěru. Platforma Fingood prověří každou firmu a její bonitu a pokud splní firma všechny kritéria mohou investoři poskytnout společnosti peníze na další rozvoj podnikání již od 1000 Kč.

Investor nejdříve přislíbí financování, pokud dojde k dosažení částky k zainvestování celého úvěru poskytne investor peníze firmě do 3 dnů a poté již společnost vyplácí investorům průběžné výnosy dle detailu dané investice.

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci většího investičního portfolia. Jedná se o alternativní investici, pro kterou by měla být vyšleněna pouze drobnější část portfolia do 5%.

Ovládání služby je velice jednoduché a intuitivní díky přehledné webové a mobilní aplikaci. Velikou výhodou Fingood je možnost investovat do úvěrů bez nutnosti složitě prověřovat danou firmu. Celý proces zajišťuje platforma, který si pak bere určitý poplatek z každé zaplacené splátky úvěru. Zajištění úvěrů probíhá pomocí movitého nebo nemovitého majetku společnosti.

Recenze Fingood

Minimální investice do úvěru je 1000 korun a vložené peníze se úročí fixní částkou obvykle kolem 10% p.a. po dobu splatnosti, která je obvykle 12 až 34 měsíců. Založení účtu je rychlé a zabere vám pouze 5 minut. Mezi výhody patří vysoký výnos kolem 10% p.a., celkem již Fingood téměř 9000 investorům vyplatil přes 58 milionů korun. Fingood má licenci ČNB a je regulován.

Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí a vysoké poplatky 9% ze splátky úvěrů. Další nevýhodou je nemožnost investici ukončit dříve nebo odprodat na sekundárním trhu.

Fingood rizika

Hlavním rizikem investování skrze Fingood je že společnost nebude splácet úvěr nebo zkrachuje. Nicméně v tomto případě je investor částečně krytý díky movitému i nemovitému zajištění. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem aktiv společnosti. Tím pádem se vyplacení vložené investice může prodloužit ale o všechny peníze jako takové nepřijdete. Nicméně vždy je větší výhodou pokud je zajištění úvěru převážně pomocí nemovitostí.

Fingood investiční komise

Než se dostane nabídka úvěru dané firmy do investic projde přísnou kontrolou a hlavně finálním posouzením investiční komisí Fingoodu. Ta má za úkol vyhodnotit:

  1. analýzu a investiční doporučení předložené analytickým týmem
  2. parametry konkrétního úvěru zpracované obchodním týmem
  3. návrh úvěrové a zajišťovací smluvní dokumentace připravené právními zástupci Fingoodu
  4. znalecké posudky oceňující hodnotu zajišťujících aktiv
  5. zprávy o právních, ekonomických a technických due diligence zpracovaných poradci Fingoodu

Na základě těchto podkladů investiční komise, konkrétní úvěrový případ posoudí a buď jej schválí nebo zamítne.

Jak probíhá investování?

  1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu pro investice
  2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala a přislíbíte investici od 1000 Kč
  3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
  4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování firmy – posílá Fingood peníze společnosti, která následně zasílá měsíčně splátku investorům
  5. Pokud nedojde k úplnému profinancování investor neposílá žádné peníze dané firmě

Fingood zajímavá čísla

  • více než 9000 investorů
  • 58 milionů Kč vyplaceno investorům
  • 200 úspěšných investic

Fingood historie

Finfood je fintech startup provozovaný firmou Fingood s.r.o.. založenou v roce 2019. Společnost má 2 hlavní akcionáře majoritním akcionářem je Tomáš Pešek a minoritním pak zakladatel a CEO společnosti Vít Endler. Za dobu své existence zatím nedošlo k žádným vstupům dalších subjektů formou investic.

Fingood poplatky

Fingood má jednoduchou strukturu poplatků a mezi hlavní příjmy společnosti jsou poplatky z inkasovaného nájmu, ze kterých je financován chod společnosti.

  • Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 9 %
  • Vstupní a výstupní poplatek: 0 %

Ze zisků musí každý investor odvést 15% srážkovou daň v rámci svého daňového přiznání. Podklady pro danění zisků nalezne investor v platformě Fingood v rámci svého zákaznického účtu.

Fingood mobilní aplikace

Fingood nabízí přehledné mobilní aplikace pro platformy iOS a Android.

Jak založit účet na Fingood

1.Přejděte na web Fingood a klikněte na tlačítko Začít investovat – vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

3.Následně je potřeba ověřit vaši totožnost a číslo vašeho účtu

3. Ze strany Fingood poté dojde k ověření vaší identity

4.Nabídka investic – u každé investice vidíme roční výnos, splatnost a zainvestovanou částku.

5.Detail investice – v detailu se pak dozvíte všechny důležité detaily a popis společnosti a zástavy

Fingood kontakty

Fingood zkušenosti

Na internetu není mnoho recenzí.

Ze začátku to vypadalo jako ok služba, ale už několik měsíců se snažím dostat z těch podvodníků svoje peníze marně zpět. Jeji „zajištěné projekty“ asi jen jako nebo nevim, rozhodně nedoporučuji.

Monika H. z Google Firmy

Jsem tam nějak skoro od počátku, celkem mám 29 půjček, 4 defaulty, 1. hned tuším druhá půjčka vůbec, zpět cca 70% měsíčně chodí nějaké drobné z exekuce na jednatel/ručitele, firma je v insolvenci, 2. zpět cca 60%, před tím platili dobře, leč smůla zemřel majitel, řeší se dědictví, 3. zpět cca 10% vymáhají po ručitelích u soudu (osobně netuším proč jsem do toho investoval, autodoprava a prezentované výsledy tristní:)), 4. Covid a firma šla do insolvence (je tam nějaké osobní ručení, vymáhají u soudu). Celkový výnos převyšuje ztráty, jinak málo investic (prý se má změnit), komunikace nadprůměrná, výkazy pro DP na jedničku (posílají automaticky hned v lednu), baví mě měsíční splátky na účet, bez nutnosti přeposílat peníze, tak jako, že se peníze posílají až se vybere na daný úvěr. Když pominu ty defaulty a malý výběr, dal bych jim známku 2+

jveit z phpforum.cz

Já tam investovala už dříve do tří půjček. Z toho jeden default, ale cca 70 % splaceno. Zbylé dvě v pořádku a včas splaceny
(občas byla některá splátka o jednotky dnů opožděna, ale nic zásadního). Sice se příležitostně podívám na jejich nové projekty, ale do ničeho dalšího jsem tam už peníze nedala. Dávám přednost Bondsteru (primárně CZK půjčkám zajištěným nemovitostmi), zde mi přijde lepší risk/return ratio.

hop z phpforum.cz

Nejčastější dotazy

Co je Fingood a jak funguje?

Fingood je česká P2P crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do zajištěných úvěrů. Úvěry jsou poskytovány malým a středním podnikům k financování jejich činnosti.

Jaké jsou očekávané zisky?

Dlouhodobě se zisky pohybují mezi 8-12% p.a. Průměrné zisky se pohybují kolem 10 % p.a.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 1000 Kč.

Jaké jsou poplatky na Fingood?

Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 9 %, vstupní a výstupní poplatek: 0 %.

Fingood je česká P2P crowdfundingová platforma, která umožňuje investování do zajištěných úvěrů. Úvěry jsou poskytovány malým a středním podnikům k financování jejich činnosti. Výnos investice je 8-12% p.a. se splatností 12-36 měsíců.

Výhody
  • Jednoduché investování již od 1000 Kč
  • Vysoké a fixní zhodnocení až 12% p.a.
  • Investováni přímo v Kč
  • Přehledná mobilní aplikace
  • Jednoduchá a přehledná platforma
  • Investice do zajištěných úvěru firem
  • Peníze vypláceny měsíčně
  • Bez vstupního a výstupního poplatku
  • Přehledná a uživatelský přívětivá platforma
  • Regulace ČNB
Nevýhody
  • Manažerský poplatek 9%
  • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
  • Investici nelze předčasně ukončit
  • Nižší počet dostupných projektů
  • Absence sekundárního tržiště
  • Rizikovější investice

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *