Acetex recenze – zkušenosti a diskuze

6 komentářů a zkušeností: Acetex recenze – zkušenosti a diskuze

ACETEX s.r.o. je společnost která se zaměřuje na montáž fotovoltaiky a tepelných čerpadel zejména pro rodinné domy po celé ČR. Acetex poskytuje komplexní servis včetně vyřízení dotace z programu Nová zelená úsporám.

TIP: S-Power fotovoltaika na klíč

Acetex fotovoltaika recenze

Acetex zrealizuje kompletní FVE elektrárnu na míru a zajistí za vás vyřízení dotace. Konzultace je zdarma a žádost můžete vyřídit jednoduše online. Záruka na panely činí 25 let. Společnost nabízí realizaci 3 typů fotovoltaických elektráren:

 • Energie pro vlastní spotřebu, ohřev vody a vytápění – Celková cena: od 195.400 Kč, Výše dotace: až 200.000 Kč
 • Uložení energie do virtuální baterie – Celková cena: od 169.200 Kč, Výše dotace: až 85.000 Kč
 • Uložení energie do fyzické baterie – Celková cena: od 335.154 Kč, Výše dotace: až 200.000 Kč

Jak probíhá spolupráce s Acetex?

 1. Osobní schůzka a následný návrh optimálního řešení.
 2. Acetex zařídí legislativní požadavky a získání dotace.
 3. Odborná instalace zabere 2 až 4 dny.
 4. Vyplacení dotace Nová zelená úsporám.
 5. Záruční i pozáruční servis, vzdálená optimalizace a nastavení.

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Acetex tepelná čerpadla recenze

Acetex nabízí roční úsporu za energie až 60 tisíc Kč, garantuje získání státní dotace a navíc vše zařídí za vás, díky řešení na klíč bez starostí. Acetex je certifikovaným dodavatelem tepelných čerpadel pro společnosti Viessmann a STIEBEL ELTRON a nabízí tyto produkty:

 • VIESSMANN ŘADA 100S – Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • VIESSMANN ŘADA 200S – Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • VIESSMANN ŘADA 200A – Tepelné čerpadlo vzduch-voda v monoblokovém provedení
 • STIEBEL ELTRON ŘADA HPA – Tepelné čerpadlo vzduch-voda k venkovní instalaci pro vytápění a chlazení
 • STIEBEL ELTRON ŘADA WPL – Tepelné čerpadlo vzduch-voda k venkovní instalaci pro vytápění

TIP: Nejlepší tepelná čerpadla recenze a cena

Acetex kontakt

Acetex zkušenosti

Na Google.com má hodnocení 4,7 z 5 ti možných celkem 82 recenzí.

Kontakt na společnost Acetex s.r.o. jsem dostala od spokojeného klienta. Potřebovala jsem vyřešit na starém domku – poloroubence kombinaci tepelného čerpadla (vytápění + ohřev vody) se solárními panely včetně baterie. Obchodní zástupce pan Patrik Štěpán vše trpělivě vysvětlil, vypracoval návrhy řešení a po celou dobu byl k dispozici, odpovídal na mé dotazy a průběžně mne informoval o stavu zakázky. Vše proběhlo podle smlouvy, pokud došlo k drobné komplikaci (stáří domu 200 let, počasí – instalace obou nádrží a spuštění tepelného čerpadla leden 2022, smluvní dopravce…) – zástupci společnosti komunikovali a vše řešili bez ohledu na to, zda je všední den nebo víkend). Podotýkám, že na začátku jsem jen věděla, že chci tepelné čerpadlo se solárními panely, ale o technických záležitostech a dotacích jsem nevěděla vůbec nic. No a je to a funguje to :-). Moc děkuji a doporučuji.

Jana K.

Nevím co si o firmě myslet. Ze začátku vše ok, ale jakmile jsem odsouhlasil nabídku, tak šla kvalita služeb dolů. Celou věc řeším už skoro rok. Nejprve mi do smlouvy zapomněli dát wall box, který jsme si v nabídce odsouhlasili. Následně po elektronickém podepsání smlouvy, mi ji nebyli schopni několik měsíců předat podepsanou. Pak se vyměnil obchodní zástupce, který má naši zakázku na starost. Dodal mi smlouvu. Následně proběhlo chybné podání žádosti o dotaci firmou Acetex, kdy tam zapomněli dát ten wall box, žádost se stornovala a podávala znova. Na to mi obchodní zástupce přislíbil, že jako omluvu za předchozí šlamastiky mi za 3 dny přijedou FVE namontovat. Přijeli, namontovali panely na střechu a tím to skončilo, 14 dní mám na střeše panely a nic víc. Na dotaz kdy dodají zbytek a FVE zapojí mi montážníci nebyli schopni odpovědět a obchodní zástupce na opakované dotazy nereaguje. Smlouvu jsem podepsal s datem 13.1.2022. Dne 7.2.2022 mi poslali emailem omluvu, že mají prodlení s podáváním žádostí na NZÚ kvůli covidu. Potvrzení o podání žádosti na NZÚ mi přišlo 3.6.2022! Jak jsem psal, podána špatně, takže ji znovu podávali 16.8.2022 po té, co první byla akceptována a následně stornována. Bohužel ve smlouvě mají, že mají na realizaci až 8 měsíců od dne vyrozumění o schválení dotace NZÚ. Takže je klidně možné, že nebudu mít funkční FVE ani do roka od podpisu smlouvy. Tohle je popis reálné situace, obrázek si každý udělejte sám. Nejsem z těch, co by netolerovali nějakou chybku, ale tohle je na mne už trochu moc.

Jakub K.

Na Firmy.cz má hodnocení 4,7 z 5 ti možných celkem 58 recenzí.

Rád bych tímto pochválil montážníky, pracovali opravdu rychle, profesionálně a čistě. Fotovoltaiku od Acetexu doporučuji všem svým známým, speciální poděkování patří obchodnímu zástupci panu Borovičkovi, byl vždy k dispozici při jakémkoliv dotazu.

Lubos H.

I přes delší čekající lhůtu na baterie, jsem s fotovoltaikou spokojený, profesionální montáž panelů a elektroinstalace. Obchodní zástupce byl kdykoliv k dispozici a okamžitě reagoval na veškeré dotazy.

Karel S.

Na Facebook má hodnocení 4,2 z 5 ti možných celkem 28 recenzí.

Po devíti měsících od podpisu smlouvy stále není funkční solární elektrárna a ani kompletní. Horší komunikaci jsem nezažil.

Jiří Ř.

Instalace fotovoltaiky od firmy Acetex proběhla perfektně a s fungováním jsme velmi spokojeni. Konzultace s panem Štěpánem byla velice profesionální. Ještě se těšíme na tepelné čerpadlo, které máme již od firmy Acetex objednané.

Jarmila P.

Často kladené dotazy

Jaká fotovoltaické elektrárny na klíč nabízí Acetex?

Energie pro vlastní spotřebu, ohřev vody a vytápění, Uložení energie do virtuální baterie a Uložení energie do fyzické baterie

Jak dlouho zabere montáž fotovoltaické elektrárny od Acetex?

Odborná instalace zabere 2 až 4 dny.

4.2/5 - (11)

6 vašich komentářů a zkušeností: Acetex recenze – zkušenosti a diskuze

 1. Musím pochválit montéry ACETEX, práce byla rychlá, čistá, kvalitní. Byli sehraný tým. I sjednání smlouvy a vyřízení dotace s panem Hrdličkou bylo bez problémů. Už jsme doporučili dalším dvěma zákazníkům. Děkujeme.

 2. Bohužel, přestože mám uzavřenou sml. od 1.3.2022 dodnes mně nefunguje fotovoltarika a jsou nedostatky u tepelného čerpadla i přes několikateré urgence.

 3. Smlouvu jsme podepsali v červnu 2022 a byli ujištěni, že nejpozději do února 2023 bude vše v provozu. Jelikož máme do února levný tarif elektřiny, byli jsme rádi, že se vše stihne. Od března budeme mít cenu elektřiny trojnásobně vyšší. V říjnu byla schválena dotace. Po telefonickém dotazu nám bylo sděleno, že montáž proběhne v nejbližší době. V polovině ledna byly panely namontovány na střechu. Po montáži jsme byli ujištěni, že nejpozději do 3 týdnů přijde elektrikář a vše zprovozní. Radovali jsme se, že od února budeme mít vlastní energii a nebudeme muset platit vysoké poplatky. 3.2. přišel email se zprávou, že se elektroinstalační práce zpozdí na 3 měsíce. Jsme velmi znepokojeni, investovali jsme do fotovoltaiky nemalou částku, zadlužili se, doufali v brzké zprovoznění a získání dotace ke splacení dluhu. Místo toho budeme platit vysoké částky a za energii. Situace pro nás začíná být finančně neúnosná.

 4. Podepsali jsem smlouvu na FTV s firmou ACETEX v lednu 2023, montáž byla dokončena až poslední den – aby se vyhnuli pokutě z prodlení. Největší problém je ten, že máme namontované nekvalitní, špatně vyrobené panely – typ AEG 500Wp. Izolační hmota kolem panelů je nesouměrná, někde se ztrácí úplně. Tj. panely jsou náchylné k zatečení a troufám si říci, že jsou i „nebezpečné“. Reklamovali jsem ihned při montáží na předávacím protokolu. Firma 3 měsíce nekomunikovala vůbec a to jsme reklamaci včetně fotografií několikrát opakovali. Obchodní zástupce nebral telefony. Po zaslání na jejich reklamační link nám bylo stroze – jednou větou – sděleno, že se jedná jen o chybu ve vzhledu a toto že není důvod k reklamaci. Fakturu nám poslat nezapomněli. Zatím jsme si neuhradili a postoupili jsme k řešení na Českou obchodní inspekci. Předpokládám, že recenze mají v ACETEXu jen „zaplacené“ a dnes bychom zcela určitě zvolili jinou firmu.

  1. Mám zcela stejnou šílenou zkušenost s firmou ACETEX a myslím,že ještě podstatně horší. SML jsem podepsal na konci r.2021 a dodnes není dořešeno. Od počátku samé komplikace, nepřipravenost, žádná projektová dokumentace, chybně odváděná realizace, neodborní pracovníci, opakované urgence nedodělků a vad, jejich naprostá ignorace, ve finále dodání zákonné dokumentace pro provedení díla neskutečný problém z ACETEXU vydolovat a dořešení dotace…to je v nedohlednu!!! Ale neoprávněně vystavenou FA za nesjednané a neobjednané vícepráce poslali obratem a ještě si dovolují urgovat úhradu s výhrůžkami právníkem a penále…Rovněž postupuji vše ČOI, protože toto již považuji za nehoráznou drzost!!!! POZOR na ACETEX rozhodně dodoržují jediné slovo co na počátku slibují…velký pozor na jejich nekalé praktiky při podpisu SML a jejich VOP vč. rádoby ceníku za vícepráce…opravdu pozor, kdo nechete několik let nervů a věčných tahanice…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *