Columbus Energy recenze – zkušenosti a diskuze

8 komentářů a zkušeností: Columbus Energy recenze – zkušenosti a diskuze

Columbus Energy je původně největší dodavatel fotovoltaických elektráren v Polsku, který od roku 2022 působí také v ČR. Má více než 60 000 klientů a zabývá se také montáží tepelných čerpadel.

TIP: FG Energy recenze – zkušenosti a diskuze

Columbus Energy fotovoltaika recenze

Columbus nabízí mimo komplexní realizace fotovoltaických elektráren také instalaci tepelných čerpadel. Zaměřuje se jak na domácnosti tak na firmy nebo farmy. Výhodou služby je využívání moderních produktů, montáž již do 30 dnů a zajištění financování včetně vyřízení dotace.

smartpro
záruka10 let15 let
panely460 Wp
(mono silver frame)
370 Wp
(MWT full black)
střídačSolis / GoodWeSolis / GoodWe
financováníúroková sazba 7,99 %úroková sazba 7,99 %
montáž90 dní30 dní
Elektrické ochranystandardpremiu,
Columbus Energy varianty nabídky

Průběh spolupráce:

 1. navázání kontaktu – vyplnění poptávkového formuláře na webu
 2. analýza potřeb – provedení technického auditu v místě instalace
 3. individuální nabídka
 4. pomoc při získání financování – získání výhodného úvěrr na vaši instalaci
 5. realizace na klíč – provedení instalace, vyřízení dotace a podání žádosti o připojení k distribuční soustavě
 6. Columbus Care – servis a péče po realizaci FVE elektrárny

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Columbus Energy tepelná čerpadla recenze

Columbus Energy nabízí montáž čerpadel vzduch-voda pro vytápění domu a ohřev teplé vody. Instalace jednotky trvá 2-3 dny a je obvykle nevyžaduje zásahy do domu. Jednotka také nevyžaduje velký prostor; venkovní jednotka, stejně jako vnitřní jednotka, zabírá přibližně 1 m2.

TIP: Nejlepší tepelná čerpadla recenze a cena

Columbus Energy kontakt

Columbus Energy zkušenosti

Na Google.com má hodnocení 5 z 5 ti možných celkem 16 recenzí.

Mám instalován systém fotovoltaické elektrárny od společnosti Columbus Energy a.s. Od prvního kontaktu se zástupcem společnosti p.Slivkou, až do instalace a zprovoznění systému uběhl pouhý jeden měsíc. Administrativa i vlastní instalace a uvedení systému do provozu proběhly se vstřícným přístupem pracovníků firmy k našim požadavkům na celkové řešení systému v rodinném domě. Tuto společnost mohu pro realizaci fotovoltaiky každému doporučit.
Ing. Vladimír Koštoval. Libnič.

Vladimír K.

O firmě Columbus energy jsem se náhodou dozvěděl krátce po jejím vstupu do ČR. Po kontaktování mě během několika dní navštívil její prodejce p.Slivka (+420734863080) . K mému překvapení měl pro mě již připraveny všechny ceny a termíny . I když sliboval stavbu solárů do 1 měsíce , nevěřil jsem . Ale , do 14dní navezli materiál a do 3 týdnů vše fungovalo . Mohu pouze doporučit .

Zdeněk V.

Na Firmy.cz má hodnocení 3,9 z 5 ti možných celkem 10 recenzí.

Seriózní přístup, rychle odezvy, kvalitní realizace. Fotovoltaika zprovozněna do měsíce od podepsání smlouvy. Určitě doporučejeme!

Věra K.

Od návštěvy obchodního zástupce uplynulo již 13 dní a stále čekám na cenovou nabídku. Při představě, že by mě čekali tak dlouhé odezvy při realizaci FVE – ne děkuji nechci.

Pavel D.

Často kladené dotazy

Jaké varianty nabídky Columbus nabízí?

Jedná se o 2 varianty služby smart a pro.

Jakou má historii Columbus energy?

Jedná se o největšího dodavatele fotovoltaických elektráren v Polsku, který v roce 2022 otevřel i českou pobočku.

post

8 vašich komentářů a zkušeností: Columbus Energy recenze – zkušenosti a diskuze

 1. Mám na své střeše rodinného domku FV elektrárnu od vaší firmy Columbus. Vše funguje jak má. Jsem velmi spokojen s prací manažera Ondříška, který pracoval velmi obětavě a ochotně a také s prací montérů, kteří odvedli práci profesionálně. Firmu Columbus mohu vřele doporučit i ostatním zájemcům.

 2. O pořízení fotovoltaické elektrárny jsem se rozhodnul v podstatě v době, kdy začala růst cena elektřiny a vlastně s tím i plynu. Nějakou dobu jsem se rozmýšlel s kým do toho jít, ale instalace do 30 dnů mě přesvědčil a skutečně to tak vlastně od podpisu smlouvy bylo. Myslím 28 den bylo vše hotovo.

 3. Montáž dle dohody v termínu, od listopadu minulého oku už naplno vyrábíme, takže se nemám na co stěžovat. Vše bez problémů šlape.

 4. Montáž FV provedena v průběhu jednoho dne v dohodnutém termínu. Jednání se zástupcem společnosti Columbus panem Markem Wicherkem (tel. +420 602 709 710) probíhala bezproblémově. Pan Wicherek byl velice vstřícný a ochotný a na dotazy a požadavky reagoval bezodkladně. Rovněž bychom chtěli poděkovat i panu Hankovskému, který ochotně i v době svého volna provedl úpravy v rámci revize zařízení. Spolupráce se společností Columbus probíhala bezproblémově. Můžeme jenom doporučit!

 5. FVE Od Columbus energy jsem poptal před cca 4 mesici.
  1. Montáž byla zahájena cca 4 týdny po prvním kontaktu. Montáž prováděli polští pracovníci, kteří první den museli končít dřív, takže nechali kabeláž roztahanou v blátě na zahradě a montáž přišli dokončit po cca 14 dnech.
  2. Po předání FVE nebyla funkční. Na moje opětovné výzvy dorazili jiní externí technici, tentokrát odněkud z Brna, kteří vyměnili řídící jednotku baterie a FVE prohlásili za funkční
  3. Nicméně elektrárna stále nepracovala spráně (čerpala energii ze sítě i když svítilo slunce a baterie byla plně nabitá, odesílala vysoké přetoky do sítě). Přijeli jiní pracovníci, kteří provedli výměnu části kabeláže a ujistili mě, že tentokrát je vše OK.
  4. Nebylo. Chování FVE bylo stále stejně špatné. Přijel další externí pracovník, který prohlásil, že závada byla v nedotažených svorkách na baterii a odjel.
  5. Chování FVE se nezlepšilo. Tentýž pracovník se vrátil a změnil zapojení měřících cívek.
  6. Od té doby FVE funguje jakž takž, ale podle pracovníka ČEZ není příprava v elektroměrovém rozvaděči v souladu s požadavky ČEZ a odmítnul mi namontovat nový elektroměr.
  7. Vedouci servisu Columbus energy mi doporučil FVE vypnout (kvuli neopravněným přetokům), zárověň ale prohlásil, že FVE je plně funkční a mám zaplatit doplatek za realizaci.

  Za mě teda Columbus energy rozhodně nedoporučuju.

  1. Matěj Vodička Kolín tel. 608062394 – po více jak dvou měsících mi dvě nefunguje, a hledám nespokojené klienty Columbus energii abychom podnikly kroky k nápravě ,a ochraně naší investice, společně.
   Děkuji Vodička

   1. Včera jsem měl technika doma a vše chválil a říkal, že pro firmu pracuje již 8let, tak nevím

 6. Nam zle zmerali strechu na SK . Monteri prisli,zistili ze panely nevojdu. Po podstupeni od zmluvy mi nechcu vratit zalohu!
  Zial sa to bude musiet riesit policiou….Nikdy viac!
  Zavádzajú a klamú!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *