Tenaur recenze – zkušenosti a diskuze

5 komentářů a zkušeností: Tenaur recenze – zkušenosti a diskuze

Tenaur s.r.o. je montážní firmou společnosti ČEZ, která zajišťuje realizaci fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel. Tenaur má v ČR 15 montážních týmů, působí 25 let na trhu a je součástí skupiny ČEZ.

TIP: Solidsun fotovoltaika na klíč

Tenaur fotovoltaika recenze

Tenaur realizuje fotovoltaické elektrárny na klíč, které žadatelé objednaly u společnosti ČEZ prodej. Konzultace a kalkulace je možné vyřídit online zdarma. Společnost Tenaur poskytuje záruku 5 let na vše. a působí v regionech: Plzeňský kraj, Středočeský kraj a Praha, Karlovarský kraj, Moravskoslezský kraj, instalace ale realizujeme po celé ČR. Tenaur nabízí mnoho fotovoltaických elektráren na klíč, mezi základní modelové řady patří:

 • Fotovoltaika s bateriovým úložištěm – Největší soběstačnost cena od 213 179 Kč
 • Fotovoltaika s tepelným čerpadlem – Nejrychlejší finanční návratnost cena již od 481 285 Kč
 • Fotovoltaika s ohřevem vody – Nejdostupnější řešení cena již Od 160 404 Kč

Poptávka zdarma do 5 minut

 1. Stačí jen několik základních údajů
 2. Obratem získáte nejvhodnější řešení
 3. Rovnou uvidíte i cenovou kalkulaci

TIP: Fotovoltaické elektrárny na klíč

Tenaur tepelná čerpadla recenze

Tenaur realizuje tepelná čerpadla po celé ČR a má již 2 980 realizovaných instalací za celkem 20 let. Díky tepelnému čerpadlu můžete vytápět i chladit a snížíte si náklady 60 %. Životnost celého systému je až 30 let s minimální údržbou. Tenaur nabízí 2 základní druhy realizace tepelných čerpadel na klíč:

 • Tepelné čerpadlo vzduch/voda – Nejdostupnější řešení, jak získat energetickou nezávislost 2/3 tepla potřebného k vytápění domu získáte zdarma ze vzduchu, Cena po dotaci od 186 000 Kč
 • Fotovoltaika s tepelným čerpadlem – Nejzelenější varianta s nejrychlejší finanční návratností, Solárně napájené tepelné čerpadlo efektivně chladí a vytápí domácnost, Cena po dotaci od 481 285 Kč

TIP: Nejlepší tepelná čerpadla recenze a cena

Tenaur kontakt

Tenaur zkušenosti

Na Firmy.cz má hodnocení 5 z 5 ti možných celkem 16 recenzí. Na firmu jsou dohledatelné na internetu pouze pozitivní recenze.

Profesionální jednání, vše dle dohody, instalace pěkně na čisto. Super zaškolení a fajn pokec s erudovaným panem technikem.
Po dlouhé době nám na baráku dělal něco člověk, který ví, co dělá.

Petr Z.


Absolutně peklo, ČEZ dal tuto zakázku této pseudofirmě, která je jejich součástí, zaplacena půl ceny v dubnu 2021, od té doby reagují občas, stále se vymlouvají na ČEZ a ČEZ zase na ně. Je červenec 2022 a firma stále nic, ani nám nechtějí zaslat podklady k výkopovým pracem. A to jsme doufali, že to bude hladké, když jsou ve skupině ČEZ. Absolutně nedoporučuji, měli nám realizovat tepelné čerpadlo.

Míša

Na Firmy.cz má hodnocení 2,2 z 5 ti možných celkem 22 recenzí.

Instalace fotovoltaiky proběhla v pořádku, technici se chovali profesionálně i reklamace pokud mohli vyřídili včas, jakmile už to nebylo v jejich kompetenci odkázali nás na Tenaur, na dotaci čekáme již 150 dní, přestože nám ze SFŽP již před dvěma měsíci napsali že je pro nás připravena. Čeká se prý jen na podklady z Tenauru, ti vše úmyslně protahují a nedá se s nimi na ničem domluvit. Otřesné jednání!!

Eva H.

Pravděpodobně došlo po úspěšném startu ke změnám ve firmě. Na počátku jednání i samotná instalace v pořádku. Funkčnost (mám dva roky) také. Nyní jednání – žádné. Telefon nikdo nebere, na maily se nereaguje. V tomto případě navrhuji firmu na likvidaci, protože neplní základní povinosti.

Ladislav J.

Na Facebook má hodnocení 3,2 z 5 ti možných celkem 30 recenzí.

Vážení zdravím. 19. 5. 2022 měla firma montovat na střechu panely pro FE. Pan Růžička z pobočky Cheb mi volal dva týdny dopředu, aby si upřesnil termín s tím, že určitě přijedou. 45 minut před příjezdem skupiny montérů mi pan Růžička suše zavolal, že se spletl a MYSLEL, že Lipová je u Karlových Varů. Na montáž jsme čekali v poradniku skoro 3 měsíce. Pokud jsme chtěli aby se s námi někdo bavil museli jsme nejprve zaplatit 50% z ceny… A ve finále někdo kdo si neumí ověřit adresu zákazníka celý projekt pos…e. Pro upřesnění do dnes se nám nikdo s novým termínem neozval. 2.6. má přijet jiná parta dopojit FE včetně baterií. ???? Jsem zvědav co budou dopojovat. Takže za nás ZATÍM firmu TENAUR nedoporučujeme!

Ladislav P.

Nespokojenost s montáži tepelného čerpadla s fotovoltaickou el. Reklamace stále nevyřešena únik chladiva trvá i přes telefonické urgence na servis linku. S obchodním zástupcem domluven postup montáže FV panelů, který neměl být problém ve skutečnosti montáž proběhla v rozporu s navrhovaným řešením. Výsledek reklamace celého systému. Jestli si někdo myslí, že když je to firma, která má zasebou ČEZ a vše půjde hladce, tak se velice mýlí !!!Nedoporučuji tuto firmu a musím souhlasit s negativními příspěvky níže. ??? Servis i přes urgence nereaguje.

Martin S.

Často kladené dotazy

Jaká jsou elektrárny na klíč od firmy Tenaur?

Fotovoltaika s bateriovým úložištěm, Fotovoltaika s tepelným čerpadlem a Fotovoltaika s ohřevem vody.

Jaký je vztah mezi firmou Tenaur a skupinou ČEZ?

Tenaur s.r.o. je montážní firmou společnosti ČEZ a patří do skupiny ČEZ.

2/5 - (3)

5 vašich komentářů a zkušeností: Tenaur recenze – zkušenosti a diskuze

 1. Již měsíc a půl marně urguju servisní zásah.
  Nereagují a volání ani emaily.
  Zvažuji poslat stížnost na ČOI a komoru.

 2. Absolutní souhlas se všemi negativními komentáři! Dva roky řeším reklamace na FVE i na tepelko. ČEZ mě vždy pouze přehodí na Tenaur a tam, jak již víme, se prostě nikoho nedovoláte. Budu řešit přes ČOI. Nikdo další nebuďte naivní a nevěřte těmto dvěma firmám. Je to jen ztráta peněz, času a nervů.

 3. Máme FTV od ČEZ/Tenaur od roku 2022 .
  Celý projekt domršili.proškolení vůbec nejsou ani montážní dělníci a ani obchodní zástupci. Doslovně si různé parametry či detaily vymýšlí.
  Kolečko to je ale věc Tenaru ČEZ a ČEZ distribuce je klasika. Technika vám pošlou kdy se jim zlíbí. Navíc nám po nějaké době hořel hlavní jistič pod plombou což dělala firma tenaur. Prostě hrůza. Apozor slibují možnosti rozšíření a po půl roce již neměli typově stejné panely a za jednu baterii /clanek navíc chtějí přes 60.000kc o 20.000kc více než je běžná prodejní cena.
  Smlouvu ale podepisujete s ČEZ , který vás odkazuje na firmu Tenaur a opačně.
  Dle mne je to malá domů.
  Pozor na ně!!!

 4. U ČEZu jsme v listopadu 2022 objednali fotovoltaickou elektrárnu na klíč. Na začátku února 2023 bylo vše nainstalované firmou Tenaur. Celé jednání ze strany obou firem bylo velmi profesionální a rychlé. Stále nám volali, a když jsme zavolali my, vždy to okamžitě zvedli. Tedy komunikace prvotřídní.
  Všichni montéři byli velmi ochotní a slušní. Neměli jsme žádný problém a nezbývá než poděkovat za tak rychlou a dobře poskytnutou službu v době, kdy je po fotovoltaice obrovský zájem.
  Můžeme vřele doporučit.

 5. I já musím souhlasit s negativními komentáři. Asi zbytečné popisovat celé kolečko nepříjemností, všechny negativní recenze to téměř stejně popisují, ale co nám se stalo navíc je, že díky jednomu „šikovnému“ technikovi nám vyhořely spotřebiče a nikdo se nemá k tomu, aby se ke vzniklé škodě postavil čelem, ani sám dotyčný, který nás poškodil ani jeho zaměstnavatel, spol. Tenaur s.r.o. Ti mají tu drzost zapřít informace, které nám k této nepříjemné záležitosti dali a popírají řešení, které nám poradili. ČEZ prodej a firmu Tenaur s.r.o. bych doporučila jen někomu, koho bych chtěla hodně, ale opravdu hodně naštvat. Stojí nás to čas, nervy a peníze navíc za poškozené spotřebiče. Vážně super kšeft, ale leda tak pouze pro Tenaur s.r.o.

  V případě, že se spol. Tenaur s.r.o. postaví čelem k řešení naší stížnosti/reklamace (táhne se to již od 4.4.2023), hodnocení mohu doplnit. V tuto chvíli ale pozitivní zpětnou vazbu zmíněné firmě dát nemohu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *