ČEZ výkup elektřiny recenze, zkušenosti a diskuze

ČEZ největší distributor a výrobce elektřiny v ČR. ČEZ se poskytuje primárně elektřinu a plyn. ČEZ poskytuje opravdu široké portfolio služeb, mimo dodávku energií je schopen poskytnout montáž fotovoltaiky, čerpadla včetně vyřízení dotací. Mezí další služby patří virtuální baterie a výkup elektřiny z decentrálních zdrojů.

ČEZ výkup elektřiny recenze

ČEZ ESCO vykupuje elektřinu ze zelených zdrojů. Vykoupí pouze přebytky nebo celou vaší výrobu. Cena je buď fixní na určité období, nebo hodinové dle aktuální ceny na burze. Výkup elektřiny u elektráren do 100 kWp je podmíněn dodávkou energie od ČEZ. Smlouvy o výkupu se uzavírají na 1 a více let.

ČEZ vykupuje

  • solární energie
  • větrné energie
  • biomasy
  • bioplynu
  • kogeneračních jednotek

ČEZ výkup kontakty

TIP: eON výkup elektřiny recenze, zkušenosti

Pro prodej výkup potřebujete 2 různé EAN na elektroměru

Pokud chcete prodávat přebytky alternativnímu distributorovi Entri, Bezdodavatele, Sysel a další je potřeba mít 2x EAN jeden pro výkup a druhý pro prodej. Pokud jste v soustavě distributora ČEZ druhý EAN vám nebude přidělen pokud máte výkon do 10kWh, u distributora EGD druhý EAN získáte i pro mikrozdroje do 10kWh. Bohužel s tím aktuálně nic nejde dělat, určitá šance je nová legislativa, která by měla platit od 1.1.2023 kde by měl být druhý EAN přidělen všem mikrozdrojům.

ČEZ zkušenosti

Doplňuji vlastní zkušenosti s produktem Elektřina pro soláry od ČEZu se závazkem na 3 roky. Není to tak výhodné jak popisujete. Pravda je taková, že pokud máte zelené bonusy pak tento produkt není nabízen, je pouze pro mikrozdroje. Výhodnost produktu je s otazníkem – není pravda, že co pošlete do ČEZu v létě, v zimě si vyberete. První omezení je, že proplatí pouze takové množství přetoků, které se rovná výši vašeho nákupu z ČEZu. Druhé omezení vyplývá ze skutečnosti, že se fakturuje měsíčně a to v konečném důsledku znamená, že v letních měsících, kdy do sítě dodáváte více energie a méně nakupujete bude vám proplaceno jen množství, které se rovná nákupu. V prosinci, kdy je výroba malá a přetok nízký, zaplaceno dostanete všechno (např.: přetok 80kWh, nákup 200kWh – dostanete zaplaceno 80kWh) v červnu, kdy jsou přetoky největší a nákup nejnižší, dostanete jen výši nákupu ( např.: přetok 500kWh, nákup 100 kWh – dostanete zaplaceno pouze 100kWh a 400 kWh dáváte ČEZu zdarma). Pokud si to propočtete po měsících za celý rok zjistíte, že výsledek není tak výhodný, v mém případě to dělá pouze 50% z deklarované výhodnost virtuální baterie.

Jiří S.

TIP: Výkup elektřiny z fve 2023

ČEZ také nabízí tarify na mobilní telefony.

post

Zkušenosti “ČEZ výkup elektřiny recenze, zkušenosti a diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *