Co si zabalit do lékárničky na dovolenou

Vždy připraven(a)! Tak zní heslo nejen známého detektiva, ale i každého správného cestovatele, který ví, že do kufru kromě oblečení a kosmetiky patří i léčiva a další nezbytné zdravotní pomůcky.

Ve většině případů samozřejmě prožijete krásnou dovolenou bez jediného šrámu. Ale pro každý případ je vybavená lékárnička na cesty nezbytností. Je lepší ji mít s sebou zbytečně než litovat, že se člověk nepřipravil. 

Co patří do cestovní lékárničky?

  • Náplasti, obvazy, elastická obinadla. Pomohou vám vyřešit nesnáze v podobě drobných oděrek, řezných ran, puchýřů až po špatné došlápnutí. V drogerii dm seženete hned několik druhů náplastí na různé potíže (např. na puchýře, opary, elastickou náplast na prst, náplast do vody). Pokud máte v kufru místo, stojí za to jich mít k dispozici víc. 
  • Nůžky, pinzeta. Samozřejmě jen v případě, že necestujete pouze s příručním zavazadlem.
  • Dezinfekce na ránu a dezinfekce na ruce.
  • Hojivý gel. Pomáhá urychlit hojení drobných poranění, která při cestování vznikají nejčastěji. Odřeniny, puchýře, ale třeba i spáleniny od slunce zažil na vlastní kůži nejeden cestovatel.
  • Špunty do uší. Možná nepatří ke klasické výbavě, ale pokud si je zabalíte, určitě si poděkujete, až budete spát v hotelu se stěnami tenkými jako papír.
  • Ochrana proti hmyzu. Hejna komárů dokážou příjemný okamžik proměnit v noční můru. Kdo je připraven na jejich útok, užije si nerušený večer i nadále. Zabalte si nejen účinný repelent, ale i mast na štípance.
Obsah obrázku strom, auto, exteriér, osoba Popis byl vytvořen automaticky

Do cestovní lékárničky samozřejmě patří i léky. Jaké jsou nejčastější potíže, které by měly řešit?

  • Horečka
  • Průjem, zácpa, zvracení či jiné zažívací potíže
  • Alergie
  • Bolest
  • Zabalte si také svoje léčiva na předpis

Jak se starat o lékárničku 

Léčiva a vybavení v ideálním případě uložte do jedné brašny či tašky, abyste po nich v případě potřeby mohly rychle sáhnout. Lékárničku nevystavujte slunci, mějte ji vždy uloženou na chladném a temném místě. Pokud si nepořizujete zcela nové vybavení před každou sezónu, raději vždy zkontrolujte datum spotřeby jednotlivých léčiv i vybavení. Ať se na jejich služby můžete stoprocentně spolehnout.

Co se ještě hodí?

Před cestou si nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištění a raději si do lékárničky na papírek napište číslo tísňové linky v zemi, do které se chystáte.

Může se také hodit zábava pro případ delšího stonání v rámci dovolené. Pokud budete muset strávit 3 dny v klidu na pokoji s bolestí v krku nebo vymknutým kotníkem, určitě se vám bude hodit knížka nebo čtečka, případně tablet s přístupem k filmům. Zabavit se také můžete různými vzdělávacími aplikacemi. Např. pomocí výuky angličtiny online se můžete rychle zdokonalit, a ještě po zbytek dovolené zazářit. 

Věříme, že s takovou přípravou se vám v první řadě všechna zranění a nemoci vyhnou. A kdyby vás náhodou potkaly, určitě vás nezaskočí.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *