Jak zamaskovat prasklý display telefonu?

Vidíte, jak váš nový mobil letí k zemi a už nemáte šanci jej chytit? Bojíte se, jak zareagují rodiče, partner či manželka? Máme pro vás tipy, díky kterým zjistíte, jak zamaskovat prasklý displej na telefonu, vyhladit škrábance nebo čemu se v těchto případech vyvarovat.

1) Ochranné sklo na prasklý displej? 

Ochranná folie nebo sklo sice váš problém nevyřeší, ale praskliny pod nimi budou méně vidět, navíc nebude docházet k dalšímu postupu prasklin nebo vypadávání prasklých částí. Také při používání je ochranná vrstva příjemnější pro vaše prsty

2) Použijte zajímavou tapetu

Opět další z možností, jak skrýt prasklý displej telefonu před okolím. Zkuste najít tapetu, na které budou praskliny co možná nejméně vidět. Ideální jsou výrazné divoké vzory nebo tapety, které právě praskliny ukazují. 

4) RainX sada pro opravu čelních skel automobilů

Pokud nemáte na displeji zrovna hlubokou prasklinu ve tvaru pavučiny, ve které jednotlivé kousky nedrží, můžete na internetu snadno sehnat RainX sadu pro opravu čelních skel automobilů

Jedná se o bezbarvou hmotu v tubě, kterou snadno nanesete přímo na prasklinu. Přebytek hmoty setřete ubrouskem a vyplněnou prasklinu necháte vytvrdnout. Případně můžete koupit i hmoty, které se vytvrzují pod UV světlem. 

3) Vyměňte vrchní vrstvu displeje

Pokud není poničen i samotný dotykový panel, můžete snadno pomocí mnohých návodů na internetu sami doma vyměnit vrchní vrstvu displeje telefonu. Jedná se o poměrně jednoduchý zákrok, který zvládne i nezkušený uživatel a oprava vyjde na pár stovek. Navíc se jedná o trvalé řešení. 

Jak na drobné škrábance? 

Na internetu je celá řada návodů, jak se zbavit škrábanců na telefonu. Nejprve je ale nezbytné si uvědomit, že:

  • se jedná jen o drobné škrábance, nikoliv o praskliny
  • ne všechny vychytávky z netu fungují a jsou pro zařízení bezpečné

Určitě tedy zapomeňte na zázraky typu zubní pasta, dětský pudr, mouka nebo mastné prostředky od sádla až po vazelínu. Ty naopak mohou váš displej ještě více poškrábat či jinak poškodit. Co tedy skutečně na škrábance a rýhy funguje? 

  1. Na škrábance platí především retušovací fix určený na opravu laku auta. Stačí tedy pořádně odmastit sklo a pak už jen rýhu několikrát přejet fixem. Výsledek sice nemusí být 100%, ale velmi pomůže.
  2. Sehnat můžete snadno i kouzelnou gumu z melaminové pěny. Ta při přejíždění škrábance uvolňuje miniaturní částečky, které rýhu zakryjí. Nakonec je ideální výsledek přetřít zmíněným retušovacím fixem.
  3. Poslední variantou je přelepit displej telefonu ochranným sklem. To dokáže drobné škrábance skrýt a navíc zabrání dalšímu poškození telefonu. Co si ale budeme povídat, nejlépe poslouží jako prevence ještě před vznikem škrábanců.

Prevence je základ 

Pokud už máte displej ozdobený nevzhlednou prasklinou, je pozdě. Ale ponaučení do budoucna zní zcela jasně. Ihned po koupi nového telefonu nebo opravě rozbitého displeje na něj nalepte alespoň ochrannou fólii – tvrzené sklo je ale v tomto případě mnohem efektivnější ochranou. 

Přestože všichni milujeme tenoučké telefony, které už po vložení do silikonového krytu či pouzdra tak dobře nevypadají, věřte, že jen díky nim se vám váš mobil podaří udržet v dokonalém stavu. A to i několik let. 

Perfektní stav telefonu se pak projeví nejen na jeho kondici, ale zejména také na prodejní ceně v době, kdy bude čas přejít na novější model. 

Zdroje: https://www.etuo.cz/blog/jak-u-telefonu-zamaskovat-prasklou-obrazovku/1502 a https://www.makeuseof.com/tag/7-practical-things-you-should-do-after-cracking-your-smartphones-screen7-practical-things-you-should-do-after-you-crack-your-smartphones-screen/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *