ČEZ recenze – zkušenosti, kontakty a přihlášení

ČEZ je jednou z největších energetických společností v České republice a dodává elektřinu do více než 400 000 domácností. Skupina ČEZ má rozsáhlou síť poboček a zákazníci si mohou vybrat z různých tarifů a produktů.

TIP: Recenze ČEZ tepelná čerpadla – zkušenosti, cena a diskuze

Skupina ČEZ recenze

Skupina ČEZ nabízí také online aplikaci, která umožňuje zákazníkům mít svou spotřebu elektřiny pod kontrolou a upravovat si podle potřeb například osobní údaje nebo výši záloh. Pokud máte zájem o odběr elektřiny od společnosti ČEZ, můžete se obrátit na její zákaznickou linku nebo navštívit jednu z poboček po celé ČR.

TIP: Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

ČEZ historie

Společnost ČEZ je státní hospodářská organizace, která byla zřízena rozhodnutím federálního ministra paliv a energetiky v roce 1976 a začala působit od roku 1977. V roce 1988 byla založena akciová společnost ČEZ, a od roku 1992 se společnost zaměřila na modernizaci a odsíření uhelných elektráren s cílem snížit emise škodlivin. V roce 2003 se ČEZ spojil s distribučními společnostmi a od roku 2004 začal expandovat do zahraničí, zejména do střední a jihovýchodní Evropy a do Turecka. Od roku 2010 začal společnost také nabízet zemní plyn a vodík jako alternativní zdroje energie. ČEZ také poskytuje také mobilní tarify.

ČEZ krach

Společnosti nehrozil ani momentálně nehrozí krach a má velice stabilní zázemí a zdravou finanční bilanci.

TIP: Krach dodavatelů energie a krachy energetických společností

Výhody

 • Široká síť poboček po celé ČR
 • Široká nabídka tarifů a produktů
 • Zkušenosti s výstavbou a provozem elektráren a distribučních sítí.
 • Online aplikace pro kontrolu spotřeby elektřiny a mnoho dalších funkcí.
 • Stabilní velká polostátní firma.
 • Široká nabídka služeb pro zákazníky.

Nevýhody

 • Vyšší ceny za elektřinu a plyn než u jiných společností.
 • Komplikovaný proces přechodu od jiné společnosti.
 • Pomalá komunikace nebo zpoždění při řešení problémů a požadavků zákazníků..

ČEZ elektřina

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: www.eon.cz/domacnosti/zakaznicka-pece/ceniky/ a jsou závislé na distribučním území. ČEZ aktuálně nabízí tyto tarify:

TIP: Srovnání dodavatelů elektřiny

ČEZ plyn

Aktuální ceník a podmínky jsou dostupné na adrese: www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html a jsou závislé na distribučním území. ČEZ aktuálně nabízí tyto tarify:

TIP: Srovnání dodavatelů plynu

ČEZ pobočky

ČEZ Praha

 • Adresa: Sokolovská 662 / 136b Praha 8
Pondělí8.00–17.00
Úterý8.00–17.00
Středa8.00–17.00
Čtvrtek8.00–17.00
Pátek8.00–16.00
Provozní doba pobočka ČEZ Praha

ČEZ Brno

 • Adresa: Mojmírovo náměstí 2919/22, Královo Pole, Brno
Pondělí9.00–17.30
Úterý9.00–15.00
Středa9.00–17.30
Čtvrtek9.00–15.00
Pátek9.00–15.00
Provozní doba pobočka ČEZ Brno

ČEZ Ostrava

 • Adresa: Nádražní 32 Ostrava
Pondělí8.00–17.00
Úterý8.00–17.00
Středa8.00–17.00
Čtvrtek8.00–17.00
Pátek8.00–16.00
Provozní doba pobočka ČEZ Ostrava

Seznam všech poboček

MŮJ ČEZ přihlášení

Do svého MŮJ ČEZ účtu je možné se přihlásit na stránce muj.cez.cz/col/. Mobilní aplikace aktuálně není dostupná. Stránka je přehledná a umožňuje širokou správu vašeho účtu, včetně sledování přeplatků a nedoplatků. Díky rozhraní můžete:

 • zadávat samoodečet
 • změnit výši záloh
 • spravovat přeplatky
 • změnit způsob placení
 • změna osobních údajů
 • aktivovat elektronické vyúčtování
MŮJ ČEZ přihlášení

ČEZ kontakty a infolinka

 • Telefon: 800 810 820 (Denně od 7 do 20 hodin)
 • E-mail: cez@cez.cz
 • Adresa: Duhová 2/1444. 140 53 Praha 4

TIP: ČEZ výkup elektřiny recenze, zkušenosti a diskuze

ČEZ zkušenosti

Na Firmy.cz má firma 4,1 hvězdiček z 5 a celkem 215 recenzí.

Nejsem zvyklý psát stížnosti a zveřejňovat cokoliv na internetu, nicméně díky mé zkušenosti s dodávkou fotovoltaické elektrárny považuji za nutné, aby všichni věděli jak to u ČEZ funguje a dobře zvážili dodavatele tohoto zařízení. Po 9 měsících a mnoha urgencích kdy ze strany ČEZ neprobíhala žádná aktivita/kontakt bylo dodáno zařízení na rodinný dům. Po dodání a spuštění 1 měsíc nefungovalo, protože byly chybně zapojeny kabely do domu – nefunkčnost opět několikrát hlášena, ale bez reakcí. Po měsíčním prodlení a opravě připojení zařízení funguje, ale s dočasným displejem, bez kterého nelze ovládat ani připojit na internet a používat aplikaci, monitorovat a spravovat řízení toků apod. Opět dodání displeje v nedohlednu a komunikace ze strany ČEZ žádná. Po dvou měsících a prvním silném dešti bylo zjištěno, že při instalaci panelů na střechu byla chybně vrácena střešní krytina a zatéká pod střechu. Voda ničí stropní sádrokarton. Poslány již 3 reklamace na nedostatky ale na první 2 nebylo do 30 dní vůbec reagováno. Pravděpodobně pro ČEZ neplatí zákony v ČR (Ochrana spotřebitele apod.). Po této zkušenosti nikomu nedoporučuji fotovoltaickou elektrárnu od ČEZ, v mém okolí si sousedé kupovali od jiných firem a nikdo nemá takové problémy jako já u ČEZ. Zvažuji soudní řešení, protože takovou nedbalost a přístup jsem ještě nezažil.

Jindřich Š.

Naprosto hrozný zákaznický servis. Přepis smluv na nájemníka trvá přes dva měsíce, přestože má ze zákona právo na okamžitý přepis odběrného místa. Furt si vymýšlí nové a nové podmínky a vyžadují nové a doklady. Poslední, co po mně chtěli, byla plná moc, kterou jsem zaslal, a pak mi přišla odpověď, proč že ji vlastně posílám a jaký je můj požadavek. Věřil bych, že to je náhoda, pokud by se ty samé věci neopakovali u dvou různých odběrných míst. Po telefonu milí, ale de facto naprosto neschopní lidi v zákaznické podpoře.

Filip D.

Na Firmy.cz má firma 2,1 hvězdiček z 5 a celkem 31 recenzí.

Bohužel nejsem spokojená. Máme se stěhovat jinam do bytu. Plyn čezu trvá zapojit už 14 dní a elektřina 3 dny. Dnes mi z ničeho nic zmizela sjednaná elektřina. Za dva týdny jsou Vánoce a bez plynu a elektřiny se tam vážně nemůžeme stěhovat. 🙁 Tak doufám,že do konce roku to bude hotové nebo do Vánoc. Nemám k řešení jen elektřinu a plyn.

Jana S.

vše super odpuštěné zálohy na 3 měsíce a v lednu nižší záloha ,vše se dá krásně nastavovat přes internet jako třeba v bance ,jsem velice spokojený po této stránce ,záloha se dohodne podle spotřeby ,dodržují i smlouvu Indy atd. ,jinak FV nemá moc velkou cenu řešit baterie vydrží co jsem zjišťoval tak 10 let max. a stojí mazec ,nehledě na střídač atd. ten také není věčný .

Ruska 90

Často kladené dotazy

Jak si mohu aktivovat elektronické vyúčtování?

Aktivace je velice jednoduchá pomocí vašeho účtu v nastavení Můj ČEZ.

Jak změnit výši záloh?

V aplikaci MŮJ ČEZ si vyberte možnost „Trvalá záloha“ a zůstane vám nastavená po celou dobu trvání smlouvy. Myslete na to, že pokud si zvolíte příliš nízké zálohy, nejspíš budete mít při ročním vyúčtování nedoplatek za služby.

5/5 - (1)

Zkušenosti “ČEZ recenze – zkušenosti, kontakty a přihlášení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *