Co je DualSIM a jak tuto funkci použít?

co je dualsim

DualSIM telefony efektivně řeší potřebu použití dvou telefonních čísel v jednom zařízení a jsou šikovným pomocníkem pro uživatele, kteří potřebují speciální tarif s mobilními daty. Prozradíme vám, co pojem DualSIM označuje i jak tuto funkci použít.

Co je DualSIM?

DualSIM je technologie, která umožňuje v jednom telefonu používat dvě SIM karty. A k čemu je to dobré?

  • Můžete používat pracovní i soukromé telefonní číslo na jednom mobilním telefonu.
  • Můžete využívat služeb dvou mobilních operátorů – například jednoho na levnější SMS a druhého na levnější volání.
  • Můžete si pořídit speciální SIM kartu na mobilní data a mít tak levnější internet s větším limitem.

Funkce DualSIM se příliš neliší od klasického SingleSIM modelu. Jednoduše do telefonu vložíte místo jedné SIM karty dvě a při použití vždy vyberete, kterou SIM chcete použít, případně v nastavení zařízení navolíte své preference (viz níže).

Podmínkou pro použití technologie DualSIM jsou tedy dvě fyzické SIM karty a telefon, který DualSIM podporuje.

Typy DualSIM telefonů

V praxi se můžete setkat se třemi typy DualSIM telefonů. První z nich je Dual-Active. Telefon, který podporuje tento typ řešení zaručuje dostupnost na obou číslech současně. Ve chvíli, kdy s někým telefonujete z jednoho čísla a ve stejný moment vám někdo zavolá na druhé číslo, můžete mezi oběma hovory přepínat.

Druhé řešení DualSIM telefonů tuto vlastnost nemá. Pokud vám tedy někdo v průběhu hovoru zavolá na druhé číslo, tak se SIM chová jako by byl telefon vypnutý – budete pro volajícího nedostupní. V případě Dual-Standby totiž nejsou obě SIM aktivní současně, telefon je pouze přepíná podle potřeby. Na funkci to však kromě zmíněného nemá vliv.

Poslední typ DualSIM mobilních telefonů využívá takzvaný hybridní slot. Hybridní slot stejně jako předchozí dva režimy umožňuje do telefonu vložit dvě SIM karty. Jeden z nich je však současně určen ke vložení paměťové karty. Na rozdíl od Dual-Active nebo Dual-Standby se tak v případě hybridních slotů musíte rozhodnout, zda je pro vás důležitější použití dvou SIM nebo větší úložiště.

Nastavení DualSIM telefonu

Nastavení DualSIM telefonu je stejně jednoduché jako v případě telefonu s jednou SIM kartou. Na rozdíl od něj zde však místo jednoho slotu pro SIM najdete dva. První z nich (typicky označený číslicí „1“) ve většině případů podporuje novější technologie. Pokud tedy například první slot podporuje LTE, může se stát, že druhý slot podporuje pouze 3G – myslete na to, až budete SIM karty do telefonu vkládat, případně si v přiložené dokumentaci ověřte, zda se to týká i vašeho telefonu.

Po vložení obou SIM karet byste na domovské obrazovce měli vidět dva statusy SIM – info o síle signálu a název operátora. V nastavení si pak můžete nastavit preference použití – například to, že SIM 1 bude použita pro mobilní data a SIM 2 pro volání a SMS. Pokud preference nenastavíte, tak se vás před odesláním SMS nebo vytočením čísla telefon vždy zeptá, kterou SIM chcete použít.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *