Furolin recenze – na potíže s močovým systémem a prostatou

Jestliže vás trápí infekci močového systému nebo se potýkáte s obtížemi souvisejícími s prostatou, může vám lékař předepsat lék Furolin. Recenze vám prozradí, zda je zcela bezpečný a co od něj čekat.

V současné době se lék Furolin používá jako alternativa místo léku Furantoinu, který se už nevyrábí. Předepisuje se především na nekomplikované záněty močových cest. Obsažený nitrofurantoin (účinná látka v přípravku Furolin) je antibiotikum.

Kdy se předepisuje Furolin

Obvykle vám tyto antibiotika lékař předepíše k prevenci a léčbě infekcí močového měchýře, ale také ledvin a dalších částí močového systému. Indikován může být i u mužů, kteří byli operováni v souvislosti s prostatou (a to včetně jejího úplného odstranění). Jde o lék na předpis.

TIP: Jak se vyhnout zánětu močových cest, co použít k jeho zmírnění i za jak dlouho odezní zánět močových cest

Na co si dát pozor

Ne vždy je však tento lék dobře snášen. Pacienti si stěžují především na problémy s trávicím systémem nebo na bolesti hlavy. Zpozornět je třeba také v případě, kdy trpíte některou z těchto diagnóz:

  • cukrovka
  • nemoci, způsobující těžkou slabost
  • anémie (snížení počtu červených krvinek)
  • nedostatek vitaminu B
  • abnormální hladina solí v krvi
  • známé alergické reakce na jakoukoli složku přípravku
  • potíže s ledvinami
Kdy Furolin neužívat?

Existuje několik kontraindikací, které užívání Furolinu přímo zapovídají. Samozřejmostí je alergie na nitrofurantoin a kteroukoli další složku tohoto přípravku. Jeho užívání není doporučeno ani v poslední fázi těhotenství, při porfyrii (porucha krve), při nedostatku enzymu G6PD (glukózo-6-fosfát dehydrogenáza) a během kojení dítěte mladšího než tři měsíce 2 nebo dítěte s podezřením nebo známým nedostatkem enzymu G6PD.

TIP: Důvody oteklých prstů na rukou a léčba. Proč se to stává a jak tomu předejít?

Furolin složení: Léčivou látkou je nitrofurantoinum. Dalšími složkami obsaženými v tabletách jsou: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, polyvidon a stearát hořečnatý.

Furolin dávkování a užívání

Tablety je vždy vhodné užít s jídlem nebo pitím – povoleno je i užití s mlékem. Toto schéma užití zvyšuje účinnost Furolinu a mírní obtíže spojené s trávením. Samotná frekvence závisí na závažnosti infekce. Obvykle se Furolin užívá takto:

  • Léčba infekcí: jedna tableta (50 mg nebo 100 mg) 4krát denně. Přípravek je třeba užívat po dobu 7 dní.
  • Prevence opakovaných infekcí: jedna tableta (50 mg nebo100 mg) vždy večer před spaním.
  • K zabránění infekcí během operace: jedna tableta ( 50mg) 4krát denně během operace a poté ještě tři dny po ní.

Tablety se polykají celé, nijak se nedělí ani nedrtí.

TIP: Otok obličeje – jaké jsou jeho příčiny a jak se s ním vypořádat? Nejčastěji ho lze pozorovat v oblasti tváří, očních víček a dolní čelisti

Furolin – jaké má vedlejší účinky?

Při užívání Furolinu se mohou vyskytnout i některé nežádoucí příznaky. A o jaké jde? Může ovlivnit výsledky testu na glukózu v moči („falešně pozitivní“) nebo způsobit jasně žluté nebo hnědé zbarvení moči. Vyskytnout se může i únava, žloutnutí kůže nebo očního bělma, nepříjemné pocity v oblasti břicha, pocit na zvracení, zvracení, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, svědění, kožní vyrážka, bolest kloubů,světlá či šedá barva stolice. Vždy se svěřte svému lékaři, může se jednat o příznaky poruchy funkce jater.

Furolin a užívání jiných léků

Existují i léky, které mohou účinnost toho přípravku negativně ovlivnit. Proto vždy svého lékaře upozorněte, pokud užíváte některou z těchto skupin:

  • léky zpomalující průchod potravy žaludkem
  • léky k léčbě zvýšeného nitroočního tlakuantacida proti překyselení žaludku
  • léky na dnu
  • léky snižující kyselost moči
  • léky proti infekcím (chinolony)
  • vakcíny podávané jako prevence proti tyfu

Co ještě vědět

Furolin obsahuje laktózu. Pokud tedy víte, že váš organismus nesnáší některé cukry, poraďte se před užíváním přípravku se svým lékařem. Děti mladší než 3 měsíce by Furolin jako antibiotikum neměly užívat. Existují pro ně vhodnější přípravky.

TIP: Wobenzym recenze – při jakých stavech pomáhá? Podívejte se na to, jak vlastně působí a co od něj čekat

Furolin zkušenosti uživatelů

A jak tato oblíbená antibiotika snáší pacienti? Podívejte se na jejich zkušenosti

Minulý týden jsem přerušila léčbu furolinem po 13. prášku z 30. Nevolnosti, slabost, teplota, bolest hlavy po několik hodin každém prášku. Vedlejší účinky už pak byly horší než samotný zánět močových cest. Myslela jsem na začátku, že se to spraví, že se s tím organismus srovná, ale bylo to jen horší a horší a bylo úplně jedno jestli jsem po jídle nebo ne.“

Hofida, eMimino.cz

Furolin jsem dobrala, tak jak jsem mela.Az na pocatecni bolest hlavy mi opravdu pomohl.“

Irena, Ceskaordinace.cz

Před prvním použitím jsem si na netu někde přečetla, že je doporučené vzít si lék těsně před jídlem a hodně zajíst. (Furantoin vždy ovlivňoval zažívací trakt.Už moje děti ho před 30 lety zvracely.) Teď beru Furolin druhý den. Ihned po použití tablety se hodně najím. Musím říci zatím dobré. Pravda je, že mám pocit těžší hlavy ale bolest to vyloženě není. Uvidím jak bude léčba pokračovat dál. jsem nemocná s lupénkou a užívám citostatika, takže mám orgány hodně citlivé, ale zatím Furolin zvládám.“

Jarka, Ceskaordinace.cz

Furolin jsem dobrala asi před měsícem a také mi po něm bylo vždy asi půl hodiny zle. Přetrpěla jsem to. Pokud je vám zle delší dobu, tak se poraďte s doktorem.“

tali98, eMimino.cz

TIP: Zkušenosti s Tramalem – pozor na závislost! Co je Tramal, jak účinkuje a kdy je jeho užívání v pořádku…

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto „lékem“.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou ataku alergie, na nohách mi naskákaly rudé podlitiny a vyrážka, dostala jsem teplotu a bylo mi špatně. Ihned jsem ho přestala brát a navštívila lékaře, který mi odsouhlasil konec užívání.Předepsal mi ZODAC,tak teď se modlím, aby mi fleky zmizely.Trpím hyperpigmentací dolních končetin a myslím si, jestli by lidé s takovým problémem měli užívání tohoto „léku“ rizkovat.Ohlídejte si to sami, mnozí lékaři předepisují a ani neuvažují.!

Jaroslava, Ceskaordinace.cz

Využil jsem celé balení.Kromě asi tří případů mirné nausey (na zvracení) bez problémů,navíc potíže infekce močového měchýře zmizely.“

Sety Kadlecsety1, Ceskaordinace.cz

Furolin jsem dostala minulý týden na zánět močového měchýře. Žádné z výše psaných potíží jsem nezaznamenala, užívám je 3x denně. Navíc jsem se dočetla, že jsou šetrné ke střevní mikroflóře a není nutné brát k nim probiotika. Plyne mi z toho jeden jediný závěr:-), holt jsme každý originál. Za mě tedy Furolin v pohodě.“

Daniela, Ceskaordinace.cz

Pokud tedy antibiotika Furolin dostanete, měli byste věnovat čas nastudování příbalového letáku a jejich správnému užívání. I tak se však připravte na možnost nepříjemných reakcí při užívání. Pokud by byly příliš závažné, nebojte se kontaktovat svého lékaře a požádat o změnu léčebného preparátu. V podobných případech se to děje zcela běžně.

Zdroj: file:///F:/St%C3%A1hnuto/furolin-pil.pdf, https://diskuze.ceskaordinace.cz/diskuse-furolin-diskuze-14477.html, https://www.modrykonik.cz/forum/me-zdravi/zanet-mocoveho-mechyre-kdy-mi-zaberou-atb/

post

3 vašich komentářů a zkušeností: Furolin recenze – na potíže s močovým systémem a prostatou

  1. Furolín mě na zánět močového měchýře zabral snad od první tablety, to je pozitivní.
    Ovšem po každém polknutém prášku je mě neskutečně zle na zvracení a pocit těžké hlavy. Snažím se spolu s práškem jíst, ale nepomáhá. Těším se až lék doberu.

  2. Dobrý den po těchto lécich je my strašne zlé po 3 tabletách nástup bolení hlavy a strašné motani které uš trvá3 den nevím co s tím mám delat

  3. Je to nejstraašnější lék,který jsem za svých 70 let dostala. po třetí tb. jsem zvracela,měla průjem a v podstatě celou noc nespala. Je to lék jen pro velmi zdraavé jedince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *