Recenze reproduktoru SONOS One SL z jablečné kanceláře

Hledáte cenově dostupný, přesto výkonný reproduktor, do kterého pošlete hudbu z vícero zařízení? Chcete se vyhnout kabelům a mít skladný reproduktor s kvalitním zvukem. Právě to jsme potřebovali vyřešit v naší kanceláři Digital Depo, kterou máme postavenou na jablečných zařízeních.

Máme dva MacBooky, jeden Mac Mini a tři iPhone. Naše kancelář má však 10 metrů čtverečních a nechtěli jsme nic zbytečně silného. A protože posloucháme hudbu spíše jako kulisu, cílem bylo mít:

  • menší reproduktor,
  • čistý zvuk,
  • možnost bezdrátového připojení,
  • fajn cenu.

Design SONOS One SL

Tento chytrý reproduktor patří za tu cenu k tomu nejlepšímu, co je dnes na trhu k dispozici. Navíc má SONOS One SL minimalistický design s čistými liniemi, pouze třemi ovládacími dotykovými tlačítky.

Reproduktor má rozměry 16 cm na výšku a půdorysnou velikost 12×12 centimetr je dostupný (kromě naší černé) také v bílé barvě.

Připojení reproduktoru

Reproduktor nabízí přímé bezdrátové streamování přes Wi-Fi s podporou AirPlay 2 a ovládání přes Bluetooth v zařízeních iOS a Android. Dokonce je možné spárovat dva reproduktory dohromady a pouštět hudbu do různých místností.

Trochu jsme bojovali s úvodním nastavením, kdy bylo třeba založit účet v aplikaci SONOS a reproduktor nastavit. Nakonec se během pár minut povedlo připojit k Wi-Fi a už to běží jak má.

U reproduktoru trvá cca 5-10 vteřin, než se připojí a začne hrát. S rychlým internetem pak není problém v přerušování. Jako benefit vidíme fakt, že není třeba se odpojovat, odhlašovat – když jeden z nás vyrazí na schůzku nebo call s klientem, někdo další se připojí a přehrávání pokračuje.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku zařízení SONOS One SL je bezkonkurenční. Je sice malý co do rozměrů, ale má působivý zvuk. Patentovaná technologie Trueplay umožňuje upravit nastavení reproduktoru podle prostředí, takže každý tón je čistý bez ohledu na to, kde se nacházíte nebo jaký typ hudby přehráváte. Díky této technologii můžete očekávat bohaté basy a čisté výšky, bez ohledu na to, jak hlasitě nebo tiše své skladby zesílíte. To se hodí právě do malého prostoru naší kanceláře.

Vyšší model One s hlasovým ovládáním

Model One SL nenabízí mikrofon – o cca 700 Kč dražší reproduktor má tedy navíc ještě mikrofon s hlasovým ovládáním. Díky tomu je možné ovládat připojené služby, jako je třeba Spotify či Tidal. Reproduktor z vyšší řady lze napojit na Amazon Alexa, Siri od Apple nebo Google Assistant.

My si ovšem vystačíme s “hloupým” připojením přes AirPlay.

blank

O značce SONOS

Sonos je americká firma z Kalifornie, která je na trhu teprve od roku 2001. Na trhu se řadí mezi průkopníky v zavedení bezdrátových reproduktorů pro multiroom využití (přehrávání ve více místnostech najednou).

Reproduktor nám poskytli ve VOIX

VOIX patří mezi specialisty na zvuk a video. Kromě produktů na e-shopu nabízejí instalace domácích kin na míru a showroom s poslechovými místnostmi v Praze, kde si můžete vychutnat tu nejlepší a nejkvalitnější audio a video techniku, kterou trh nabízí.

Závěr recenze

Celkově lze říci, že reproduktor SONOS One SL splňuje vše, co jsme potřebovali. Nyní bychom byli možná o něco raději, aby byla možnost připojení ještě přes Bluetooth (jako to mají např. reproduktory B&O), ale zase by byla cena někde jinde. Dnes se tenhle kousek dá sehnat za něco málo přes 4 tisíce korun.

Ať už jej používáte jako samostatný reproduktor, nebo spárujete více jednotek dohromady pro skutečný prostorový zvuk, pokud hledáte výkonný a zároveň uživatelsky přívětivý audiosystém, pak už nehledejte nic jiného než SONOS One SL. Má vše, co potřebujete, v jednom balení!

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *