Jak sledovat F1 živě? (Aktualizováno 2023)

Závody Formule 1 patří k nejsledovanějším přenosům v rámci motorsportu. V roce 2023 odstartovala F1 svou sezonu 5. března Velkou Cenou Bahrajnu, my vám dnes prozradíme, jak můžete závody F1 sledovat živě v TV i na mobilu z celého světa. 

Kdy se těšit na závody F1 v roce 2023

V roce 2023 nás čeká celkem 23 závodů – Velkých Cen Formule 1. Užijete si je vždy v neděli, první závod odstartoval 5. března 2023, další budou následovat a posledním závodem bude VC Abu Dhabi 26. listopadu 2023.

Jak sledovat F1 živě v roce 2023?

Americká zábavní společnost AMC Networks je výhradním vlastníkem vysílacích práv na závody Formule 1. Možnost sledování živých závodů je tak poměrně omezená, pokud si chcete užít F1 live, máte jen několik možností a většinu z nich si budete muset zaplatit…

Náš tip: Velké srovnání internetových TV

F1 2023 živě na Sport 1 a Sport 2

Sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 nabízí většina satelitních, kabelových a IPTV operátorů. A právě na nich letos najdete všechny závody Formule 1 živě včetně tréninků a kvalifikace

Doporučujeme si tak Sport 1 a Sport 2 přidat do vašeho balíčku, a to v HD kvalitě. Těšit se pak můžete na české nebo slovenské komentáře, na Sport 1 budou k dispozici všechny tréninky a kvalifikace, na Sport 2 najdete přímé přenosy hlavních závodů.

V rámci Sport 1 a Sport 2 na vás čekají také analýzy a expertní rozbory v živém studiu, na kterých se bude podílet například Tomáš Richter. Kanály slibují také exkluzivní záběry z boxů a zákulisí F1.

Online přenosy F1

Pokud dáváte přednost live streamům online, doporučujeme sledovat závody na online F1 TV. Ta je ale samozřejmě placená, pokud si tedy chcete užít závody F1 živě v top kvalitě, bude vás stát předplatné € 5.99 měsíčně (tedy cca 145 Kč).

Ušetřit můžete v případě roční platby, kdy namísto téměř € 72 (cca 1 700 Kč)  zaplatíte jen € 49.99 (cca 1 190 Kč).

Pokud nebudete mít čas sledovat závody online a stačí vám záznamy F1, které si budete moci přehrávat třeba pořád dokola, postačí vám nižší tarif za € 2.99 měsíčně (lehce přes 70 Kč) – roční předplatné je pak za € 26,99 (necelých 650 Kč).

Výhodou F1 TV je možnost sledovat také populární závody Formule 2 a Formule 3.

F1 TV Pro můžete sledovat na PC nebo notebooku, na chytré TV nebo třeba v mobilu. Mobilní aplikace jsou k dispozici pro Android i iOS a mají velmi dobré uživatelské hodnocení.

Nepřehlédněte: Skylink TV recenze a hodnocení uživatelů.

Jak sledovat F1 živě zdarma?

Pokud již máte v předplatném Sport 1 a Sport 2, nemusíte vlastně nic řešit. Pokud ale tyto kanály v balíčku nemáte, můžete vsadit na zkušební období. Bude vás to sice stát trošku práce a času, můžete si ale zajistit několik neděl online přenosů zdarma

Spousta poskytovatelů IPTV nabízí zkušební bezplatné období. Například internetová televize Kuki TV nabízí prvních 14 dní zdarma, kdy můžete sledovat i Sport 1 a Sport 2. Stihnete tak jeden závod, před dalším bude potřeba Kuki TV zrušit a využít zase dalšího IPTV operátora, který nabízí zkušební období zdarma. Otázkou je, zda je tato metoda dostatečně komfortní. 

Další možností je sledovat F1 v záznamech, které jsou volně dostupné. Nečekejte sice žádné zázraky a exkluzivní obsah, na oficiálním YouTube kanálu FORMULA 1 ale najdete několik hodiny zábavy.  

A pro ty nejméně náročné je tady samozřejmě několik webů, které se zaměřují na motorsport a nabízejí vždy aktuální výsledky závodů v textové podobě.

Závody F1 2023

5. března … VC Bahrajnu – Sakhir
19. března … VC Saudské Arábie – Jeddah
2. dubna … VC Austrálie – Albert Park
30. dubna … VC Ázerbájdžánu – Baku
7. května … VC Miami – Miami Circuit
21. května … VC Emilia-Romagna – Imola
28. května … VC Monaka – Monaco
4. června … VC Španělska – Barcelona
18. června … VC Kanady – Montreal
2. července … VC Rakouska – Spielberg
9. července … VC Velké Británie – Silverstone
23. července … VC Maďarska – Hungaroring
30. července … VC Belgie – Spa
27. srpna … VC Nizozemska – Zandvoort
3. září … VC Itálie – Monza
17. září … VC Singapuru – Marina Bay
24. září … VC Japonska – Suzuka
8. října … VC Kataru – Losail
22. října … VC USA – Austin
29. října … VC Mexika – Mexico City
5. listopadu … VC Brazílie – Sao Paulo
19. listopadu … VC Las Vegas – Caesars Palace
26. listopadu … VC Abu Dhabi – Abu Dhabi

Zdroje: https://www.skylink.cz/formule1, https://isport.blesk.cz/formule-1-v-televizi-kde-sledovat a https://f1sport.auto.cz/clanek/kde-letos-sledovat-formuli-1 

5/5 - (3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *